808 Shares 6008 views

Modlitwa pokuty jest sposobem pogodzenia się z Bogiem

Dlaczego pokuta jest tak ważna dla Boga? Ponieważ tylko może doprowadzić osobę do zmniejszenia grzeszności swojego życia. Pojednuje człowieka ze Stwórcą, świadczy o zmianie ducha i pragnieniu żyć inaczej niż w przeszłości. Spowiedź jest tworzona tak, że człowiek może zacząć wszystko od nowa, jakby z czystego łupku. Próba spowiedzi jest modlitwą pokuty. Co to jest?


Psalm żałuje cara

Nie ma jednej lub najbardziej podstawowej formuły pokuty. W rzeczywistości apel do Pana może mieć bardzo różne formy, modlitwę we własnym słowie i prośbę o przebaczenie grzesznika lub grzesznika. Jednak najstarszą modlitwą skruchy w Biblii jest 50. Psalm Dawida, w którym król żydowski prosi o przebaczenie za najstraszniejszy grzech morderstwa popełniony pod wpływem zazdrości i pożądania. Nie opisuje dokładnie tego, co dokładnie David był winny, więc 50. psalm jest uniwersalną formą pokuty. To będzie zgodne ze swoimi kłopotami. W regule modlitwy zwykle czytane jest nie wieczorem, ale rano. Ale jeśli czujesz, że poddałeś się grzesznej atrakcyjności i trudno walczyć, możesz nauczyć się tego przez serce i czytać w dowolnym momencie. Dobrze jest też wspomnieć o modlitwie "Niech Bóg wskrzesi", nie pomaga grzeszyć, jeśli czytasz, kiedy tylko chcesz popełnić grzech.

Dlaczego prawosławni Grecy byli ambasadorami

Ogólnie rzecz biorąc, duch pokutny ma prawie wszystkie modlitwy z modlitwy. Prawosławny człowiek zawsze krytykuje samego siebie i wie, jak widzieć jego błędy. Prawdziwi wierzący w tej wierze są w stanie być autentycznie dyplomatyczni, choć wydaje się to paradoksalne. Jednakże ambasadorowie i emisariusze Imperium Ottomańskiego często mianowali chrześcijan prawosławnych. Byli w stanie stworzyć pozytywne relacje, pod wieloma względami, ponieważ widzieli ich urojenia. A modlitwa skruchy czytała codziennie nie pozwalała nam zapomnieć o naszej własnej niedoskonałości. Zazwyczaj nie była sama.

Wołanie do Ducha Świętego

W regule wieczornej jest więcej pokutnych apelacji niż rano. W trzeciej modlitwie do Ducha Świętego wierzący testuje się pod względem przestrzegania bardzo wysokich standardów moralnych. Na przykład, nawet żałoba innej osoby jest poważnym naruszeniem moralnym. Pokazanie gniewu – oznacza wywołanie negatywnej reakcji innej osoby, to znaczy od niewinnych, aby popełnić winę. Oczywiście, manifestowanie odpowiedzi na gniew nie jest tylko twoją odpowiedzialnością, ale przed Bogiem na dworze odpowiesz samemu sobie, a nie na tego faceta. Dlatego prowokowanie oznacza "zniesławienie z gniewu". Pozostałe grzechy tej modlitwy są bardziej zrozumiałe. Na przykład kłamać, spać więcej niż zmierzyć, popchnąć inną osobę do niewłaściwego zachowania, pomyśleć o nieprzyzwoitych (jeśli tylko myślisz o tobie, ale nie skupiłeś się na niej, to się nie liczy). W tej samej modlitwie, zazdrości, złości, pijaństwie, przejadaniu się wspomnieć.

Najważniejszą chrześcijańską modlitwą pokuty jest codzienne spowiedź grzechów. Wspomina o najczęstszych błędach, ale jeśli to konieczne, niniejsza lista może i powinna zostać uzupełniona własnymi przestępstwami. W tym celu można użyć ascetycznej literatury prawosławia. I pamiętaj, że Pan wybacza tylko tych, którzy żałują, jednak niewinność jest lepsza niż pokuta.