317 Shares 7476 views

Aegean – kolebki starożytnych cywilizacji

Piękne imię Egejskie, jak głosi legenda, morze nazwano aegeus króla. Myślał, że jego syn Tezeusz zabił Minotaura, nie przeżyć stratę i rzucił się z urwiska w niebieskiej wodzie. Inna wersja pochodzenia nazwy mniej tragiczne. Niektórzy uważają, że pochodzi od „ayges” greckiego oznacza „fala”. Inna wersja mówi, że morze jest nazwany starożytnego miasta Egeus, gdy znajduje się na wyspie Eubea.

Ogólnie rzecz biorąc, w morzu Egejskim dużą ilością małych i dużych zamieszkanych niezamieszkałych wysp. Niektóre konta im bielszy 3000. Najsłynniejszym i największym – jest Rodos, Kreta, Naxos, Chios, Metilini, Samos, Santorini.

Jednak pomimo tej obfitości, wysyłka jest jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie. Statki uruchomić na ściśle wyznaczonej trasy, bez odchodzenia cala.

Czasami leżą tak blisko do wysp, które siedząc na pokładzie, można zobaczyć pęknięcia w skałach lub małych kamieni na plaży. Ale osieroconych statków w obszarze siedzieć niezwykle rzadkie.

Aegean ma inną głębię. W południowej części znajdują się otwory do 2500 metrów. Ale średnia głębokość wody od 200-1000 metrów. fala lato jest spokojny, rzadko wzrasta do 4-5. Na jesieni, zwłaszcza w zimie, burze są 8-9 i powyżej. Zdarzały się przypadki, gdy gwałtowna burza rzucali osieroconych statków i zniszczył wysp przybrzeżnych linii.

Po Morze Egejskie obmywa brzegi Bizancjum, bułgarskiego Imperium, Imperium Osmańskiego i łaciny, starożytnego Rzymu, starożytnej Grecji. Teraz – tylko dwa kraje, Grecja i Turcja, między którymi nie Abate konflikt, który będzie głównie w lokalnych wodach. Grecja posiada istnieją dwa główne międzynarodowe porty – Saloniki i Ateny. Turcja ma tylko jeden port – Izmir.

Oprócz nawigacji, Morza Egejskiego słynie z połowów. Oto złapany setki ton ryby, kalmary, ośmiornice, płaszczki, kraby, homary, krewetki, jeżowców i innych zwierząt morskich. On jest połów do zbierania gąbek i dekoracyjnych powłok również rozwinięty. Ze względu na fakt, że ilość planktonu w regionie spadła, ryby też zostały złowione mniej niż w ostatnich latach. Do jego siła nie jest zmniejszona, wędkowanie jest dozwolone tylko w określonych miesiącach. 06 stycznia, w Grecji świętować światło. Jednocześnie, rybakom nadchodzący sezon był udany, kapłani uświęcają Aegean Sea. Grecja czci starożytnego zwyczaju i mówi, że bardzo dobrze.

biznes turystyczny na wyspach i morskie doskonale rozwinięta. Tu zbudowano ogromną liczbę hoteli, piękna promenada z restauracjami i sklepami, istnieją parki wodne, Surfing i centrów nurkowych. Każda zamieszkana wyspa działa jeden lub więcej portów. Turyści kochają morze Egejskie. Temperatura wody tutaj, choć nie oddają. Niemal wszędzie jest tylko latem wzrasta do poziomu 22 stopni Celsjusza. Jeszcze w maju, w wielu regionach, to ledwo osiąga 19 stopni. Przez tego samego znaku i pasuje w październiku.

zasolenie wody Egejskie wyprzedził Black. W związku z tym, gęstość jest wysoka. Unosić się łatwo, jak woda przez cały czas naciska ludzkie ciało na powierzchnię. Ale po kąpieli należy wypłukać w słodkiej wodzie słonej.

Dla turystów jest to organizowane tu nie tylko plaża, ale także zwiedzanie wakacje. Jest to wspaniała wyspa Muzeum Morza Egejskiego. Nazywa Delos. Naukowcy odkryli, że cywilizacja kwitła tu długo przed budową Akropolu w Atenach. Oprócz Delos, duże zainteresowanie jest zamieszkanych wysp, zwłaszcza Mykonos. Tu lubią spędzać gwiazd Hollywood. Ogólnie rzecz biorąc, na Morzu Egejskim wszystkie wyspy są piękne, można zrelaksować się wspaniale.