464 Shares 913 views

Jak rozwijać pamięć?

Pamięć pozwala nam grać raz postrzeganej informacji w sytuacjach, w których jest ona najbardziej nam potrzebne. Uważa się, że pamięć jest opracowany około 25 lat, a to nie jest stabilny okres, a 50 lat, stopniowo zaczyna zanikać. Jednak przy stałej pracy umysłowej pamięci trzeźwy pozostanie aż do starości. W tym przypadku, to może jeszcze ulec poprawie. Tak, jak rozwijać pamięć i stymuluje procesy umysłowe?

Każdy z nas jest rozwinięte w różnym stopniu: kogoś do zapamiętania informacji, że trzeba go tylko raz usłyszeć lub zobaczyć, ale ktoś to zajmie pewien czas. Dlatego ludzie często zastanawiają się jak poprawić swoją pamięć.

Sposoby jej rozwoju, jest całkiem sporo. Nawet starożytni Grecy przyniósł mnemoniczny sposób, aby pomóc zapamiętać nazwy obiektów przy pomocy skojarzeń. Uważali, że lepiej zapamiętać pojęcie powinno być wypełnione uczuciami. Pamiętam, jak dowiedzieliśmy się zapamiętać kolory tęczy ze zwrotem, który w rzeczywistości myśliwym bażanty i miał bardzo konwencjonalne podejście do najbardziej tęczy. Jednak wymyślanie tych opowiadań, a nawet bajek – bardzo skuteczny sposób, aby zapamiętać raczej złożonych zjawisk, pojęć i przepisów.

Jednym z dzisiejszych popularnych sposobów, aby pomóc znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób rozwijać pamięć – „mapie mentalnej”, opracowany przez Toni Byuzenom. Konieczne jest włączenie myślenia, wyobraźni i koloru. Aby utworzyć danych kartograficznych być napisane na kartce papieru w postaci okręgu słonecznej z promieniami promieniujących, która szczegółowo podstawowe informacje, umieszczone w kole. Więc można z powodzeniem tworzyć plany, które są szybko zapisane i przechowywane w głowie.

Aby szybko zapamiętywać skomplikowanych informacji, przeformułować je własnymi słowami, a najlepiej mówić tego głośno. Więc będziesz pamiętać wszystko jest o wiele szybsze i nadolshe.

W rozwiązywaniu problemu, jak poprawić pamięć, ćwiczenia jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów.

  • Dogodnie usytuowany w fotelu, położył dłonie na kolanach i splótł dłonie w zamku, pozostawiając dużą darmo. Zacznij obracać je wokół siebie, tak aby nie dotknąć. Wykonać każde ćwiczenie przez 5-15 minut. Rozwija koncentrację i uwagę.
  • Poniższe ćwiczenie będzie wymagać, aby mieć alarm na 10 minut w góry. Usiądź wygodnie, rozluźnij mięśnie i skupić się na jakimś meblu. Kiedy czujesz, że myśli są odrywać od tej pozycji powrócić mu do woli, ale robią to bardzo ostrożnie i delikatnie, cięte ostry potrząsa głową, etc.

Ważne jest, aby wiedzieć, że aby skutecznie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób rozwijać pamięć, trzeba stale rozwijać twórczo. Aby to zrobić, należy opracować nowe działania okresowo. Dla dobrej pamięci treningu okresowo takich ćwiczeń.

  • Napisz 20 wyrazów, które chcesz zapamiętać (na przykład języka obcego). Przeczytaj je, zbierając za każdym obrazie-stowarzyszenie. Odtwarzać wszystko zapamiętane. W przypadku napotkania trudności w pierwszej próbie, ponownie powtórz ćwiczenie.
  • Rozłożone przed 5-10 domina, nie patrzeć na nich przez 10 sekund, zamknij oczy i obraz odtwarzania psychicznie wymienić ilość punktów.

W organizmie człowieka, można trenować prawie wszystko ważne, aby wiedzieć jak. Rozwijać pamięć jest możliwe nawet bez wysiłku, jeśli dokona niezbędnych dostosowań do swojej diety. Składniki odżywcze zawarte w pożywieniu może wpływać na umysłową czujność i pamięci status. Aby to zrobić, należy użyć dużo błonnika, witamin, minerałów, zdrowe tłuszcze, które tone aktywność umysłowa. Użyteczne produkty w tym sensie są herbaty i kawy, zboża, mięso, orzechy, rośliny strączkowe, warzywa, drożdże piwne.

Wymieszać i metody mecz wykorzystaniem ćwiczeń i czujesz jak wszystkie prace.