872 Shares 8830 views

Kraj Francja: opis. Historia Francji jest krótka. Kultura Francji

Wielka historia, kultura, znaczny potencjał naukowy i przemysłowy ma zachodni kraj europejski, Francja. Opis mediach, literaturze, sztuce, jasnej przeszłości, obecny dynamiczny niezmiennie przyciągają uwagę społeczności międzynarodowej.


Statystyki pokazują, że kraj – najczęściej odwiedzanym przez zagranicznych turystów! Jeden rysuje naprawdę imponujące dziedzictwo kulturowe V Republiki, z drugiej – resort wakacje. Jeśli – miłośnik podróży, to pewnie zauważył: wśród ofert biur podróży zawsze zajmuje szczególne miejsce we Francji. Zdjęcie z wieży Eiffla – jeden z najpopularniejszych obrazów na stronach internetowych organizatora. Czy to przypadek? W 2013 roku Francja odwiedziło ponad 85 milionów obywateli zagranicznych. Wśród nich – jeden milion rosyjskich turystów.

Przemysł, transport

Francja jest rozpoznawany na całym świecie jako dynamiczny kraju przemysłowej i rolnej. Jej PKB – $ +2,6 bilionów dolarów. Od stworzenia państwa Unii Europejskiej wygrał, zaletą tego kraju jest jego położenie geograficzne w centrum Europy i przechodzącej przez jej terytorium z głównych europejskich szlaków handlowych. Francja w gospodarce światowej mocno trzyma 6. pozycję w jej potencjału przemysłowego.

W przemyśle największy udział Francji inżynierii mechanicznej, metali żelaznych i nieżelaznych, petrochemicznym i chemicznym, przemyśle lekkim, przemyśle perfumeryjnym. Trzy czwarte z branży elektrycznej w kraju otrzymuje od zakładu, uzupełnia system hydroelektrowni. Tradycyjnie importu ropy i gazu z kraju, ze względu na brak depozytów. Francja eksport produktów rolnych. Rolnicy – ci pracownicy, produkują one jedną czwartą produkcji całej Unii Europejskiej.

Jest szanowanym sieci transportowej kraju, który jest obsługiwany przez innowacyjny kolei dużych prędkości. Pociągi TVG, pędzi z prędkością 320 km / h jest dumny z Francji. Zdjęcia ekspresji można zobaczyć poniżej.

Długość dróg w kraju wynosi 29 370 km w obszarze jego lądem 535,3 tys. Km 2. Zapewnia on szerokie możliwości dla rozwoju logistyki

Wśród krajów świata zachodniego, Francja ma tradycyjnie wyróżniającą politykę zagraniczną, z udziałem dialogu z Rosją, choć zauważamy, że stosunki między oboma krajami zawsze były trudne.

Historycznie rzecz biorąc, najbliższy podejście z obu krajów, oznaczone utworzenie sojuszu wojskowo-polityczny, oznaczał koniec XIX wieku. Pomniki odwilży stosunków dwustronnych zaczął Trinity Bridge, zbudowany przez projekt Eiffla w Petersburgu i mostu, który nosi imię Aleksandra III, lub w Paryżu.

Zasady Francja

Francja aktywnie uczestniczy w międzynarodowym decyzji jako członek Rady Bezpieczeństwa ONZ. V Republiki jest jednym z założycieli Unii Europejskiej i Banku Światowego i MFW założenia. Od maja 2007 roku, Francja powróciła do NATO (z bloku Północnoatlantyckiego w swoim czasie został zainicjowany przez prezydenta de Gaulle'a). Ogólnie rzecz biorąc, polityka Francji, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych, zawsze przestrzega zasady równości społecznej i demokracji.

siły zbrojne

posiadanie broni jądrowej pozwala Francja do prowadzenia niezależnej polityki zagranicznej. Wojskowa V Republiki jest samowystarczalny i produkuje pełną gamę nowoczesnych zbrojeń narodowych. Jednak kraj ten nie bierze udziału w wyścigu zbrojeń. Armia francuska jest niewątpliwie mocny, ale ograniczony przez zasadę świadomego wystarczalności. Ona jest uzbrojony w życie strategicznego odstraszania nuklearnego, licząca cztery atomowych okrętów podwodnych, a około stu samolotów – jądrowy okrętów podwodnych.

Francja: populacja

Stan korzystających międzynarodowy autorytet w świecie, w tym samym czasie ma wielkie perspektywy rozwoju niż wiele krajów europejskich. Czym różni się od nich kraju – Francja? Opis różnic może mieć więcej niż jedną stronę.

Rozróżniamy jedno: problem prawie wszystkich krajach UE starzeje się narody. Jednak ta ostatnia nie dotyczy V Republiki. Według aktualnych danych uzyskanych z countrymeters miejscu. info, liczba osób w tym kraju 16:00 07.05.2014 roku wynosi 64,075,783 osób. Tak więc od początku roku Urodziłem się w kraju 394,563 dziecka i zmarł z różnych względów 281 236 osób.

Ponadto, wzrost liczby ludności w kraju studiował przyczynia się do takich czynników jak migracja netto. Jej postać w tym roku o godzinie 16:00 na 07.05.2014 roku – 46 874 osób.

Tak więc, wzrost populacji od początku 2014 roku w tym dniu wyniosła 160 208 osób.

Terytorium, klimat

Gdzie jest domem dla narodu francuskiego? Co to jest geografia tego kraju? Francuski sami nazywa ich domu gwiazdy. Dlaczego? Spójrz na mapie, a zobaczysz co zarysy kraju Francja. Opis jego granice, jednocząc 22 continental metropolitalnych (nie uważamy to jest 5 departamentów zamorskich), mówi, że na mapie France naprawdę ma kształt pięcioramiennej gwiazdy. gwiazda kraj … Romantyczny! Zajmuje prawie 20% terytorium Unii Europejskiej.

Jej granice morskie mają długość 5500 km. brzegi Francji są myte przez Morze Śródziemne na południu, od zachodu – Atlantyk, na północy – Kanał Angielski.

W dużej mierze przez dwie trzecie swojego terytorium, Francja – kraj jest płaski. Jednak teren to – neodnoobrazny. W południowo-wschodniej wieży ciężka Alpach i górach Jura. W centrum znajdują się Wogezów, w północno – Ardenach, w południowo-zachodniej – Pireneje. Rzek są najdłuższe – Loara, najgłębszy – Ron opróżniania Paris basenu Sekwany przepływającej przez ojczyźnie d'Artagnan Garonne. System czterech rzek, które wypływają na Oceanie Atlantyckim i połączone kanałami, nawodnione kraju Francja. Opis cech jego klimat jest przedmiotem zainteresowania. Na południu Francji, jest podzwrotnikowy, na zachodzie – Atlantyk, od południa – Morza Śródziemnego, w centralnej części – Continental. Więcej niż jedna czwarta kraju zajmują lasy.

Historia kultury

Jednym z powodów V Republiki tak przyciąga turystów jest jego architektura. Jego goście są nazywane przez człowieka dziwnego. Na terytorium Francji wciąż zachowanych budowli romańskich, na przykład: amfiteatr w Nimes, romański kościół, bazylika poświęcona męczennika Tuluzy, świętego Saturninus. Jednak nawet bardziej znany francuski gotyckie świątynie zbudowane w XII-XV wieku.

Turystów przyciąga bogato fasad zamrożone im kamienne figury, wysokie, spiczaste wieże, ostre łuki, witraże sztuki. Wśród popularnych budowli gotyckich Reims katedry, która odbyła koronacji królów francuskich, Notre Dame de Paris, gdzie cesarz Napoleon I. został koronowany

XVI wieku przyczynił się do oryginalności architektury renesansu. Historia kultury Francji w czasie, charakteryzuje się budową zamków, pałaców, lub jak nazywają się francuski. Wśród najbardziej znanym – zamku Amboise, zbudowany przez dynastii Valois, którego terytorium jest pochowany geniusz Leonardo da Vinci d'If zamek, który służył jako miejsce narodzin legendy więźnia – Iron Mask, historia którą poinformował Aleksandr Dyuma, Zamek w Chambord – luksusowej rezydencji królów.

XVII wiek przyniósł w architekturze wyrafinowanym stylu barokowym, odzwierciedlone w wspaniałego kompleksu pałacowego. Przykłady te mogą służyć jako Versailles – głównej rezydencji królewskiej. Francja 19th century kultura cechował inny styl – klasycyzm, nie tylko w architekturze, ale także w dziedzinie sztuk plastycznych. Architektura tego okresu zostały ostatecznie zrealizowane projekty architektoniczne planowania ośrodków miejskich. W połowie 19 wieku francuski obraz stał się liderem w świecie dzięki artystów takich jak Edouard Manet, Edgar Degas. Niestety, start francuski malowanie przerwany okupacji hitlerowskiej.

Historia rządowych: merowingowie

Niewątpliwy przedmiot zainteresowania rozwija strukturę społeczną państwa. Na swoim terytorium od czasów starożytnych istniała cywilizacja: w epoce rzymskiej, był częścią tego rozległego imperium jako prowincji Galii.

Germańskie plemię Franków pod wodzą króla Clovis, założyciela dynastii Merowingów, podbił ją w V wieku przed naszą erą. e., aby uciec od rzymskiej dominacji. Późniejsza historia Francji można krótko przedstawiony przez wieki jako zmiana rządzących feudalnych dynastii.

Merowingów moc osłabiony, a dawni wasale, majordom, cieszył się coraz większy wpływ. Jeden z nich, Pepin Łokietka (ojciec Karla Velikogo), w VII wieku, objął tron zyskuje franków wytrzymałościowe Zjednoczonych, założyciel dynastii Karolingów.

dynastia Karolingów

Znani syn Pepina udało się zjednoczyć znaczną część Europy grunty (w tym na terytorium Francji) w jednym imperium.

Jednak wykorzystać moc ogromnego państwa, Wielka niesamowita charyzma Karla Velikogo, ostatecznie stracił po śmierci jego syna Ludwika I Pobożnego. Empire podzielony pomiędzy trzy potomków Karolingov.

W West-królestwa Franków, który znajduje się we Francji, zaczął rządzić najmłodszego syna Ludwika I – Karol II Łysy. W X wieku France (ona była tzw) był feudalny slaboupravlyaemuyu rozbita kraj. To i skorzystał z Wikingami, prowadzonych przez Konung Rollo, który zdobył jej północnej prowincji i nazywając ją Normandię (gruntowych Normanowie). Celem norweskiego Viking łotrzyka było wygrać dla siebie królestwo, że w rzeczywistości było.

dynastia Capet

987 roku zamiast ostatniego z Karolingów, bezdzietny Ludwik V, na rozkaz królewskich wasali do tronu, usiadł na hrabiego Gugo Kapet, założyciela dynastii Kapetyngów, trzeci etap w historii kraju. W dobie polityki zagranicznej Francji została zmniejszona do krucjat i wnętrza – do wojen religijnych w kraju. W tych trudnych czasach, gdy rządzili klanów, historia Francji streścić zastąpienia dynastii rządzących ich oddziałów bocznych. Jest zatem zastąpione CAPET w 1328 przyszedł dynastii Valois, aby wykluczyć, że przyszedł wojny stuletniej, Joan of Arc feat Bretanii porażki, zjednoczenia kraju, wojny między protestantami (hugenoci) i katolików. Po zabójstwie ostatni z Valois, Henryka III Monk Jacques Clement, rekrutowanych przez Ligi Katolickiej, Francja zaczęła rządzić inne odgałęzienie Kapetyngów – Bourbon dynastii.

Rewolucja Francuska

Historia królów Francji w zawieszeniu na Ludwika XVI, niekompetentnego gubernatora, pogrążone w święta i odwoływanych od spraw państwowych. Kiedy nastąpił spadek w rozwoju przemysłowym Francji, precedensów głód konfrontacji pomiędzy rządzących i ludzi. Poglądy na upadającej monarchii postępowej części społeczeństwa francuskiego (obejmuje duchownych burżuazji i szlachty) bardzo jasno wyrażone filozof Monteskiusz. Nazwał królewskiej wspomaganiem hamowania postępu społeczeństwa i uzurpację niezbywalnych praw różnych warstw ludności. Ten antagonizm wzrosła w Rewolucji Francuskiej, oznaczony utworzenie Pierwszej Republiki.

Po raz pierwszy w historii świata, zamiast klęczących ludzi wybrała wolność, równość, braterstwo. Ludzie są zmęczeni są ruchome, chcą stać się obywatelami. Stało się to we Francji!

Początek rewolucji służył jako szturmu na Bastylię 17.07.1789, Ludwik, król Francji, został skazany na śmierć, oskarżony w sądzie jako obywatel Louis Capet do uzurpacji władzy i zdradzie. Koniec rewolucji służył jako reakcyjnego zamachu 09/11/1799, dyrektora wykonawczego państwa jako główny organ władzy rewolucyjnej był obojętny i nieskuteczny. Dodatkowo została podzielona go najbardziej wpływowym członkiem Emmanuel-Joseph Sieyès, rzeczywiście doprowadziła do władzy Napoleona Bonaparte. Armia francuska kochany i szanowany stanowczy i celowy korsykański za dar doskonałej taktyki.

Kolejna seria zmian w układzie francuskiej państwowej – to seria republik i imperiów.

Napoleon Bonaparte

Napoleon I uzurpował moc głoszenia sam cesarz roku 18/05/1804. Jego ludzie byli niezawodnego wsparcia, podniósł je od dołu żołnierzy na kryterium talentu wojskowego i zbudowany w marszałków – Bessieres, Jourdan, Lannes, Lefebvre, Massena, Murat, ney, Soult, Suchet. Jednak na równi z nimi i marszałkowie byli arystokraci: Gruszki, Davoust, Macdonald, Marmont, Serryure. Szereg wielkich zwycięstwach Napoleona w pruskiej, Polski, Austrii, kampanii egipskiej oznaczał koniec Rosji. „Wojna Dubina ludowa”, jak pisał o Wojnie Ojczyźnianej 1812 N. L. Tołstoja, z niezwyciężoną molocha miażdży przed armii francuskiej, aby podbić całą Europę. Konfrontacja Kutuzow Napoleon został rozwiązany na korzyść Mihaila Illarionovicha. To była genialna taktyka konfrontacji i genialnego stratega. Po upadku cesarstwa Napoleona oraz bitwy pod Waterloo w 1814 roku monarchia została przywrócona we Francji.

druga Rzeczpospolita

4.06.1814, francuski Senat, który znajduje się pod presją ze strony krajów zwycięzców, podjął decyzję, aby przywrócić dynastię Burbonów w osobie Ludwika XVIII. Po jego śmierci w 1824 roku, moc przekazywana do Karola X. niezadowolenie Francuzów podkreślił-rojalistów ministerstwo Polignac i niwelowania ich wolności, produkowanych przez rewolucja, przy podpisaniu króla 25.07.1830, cztery dekrety spowodowało rewolucji lipcowej i przekazania władzy z dynastii Burbonów do jego Orleans oddział reprezentowany Louis-Filippom Orleanskim. Była to pierwsza liberalna rewolucja w Europie, rozdział kraju nazywany jest „burżuazyjna król”. Panowanie Ludwika Filipa pojawiła się długo oczekiwana odwilż dla burżuazji, stanowiły dla szybkiego wzbogacenia tej warstwy społeczeństwa i rewolucji przemysłowej. Jednak jego rząd był siedliskiem korupcji. Król nienawidził go były serią ataków. W rzeczywistości, rząd eskalacji sytuacji w kraju, co spowodowało kolejną rewolucję w 1848 roku – z lutego.

Na tarczy wartości demokratyczne zostały ponownie podniesione. Kraj stał tuż prezydenta (pierwszy prezydent Francji). Wybrali bratanek Napoleona – Ludwik Napoleon Bonaparte.

Jednak polityka prezydenta zostało zasłonięte. W słowach, obiecał obywatelom wolność i służbę nich, w rzeczywistości – pewnie przejść do cesarskiego renowacji. 02.12.1851, w rocznicę bitwy pod Austerlitz, jest on wspierany przez wojska rozwiązał Zgromadzenie Legislacyjne, ogłaszając się cesarz Napoleon III. Jednak był utalentowany intrygant „niekompetentny polityk”, zgodnie z Otto Bismarck, urzekło go pod Sedanem w 1870 roku, podczas wojny francusko-pruskiej.

III RP

Francja wyszła z wojny przez podpisanie traktatu pokojowego z Prusami i transferu ostatni z dwóch wschodnich prowincjach dolinę Renu „bramę między Niemcami i Francją” chronionego lasu Alzacji i Lotaryngii strategicznie ważnych

Niedawna historia Francji, a jest to okres czasu od pierwszej wojny światowej do dnia dzisiejszego, na wczesnym etapie jego związanym z tego typu rządu, jako Trzeciej Rzeczypospolitej. Trwało to aż do roku 1940, znacznie wzmacniając francuski system republikański i system wielopartyjny.

III RP urodziła się w krwawej konfrontacji. Bliźniaki, socjaliści i anarchiści 26/03/1871, po powstaniu w Paryżu, ludzie niezadowoleni z monarchii Napoleon III i siedzibę rządu narodowego, aw rzeczywistości – pierwsza w historii formie dyktatury proletariatu, Komuny Paryskiej.

Flaga Francja się dokładnie na barykadach Komuny Paryskiej. Ten tricolor z pionowe paski: niebieski, biały, czerwony. Przed nim, symbol kraju była biała flaga z królewskich lilie. Bliżej do wału – kolor niebieski, to był taki płaszcz św Marcina, patrona Francji. Biały symbolizuje boskość, czerwony był osobliwy Oriflamma na cześć świętego Dionizego, czczony w kraju.

Popularne powstanie stłumione przez siły monarchistów broni. Prusy do tego pospieszył uwolnić jeńców. Głównie dlatego, że McMahon strzelił swojego karną 130,000th armię.

Jednak tym razem monarchistów nie byli u władzy. Zgromadzenie Narodowe – Republikańska wykonawczy pracował pod kierownictwem rządu prezydenta Adolfa Terri skutecznie. Francja była w stanie przywrócić jej potencjału przemysłowego po pruskiej. Jednak monarchistów przejął inicjatywę, zastępując Thierry prawo koalicyjnego rządu, który zdefiniował przewodnictwo Patrice MacMahon. Znów rozpoczął monarchii, przyjęła konstytucję. Ale plany monarchistów nie są przeznaczone do marzeń. W 1875 roku konserwatywny Senat, wybierając formę rządu dla kraju z marginesem jednego głosu, nadal Wybrałem Rzeczypospolitej.

Pierwszym prezesem współczesnej historii Francji (od 1913 do 1920) był Raymon Puankare. Podczas jego panowania stanowiska Rosji i Francji jako sojuszników, na ile to możliwe, takie same na scenie międzynarodowej. Jednak francuski rząd burżuazyjny, asymetrycznie rozwoju gospodarki w celu wzbogacenia się, nie byli w stanie w pełni przygotować kraj ma potencjał, odpowiednie nazistowskich Niemiec do wojny z najeźdźcami. W 1940 roku z powodu kapitulacji Francji w I wojnie światowej II Trzeciej Rzeczypospolitej upadł.

czwarta Republika

W 1946 roku Konstytuanta Francji przyjął konstytucję IV RP, który określa dalszy rozwój kraju. Najwyższy organ ustawodawczy, Zgromadzenie Narodowe składa się z izby niższej – Zgromadzenie Narodowe, a górna – Rada Republiki. To była republika prezydencka-parlamentarny z silną władzą wykonawczą. Priorytetem był rozwój powojennej odbudowy potencjału kraju. Dla jej skutecznego wdrażania przez nacjonalizację stworzył potężny sektor państwowy, który obejmował lotnictwo, motoryzacja, gazu i przemysłu węglowego. Pięć wiodące francuskie banki stają się publiczne. Rozwój gospodarczy planowany specjalny Sekretariat Generalny, kierowany przez Zhan Mone. W efekcie kapitał zaczął coraz częściej inwestować w gospodarce francuskiej, jego eksport z tego kraju spadła. Po raz pierwszy to w IV RP w priorytetowego rozwoju społeczeństwa stało się polityka społeczna Francji. Dla pracowników, pracownicy masowo zaczęli budować tanie mieszkania, stało się edukacja i zdrowie naprawdę szeroko dostępna opieka.

Powstawanie demokracji V Republiki w

Okres V Republiki, która rozpoczęła się w 1958 roku Konstytucji de Gaulle i ustawicznego do chwili obecnej, zwany V Republiki. To jest – czas dojrzałości systemu politycznego kraju, do którego przybył do Francji właścicielem swoją niepowtarzalną historyczną ścieżkę. Parlament został ograniczony w swoich prawach. Nie jest on, i wszyscy Francuzi wybrali nowego prezydenta. Ponadto, forma rządów prezydenckich, przewidzianych w niej dozwolone głowy państwa w czasie kryzysu rząd do podjęcia nieograniczone moce. W referendum 79% populacji poparli konstytucję, a po 3 miesiącach, de Gaulle został wybrany na prezydenta kraju. Jego polityka stała się znana jako „gaullizmu”. Jej charakteryzowane podkreślił niezależną politykę zagraniczną Francji. Zwiększenie roli gospodarczej sektora państwowego. W branży high-tech, aby przyciągnąć inwestycje zagraniczne. Planowany rozwój regionów. Skuteczność takiej polityki została potwierdzona przez przekroczenie tempa rozwoju gospodarczego średniej europejskiej Francji.

Mechanizm demokracji V Republiki

Dokładna charakterystyka podane jej przez byłego premiera Villepin: Prezydent kieruje rząd – kontrolę, a Parlament jest zaangażowany w przepisach. Jego podstawową zasadą jest silna prezydentura, nadzoruje kwestie polityki zagranicznej i wojskowa.

Z upoważnienia rządu to polityka gospodarcza i społeczna. Do jego zgodności z Konstytucją następujące Rady Konstytucyjnej.

Jednocześnie wolumen kadencji prezydenckiej jest zdefiniowane przez obecność większości pro-rządowych w parlamencie. Podpisuje ustawy i prawo zwracać się do narodu ogłoszenia referendum.

Rząd Francji do inicjatywy ustawodawczej, priorytet w formułowaniu przepisów. Parlament (składa się z górnej komory – Senat i dolne – Zgromadzenie Narodowe) rozpatrywanie projektów ustaw proponowanych przez rząd. Konstytucja zakazuje Zgromadzenie Narodowe na zmianę, co prowadzi do wzrostu wydatków budżetowych.

Jednak parlament ma prawo wyrazić swoje zaufanie do rządu większością głosów, a aby go usunąć.

wniosek

Francja XXI wieku jako potęgi światowej klasy pewnie wykazać skuteczność polityki gospodarczej i społecznej. Jednocześnie jest to charakteryzuje troska o zachowanie wartości narodowych.

Francja jest jednym z filarów demokracji i światowym centrum kultury. Jego przyszłych obywateli kraju, aby zobaczyć nową Europę i jej perspektyw – w sprawie ustanowienia i funkcjonowania transeuropejskich struktur.