328 Shares 9105 views

Dlaczego zęby kruszą?

Wielu ludzi, zwłaszcza w krajach nordyckich, mają do czynienia z irytującej problemu: kruszenie zębów. Proces ten jest powolny, ale prawdziwe: pojawienie się mikropęknięć na powierzchni, powolne niszczenie szkliwa … Jeśli nadal kontynuować tę rozmowę, dostajemy kruchość zębów i że zęby są dosłownie rozpada wskutek zwiększonej łamliwości. Proces jest daleko od przyjemny. Ponadto, zgniłe zęby – złe jedzenie ich przetwarzania, coraz bakterie, które powodują choroby zębów w organizmie, które mogą powodować choroby, nie wspominając o tym, że twój uśmiech jest daleki od bycia atrakcyjnym widowiskiem. Jeśli znajdziesz się w pierwszych oznak kruchości zębów, co należy zrobić? A jeśli kruszą zęba, co może być przyczyną? Jak je wyeliminować? I czy można powrócić do dawnej zębów połysk jeśli już napotkał ten problem?


Zacznijmy od najprostszych powodów zęby kruszą. Na przykład, brak dbałości o jej jamie ustnej. Jeśli zęby nie są regularnie czyszczone, do nich i, co gorsza, między nimi nie jest film z tablicą z zjedzonego jedzenia, picia kawy lub herbaty. Palenie jest także niedaleko od korzystnego wpływu na stan swoich zębów – od wdychanego dymu wewnątrz pojawia się płytki nazębnej, co jest bardzo trudne do usunięcia później. Jeśli czas nie zrealizował go, że film to ta tablica twardnieje, w niektórych przypadkach nawet nie zdjąć wybielająca pasta do zębów, a więc zęby pokryte są tak zwane „tatarski”. Miazgi czasami może szybko rozwijać z „niewinnych” próchnicy. Jeśli, ze względu na śmierć miazgi nerw zęba, a następnie ostatecznie rozpada się próchnicy. Tak, możliwe przyczyny – brak higieny jamy ustnej, jak również niechęć do czasu udać się do dentysty. Wiele zaniedbania w ich własnym zdrowiem myśli, że „wszystko będzie bardzo” stara się korzystać z niektórych środków przeciwbólowych, często – zaczerpnięte z tradycyjnych leków, a to jest wynik – miazgi, martwicę tkanki, kruszenie zębów.

Ale – tylko jeden z powodów, a nie podstawowych. Zdarza się również – bez próchnicy i nie ma śladu, ale wciąż zęby kruszą. Co to w ogóle istnieją?

Czasami to się stało, że, na przykład, jedli lody po gorącym posiłku? Jeśli pić zimne jedzenie bezpośrednio lub przez krótki upływ czasu w ciągu kilku minut po bardzo gorący (lub na gorąco po zimno), przy czym szkliwo zębów nie może tolerować takiego obciążenia. Kiedy zimno emalia zwężone gdy ciepło – rozszerza się. To zajmie trochę czasu, aby upewnić się, że po jej ekspansji (skurcz) emalia przyszedł do swego normalnego stanu. W powyższych przypadkach, szkliwo jest rozszerzona natychmiast po ograniczenie (lub odwrotnie), które często towarzyszą nieprzyjemne doznania pochodzące z tych zębów, które są zainteresowane, i gorące i zimne jedzenie. W związku z tym pacjent otrzymuje pęknięcia szkliwa. Wiele pęknięć – kruchość zębów w wyniku, i łamliwość zębów – ich samozniszczenie – po prostu rozpadać zęba. Ale nawet różnica temperatur i przechłodzenie zębów, lub odwrotnie, jedzenie zbyt gorący zapis – również powodować powstawanie „Temperatura” pęknięć. Dlatego też zarówno gorące i zimne jedzenie nie powinno być używane w celu zachowania nie tylko anielski biały uśmiech, ale także jego zdrowie.

Innym powodem może być tak, że zęby kruszą jako słabą przyswajalność wapnia. Z kolei jeden z powodów, dla ubogich wchłaniania wapnia – jest brak witaminy D. Należy zauważyć, że wielu mieszkańców północnych regionów i krajów kruszą zęby, a nie zawsze z powodu nieznajomości higieny lub braku opieki medycznej na odpowiednim poziomie. Powodem może być inna – bo w tych regionach jasne światło słoneczne nie jest dużo, a jest to warunek ten jest niezbędny, aby stabilnie i witaminy D w prawo normalnie wytwarzane przez organizm. Inną przyczyną – pogorszenie metabolizm minerałów.

Ważne jest, aby mieć naprawdę świeże jedzenie, naturalne. Jeśli owoce lub warzywa w tygodniu były w lodówce lub zostały zamrożone, to nie jest świeże, naturalne produkty, które korzystają. Zużycie głównie pokarmy węglowodanowe nie przyczynia się do zdrowia jamy ustnej. Zęby często kruszy z wadą takich ważnych części zużywanej wody pitnej, fluoru i jodu. Jeśli widzisz ten objaw – natychmiast skontaktować się ze stomatologiem.