130 Shares 2858 views

Nawóz do pieprzu. Przygotowanie gleby do sadzenia pieprz. Pepper: uprawa i utrzymanie w otwartym polu

Papryka i pomidory – to kultura jest bardzo wrażliwy na nawóz. Jeśli chcesz zasadzić Państwo zadowoleni z doskonałą wydajnością, konieczne jest od pierwszych dni przesadzania upewnić się, że gleba zawiera wszystkie niezbędne pierwiastki śladowe dla jej wzrostu i rozwoju. A gdy pochłaniają je za szybko i dość pilnie, pieprz jako nawóz wzrostu sadzonek muszą regularnie robić.

Główne trudności

Rozmowa z ogrodnicy często usłyszeć, że przestają rosnąć papryki na swojej stronie. Wynika to z pewnymi trudnościami, które rośnie termofilowa kultura w naszych warunkach klimatycznych. Niewiele osób wie, że jest to krzew długoterminowy, ale mamy uprawiane wyłącznie jako roślina jednoroczna. Jej owoce są kochani przez wszystkich, są one wykorzystywane do przygotowania sałatki, dania pierwsze i drugie, są źródłem witamin i minerałów.

Czy trudno jest rozwijać je w Rosji? Powiedzmy, że jest to możliwe, pod pewnymi zasadami. Nie bierzemy pod uwagę południowe regiony kraju. Ta kultura ma długi sezon wegetacyjny, co oznacza, że w wielu regionach kraju posadzeniu sadzonek zaczyna się w lutym. To daje roślinie szansę, aby mieć czas na krótki, gorący okres kwitnienia i wzrostu owoców. Ponadto bardzo ważnym czynnikiem jest terminowe pielenie i podlewanie, Hoeing. Nie zapomnij, aby nawóz gleby. Papryka jest jednym z fundamentów normalnego życia.

my rosną sadzonki

Aby uzyskać dobry plon, konieczne jest na koniec stycznia – początek lutego, zasiać ziarno w ziemi. Aby to zrobić, trzeba przygotować w pudełkach zaliczek, wypełnić je z ziemią, podlać. Kilka dni będzie można rozpocząć sadzenie nasion. Skład gleby jest taka sama, a niektóre zostaną wykorzystane do dalszej uprawy w otwartym polu, szklarni lub szklarniach. Potrzebne będą dwa kawałki ziemi, jeden z torfu i kompostu sam. Wszystko dokładnie wymieszać. Jeśli wziąć ziemię w ogrodzie, nie zapomnij go wyleczyć za pomocą nadmanganianu potasu lub narażenie na działanie wysokich temperatur.

Pierwszym karmieniu

Nawóz dla papryki – jest źródłem życia i zdrowia. Tylko na glebie bogatej w składniki odżywcze sadzonki będą rosły silne i zdrowe. Tak, to jest łatwe do przeniesienia do przeszczepu otwartym terenie i zakorzenić się bez żadnych problemów. Gdy siewki pojawiają się pierwsze prawdziwe liście, konieczne jest, aby nawóz. Drugi etap – dwa tygodnie po pick. sadzonki raz ostatni są karmione przez 10 dni przed przesadzania do gruntu. Następnie wszystkie działania będą prowadzone już w głównym miejscem zamieszkania.

Najlepszą częścią

Idealny nawóz na pieprz w ciągu pierwszych tygodni życia kapusty – są złożone zmieszane żywności, który jest zdominowany przez azot. Jeśli nie mają gdzie go kupić, to można przygotować samemu. Nic skomplikowanego o nim. Wystarczająco rozpuszcza się 1,5 g soli potasu i 0,5 g mocznika i 4 g superfosfatu w jednym litrze wody. Ten line-up, które pozwolą rośliny szybko zyskać trakcję i dotknęła wzrostu. Sadzonki pieprz nawadnianie nawożenie wykonywane odżywczej uprzednio zwilżoną glebę.

Jak tylko rośliny wytwarzają drugi i trzeci liście, nadszedł czas, aby zaangażować się w sparingu. Najlepszy ze wszystkich, jeśli to będzie natychmiast kubki, przeznaczone do indywidualnego dopasowania. Na przykład, torf.

Natychmiast po tym, następne regularne sadzonki nawozowych pieprzu. Najlepszą rzeczą do zrobienia, aby korzystać z mocznika. Do tego roztworu dodano jedną łyżkę substancji w 10 litrach czystej wody. Trzeci czas bezpośrednio przed przesadzeniem do gleby za pomocą preparatów zawierających azot i fosfor. Małe ilości potasu zaakceptowania.

Optymalna dawka – klucz do sukcesu

Nawozy dla wzrostu sadzonek papryki powinna przyjść do gleby w sposób regularny, to jest niezbędnym kluczem do dobrego wzrostu i przyszłych zbiorów. Młodzi papryka są najbardziej nieprzewidywalne wszystkich roślin ogrodowych. Mogą rosnąć i rozwijać się normalnie i nagle, w jednej chwili, zaczynają wysychać. Doświadczeni ogrodnicy twierdzą, że jest po prostu wynikiem niedoboru mocy. Jeśli pilnie zrobić opatrunek, wówczas sytuacja może się jeszcze uratować.

Warto wiedzieć, jakie funkcje ma lub nie substancji. Azot jest niezbędna do zwiększenia masy zielonej łodygi, fosfor – silnego systemu korzeniowego. Ale nie sadzonki potasu prawie stosowany, będzie musiała znacznie później. Ale z kwotą nieco trudniejsze do określenia. Jeśli będziemy postępować z praktycznego doświadczenia, możemy powiedzieć, co następuje. Aż rośliny rosną dobrze, mają grube pnie i liście są dobrze rozwinięte, nie można przejmować do zapłodnienia. I raz zdiagnozowano spowolnienia można naprawić tę sytuację nową porcję.

Zatrzymaliśmy się w tym momencie, bo niedoświadczony ogrodnik może zdecydować, że granulowany kompost, wermikompost i inne „uroki”, które są teraz swobodnie sprzedawane w sklepach z krajów, można wlać korzenie w nieograniczonych ilościach. Mało tego roślina umrze, faktem jest jednak, że zaczynają „tuczyć”. Oznacza to, że masz ogromny krzew z bujnymi liśćmi, które odmawiają kwitną i dają plony. Cała jego energia idzie do formowania masy zielonej. Ale jeśli absolutnie objadać, liście tracą kosmetyczny, zwijania i zacząć stają się kruche.

Główne różnice nawożenia sadzonki

Zrobić nawóz dla papryki trzeba poprawić. Jeśli w ziemi, można po prostu zalać ziemię, a dopiero potem z pomocą pożywki wprost leechki, skrzynie będą musieli zmienić taktykę. Tutaj wieczorem ty nawilżają glebę i zrobić nawóz do rana. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby napełnić system korzeniowy. Aplikacja taktyka nawóz jest dwojakiego rodzaju. W pierwszym przypadku składniki odżywcze są wykonane z korzeniami, aw drugim rozpylany na zielonych liściach. W przypadku sadzonek jest tuż za pierwszą opcją, ponieważ siła powinna spadać, a do korzeni i liści.

koktajl składników odżywczych pochodzenia wytworzono w przybliżeniu w następujących proporcjach: 1 g mocznika, 8 g superfosfatu, 3 g siarczanu potasowego. Mieszanina ta musi być rozpuszczony w dwóch litrach wody. Jest jeszcze inny trik. Przed dokonaniem nawóz dla papryki, zaleca się posypać ziemię w doniczkach z popiołu. Następnie dwukrotnie stężenie. Częstotliwość stosowania – dwa tygodnie.

Wybierając łóżko

Najlepiej jest zaplanować sadzenia wiosną z góry, a on musi wiedzieć, jakie warunki uwielbiam pieprz. Uprawa i pielęgnacja w otwartym polu trochę łatwiej niż w doniczkach. Najważniejszą rzeczą do południowej gość – to ciepły Ziemia z dużą zawartością próchnicy. Najlepszy ze wszystkich, jeśli kompozycja jest glina piaszczysta lub gliniasta. Oznacza to, że zgodnie z jego najlepszą luźne. Koniecznie dobre nawodnienie gleby więc zbyt lekkie trzeba dokonać torf, torf i liści humus. Najlepszy ze wszystkich, jeśli w ubiegłym roku w wybranym obszarze wzrosła fasoli. Ale łóżko z pomidorem odpowiednią źle, bo szkodniki są sami.

Gleba do uprawy papryki przygotowana. Wraz ze spadkiem wybranego ściółki należy dodać materii organicznej. Na przykład, zbutwiało nawozu. Jest to najlepszy wybór każdego ogrodnika. Dokonać należy w ilości 3-4 kg na metr kwadratowy. W innym wykonaniu, może zostać uzupełniona azotowe składniki słomy. Jest to najlepsze opcje dla każdego rodzaju nawozu do gleby.

Nawożenie gleby

Nadszedł czas, aby repot w łóżku z naszym młodym pieprzu. Uprawa i pielęgnacja w otwartym polu będzie w dużej mierze zależy od warunków pogodowych. Jeśli pogoda jest gorąco i słonecznie, można dodać tylko niezbędne składniki odżywcze, a także do regularnego podlewania. Jeżeli ulica jest cool, trzeba zapewnić dodatkową ochronę w postaci szklarni lub szklarni. Ale o tym później.

Po pierwsze nawożenie jest wymagane dwa tygodnie po młodych papryki przeniesiony na otwartym terenie. W tym celu stosuje się następujące rozwiązanie. 10 litrów należy wziąć dwie łyżeczki mocznika i taką samą ilość superfosfat. Pod każdym krzakiem trzeba będzie zrobić około jednego litra.

masa okres kwitnienia

Jest to ważne, ponieważ jest teraz położył swoje przyszłe plony. Utworzone jajnika będzie teraz rozwijać i przekształcić przydatnych warzyw. Aby kwitną nie upłynął bezskutecznie, ważne jest dodanie potażu. Pieprz to będzie ich pierwsze wprowadzenie do momentu lądowania. W celu przygotowania roztworu składników pokarmowych łyżeczkę siarczanu potasu, mocznika i podobnych ilości dwóch łyżek superfosfat. Dawka podobna do pierwszego podawania.

Powstawanie owoców

Podczas kwitnienia jest skończona, istnieje małe krzewy na jajniku. Każda z tych bakterii mogą rosnąć ogromny pieprz soczysty i smaczny. Dla bardziej intensywnego wzrostu i rozwoju odbywa się trzeci opatrunek. W tym celu, 10 litrów wody jest potrzebna, aby mieć dwie łyżeczki superfosfatu i soli potasu. Jeśli owoce wzrostu jest intensywny, to jest możliwe i confine. Ale czasami ogrodnik zauważa, że mimo wszelkich wysiłków, jajnik nadal wiszą na krzaki niezmienione lub roślinne zatrzymał samego wzrostu. Jeśli nic nie zostanie zrobione, nie może być na koniec sezonu z maleńkich zielonych owoców, które są dobre tylko na przygotowaniach zimowych. Idealne rozwiązanie dolistne roztworu mocznika. Wiadro wody będą musiały '30 najlepiej jest wykonywać w godzinach wieczornych, przez 5-7 dni.

Harmonogram karmienia pomieszczeniu

Uprawy roślin w szklarni ma swoją specyfikę. Oto kolejny temperatury, co oznacza, że wzrost papryki zostaną zintensyfikowane. Odpowiednio, substancje odżywcze potrzebne o wiele więcej. Nie zapominaj, że substancje organiczne przyczyniają się do powstawania produktywnego zbioru i minerały potrzebne do prawidłowego wzrostu roślin. Idealny nawóz do pieprzu lądowania – jest wodny roztwór odchodów drobiu. Stężenie powinno być niskie maksymalne 1:15. Dziewanny i może być używany, nie może być w proporcji 1:10. Mieszaniny te zawierają pełny zestaw użytecznych substancji promujących wzrost i rozwój roślin. Jeśli w glebie jest dobrze szklarnie unavozhena jesienią, można wymienić siarczan organiczne potasowego superfosfat.

nawozy mineralne dla papryki cieplarnianych stają się bardzo ważne w ciągu około dwóch tygodni po kwitnieniu. Teraz przychodzi czas powstawania aktywnego i wzrostu owoców. Najlepszym wyborem będzie organicznych z dodatkiem nawozów mineralnych. Nawiasem mówiąc, zbierając pierwsze owoce nie znaczy, że pielęgnacja roślin może być zatrzymany. Trzeci karmienie odbywa się właśnie w tym czasie. Kompozycja może być nieco zmieniona. W niektórych przypadkach, ogrodnicy uważają, że najlepszym nawozem dla papryki – to kompozycja powyżej. Dalsze podawanie jest konieczne tylko wtedy, gdy gleba jest bardzo słaba. Tutaj najlepiej nadają mieszaniną nawozów superfosfat.

środki folk

Jeśli jesteś przeciwko stosowaniu środków chemicznych, a nie można dostać zgnił obornik, możliwe jest, aby korzystać z cudzych środków. W tym celu, jedną łyżkę jesionu musi być rozpuszczony w dwóch litrach gorącej wody. Wymieszać i pozostawić do zaparzenia na jeden dzień. Pozostaje tylko odsączyć i używać zgodnie z zaleceniami. Popiół jako nawóz dla papryki jest źródłem ważnych składników mineralnych.

Do paszy, można użyć skorupki jaj. Aby to zrobić, wykonaj muszle dwóch lub trzech jaj, umyć i wysuszyć. Następnie ostrożnie chop, wlać do słoików trzy litrze wody i pozostawiono do odstania na trzy dni, mieszając od czasu do czasu. W tym czasie, woda jest wzbogacona w magnezu i żelaza, wapnia i potasu. Jako podawanie tej infuzji można stosować rzuca jeden do trzech.

Kolejny świetny przepis – to napar z cebuli skórki. To nie tylko odżywia mikroelementy glebowe, ale także dezynfekuje go, co jest szczególnie przydatne dla młodych roślin. Gotować to bardzo proste, to będzie wymagać, aby wziąć 20 gramów łuski na 5 litrów wody i zaparzać przez pięć dni. Jeśli kochasz kawę, a następnie w ciągu roku, nie należy wyrzucać grube. To odsącza się i suszy, a następnie stosuje się do gleby. Tak więc jest nasycony azotem i tlenem, co jest bardzo przydatne dla roślin. Ponadto hodowcy zalecane do przechowywania suszonych skórek bananów. Rozdrobnione i dodane do gleby, są również doskonałym źródłem potasu i innych substancji odżywczych.

Kompleksy Gotowe składniki odżywcze

Trudno jest powiedzieć, która opcja jest najlepsza. Niektórzy ludzie wolą rozwijać swoje własne zakłady wyłącznie na karmienia naturalnego, takie jak ptasie odchody lub dziewanny. Inne wczesną wiosną obsady przemysłowe roztwory, proszki i tabletki, które są wystarczające do rozpuszczenia w wodzie i doprowadzić do ziemi. Kompleks nawóz do sadzonek pomidorów i papryki można zakupić w formie ciekłej lub granulatu. Znaki towarowe mogą mieć różne nazwy, ale istota pozostaje ta sama. Sprawdź skład. Jeśli zawiera azot, fosfor i potas, to właśnie kompleks mineralne, które trzeba. procenty pieprz muszą być N: P: K% 12,5: 17,5: 25. Przy przygotowaniu gleby nawóz w ilości 20-30 g na 1 metr kwadratowy równomiernego rozproszenia na powierzchni, a następnie wykopane.

Drugim etapem jest otwarta w okresie wegetacji. Teraz wykonać dodatkowe nawożenie roślin połowę dawki. Że jest już używany 10 gramów na metr kwadratowy. Przyczyniać się fundusze na wilgotnej ziemi i rozprowadzić równomiernie dookoła, zamykając się gleby. Ponadto, nawóz jest w postaci roztworu. Aby to zrobić, należy wziąć 10 gramów proszku i 20 g sadzonek do dojrzałych roślin. Drugorzędny ilość nierozpuszczalnego osadu. Dla sadzonek polecić alternatywnego karmienie z normalnej wody do nawadniania. rośliny dorosłe jego stosowanie jest dozwolone w każdym podlewaniu.

zamiast wniosku

Pepper – kultura jest dość kapryśny, tak aby uzyskać dobry plon, ogrodnik powinien zapewnić wszelkie udogodnienia dla niego. Southern roślina lubi upałów i obfitego podlewania, jak również grunt. O ile dwa pierwsze czynniki są silnie uzależnione od warunków klimatycznych regionu, trzecia całkowicie zależy od Ciebie. Wybór opatrunków zmieniać preferencje ogrodnika. Można zadać humus sąsiada – rolnik, w celu uzupełnienia go z popiołu drzewnego i leśnego humusu i otrzymał doskonałe jedzenie dla roślin. A może po prostu zakupić specjalny roztwór lub granulki w sklepie, który jest więcej niż wystarczająco dla całego sezonu.

I wreszcie, rady doświadczonych ogrodników. Po zbiorach siać łóżko, na którym są plany na następny sezon, aby sadzić papryka konwencjonalnego jęczmienia. Po pokazie pierwszy zielony, kosić go i zostawić sierp na ziemię. Pozwoli to wzbogacić Rhizobium gleby i jej zdrowsze.