386 Shares 9160 views

Jak wybrać analog „tsifran”. opinie

Lek „TSifran” jest antybiotykiem z grupy chinolonów i ma szeroki zakres działania. Przepisywania leku do leczenia różnych procesów zakaźnych i zapalnych. Jeśli to konieczne, należy podnieść analogowej „tsifran” – antybiotyk, który będzie miał podobną strukturę i mechanizm działania. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy zasięgnąć porady lekarza i zapoznać się z instrukcją.

Jak działa „TSifran”?

Przeciwbakteryjne lek „TSifran” wykazuje silną aktywność przeciwbakteryjną dzięki Przychodzące składnika aktywnego – cyprofloksacyna. Tak jak w przypadku środków fluorochinolony, lek ma niszczący wpływ na procesy zachodzące w DNA z komórek mikroorganizmów chorobotwórczych. Pod działaniem cyprofloksacyny zniszczone drobnoustrojów ścianę komórkową.

Prawie wszystkie bakterie Gram-dodatnie, Gram-ujemne i beztlenowe bakterie są wrażliwe na antybiotyk „TSifran”. Cena leku zależy od formy wydania. W aptece można nabyć w postaci roztworu do wstrzyknięć i (dawkowania tabletek 250 i 500 mg). Koszt nasenne – 230-270 rub. Oczywiście nie jest wrażliwy na bakterie, które powodują leku syfilis niektóre bakterie beztlenowe, które żyją w jelitach, grzyby, wirusy, mikroflorę.

Wskazania do stosowania

Używać tego antybiotyku do leczenia wielu chorób, wywoływane przez wrażliwe mikroorganizmy tsiproflosksatsinu. Zgodnie z instrukcją „TSifran” lub „TSifran ST” (zawierający ponadto tinidazol) podaje się w następujących przypadkach:

 • Bakteryjne zakażenia górnych dróg oddechowych (zapalenie migdałków, zapalenie gardła, zapalenie zatok, zapalenie zatok, przednie zapalenie zatok).
 • Patologia dolnych dróg moczowych (zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, ropień płuca).
 • choroby zakaźne, choroby przenoszone drogą płciową (gonorrhea).
 • Procesy zapalne męskiej i żeńskiej rozrodczy (zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie jajnika, zapalenie przydatków, zapalenie otrzewnej miednicy).
 • zakażenie dróg moczowych (odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie pęcherza moczowego).
 • zakaźny przewodu pokarmowego (biegunka, tyfus, salmonellozy).
 • Infekcje tkanek miękkich.

Analogowy „tsifran” mogą mieć podobne wskazania do stosowania, ale aby wybrać najlepszy antybiotyk do leczenia pacjenci powinni tylko lekarz, biorąc pod uwagę obecność chorób współistniejących i przeciwwskazania.

Kiedy nie należy przyjmować „TSifran”?

Zgodnie z instrukcjami, oznacza zabronione powołać w przypadku nadwrażliwości na cyprofloksacynę i fluorochinolino. Nie należy stosować leku w leczeniu dzieci do lat 12 kobiet w wieku, kobiet w ciąży i karmiących. Przeciwwskazania obejmują również:

 • padaczka;
 • miażdżycy tętnic mózgowych;
 • choroba psychiczna;
 • nerek i niewydolność wątroby;
 • mózgowo wypadków.

Jak wybrać substytut?

Wybierz analogowy „tsifran” trzeba użyć specjalisty. Ponieważ każdy antybiotyk może powodować rozwój poważnych skutków ubocznych. Substytutami oryginalne leki przeciwbakteryjne obejmują następujące środki:

 1. "Altsipro".
 2. "Ciprofloxacin".
 3. "Tsiprolet".
 4. "Floksal".
 5. "Kvintor".
 6. "Basij".
 7. "Oftotsipro".

Te leki są często przepisywany jako substytuty antybiotyków „TSifran”. Cena jakiś wyjątkowy jest praktycznie identyczny z oryginalnym kosztów środków pochodzenia indyjskiego. Przed powołaniem środka przeciwbakteryjnego zaleca się wykonywanie badań laboratoryjnych od wrażliwości bakterii chorobotwórczych, które spowodowały chorobę, do substancji czynnej.

"TSifran" lub "Tsiprolet"?

Co jest lepsze dla pacjenta, a niektóre z tych leków są bardziej odpowiednie do leczenia stanu chorobowego, powinien decydować lekarz prowadzący. „TSifran” i „Tsiprolet” należą do grupy fluorochinolony, mają szerokie spektrum działania terapeutycznego i mają ten sam składnik aktywny – cyprofloksacyna. „Tsiprolet” – popularny i skuteczny wersja „tsifran”. Do niego wrażliwe bakterie Gram-dodatnie, Gram-ujemne i wewnątrzkomórkowe bakterie. Lek jest często stosowane do leczenia ostrych i przewlekłych procesów zapalnych w organizmie.

„Tsiprolet” nie wydaje się w postaci tabletki, roztworu do wstrzyknięć i krople do oczu. Lek nie jest praktycznie stosowane w pediatrii. W postaci tabletek oznacza dozwolony tylko do stosowania u dzieci w wieku powyżej 15 lat.

Jak w przypadku każdego antybiotyku „Tsiprolet” może powodować wiele efektów ubocznych: reakcje alergiczne, wole, naruszenie przewodu pokarmowego, anemię, zawroty głowy.

Referencje

Antybiotyki fluorochinolony grupa zdobyła wiele pozytywnych referencji od pacjentów i lekarzy. Preparaty są dobrze znane w leczeniu zakażeń ginekologicznych i stanów zapalnych układu moczowego.

Opinie wskazują, że prawidłowe stosowanie znacznej poprawy samopoczucia przychodzi kilka dni po rozpoczęciu leczenia.