97 Shares 2605 views

Pomoce dydaktyczne: klocki Zoltán Pál Dienes i kije Kyuizenera

Rodzice w każdej chwili zapłacił wielką uwagę na zabawki nie są zabawne i rozwija. Od najmłodszych lat, że ważne jest, aby zaangażować się z dzieckiem :, liczyć przedmioty, aby poprawić pamięć, uwaga, nauczyć go rozróżniać kolory, pory roku. Korzyść z tego dzisiaj istnieje ogromna ilość korzyści rozwojowych, które łączą naukę i sztukę. W tym artykule rozważamy zbiór kości i patyki Zoltán Pál Dienes Kyuizenera.

Dlaczego jest to przydatne dla tych, rozwój techniki?

„Jestem humanistą” – często słyszałem od tych już dorosłych, którzy nie są dobre w matematyce. Często problem nie leży w zdolności, ale fakt, że są zaznajomieni z tej nauki w młodym wieku. Matematyka może być całkiem interesujące, ekscytujące i zabawa rozrywką.

Węgierski pedagog Zoltán Pál Dienes i belgijski nauczyciel Dzhordzh Kyuizener rozwiane stereotypy o ludziach-techników i humanistów, opracowały własne metody wczesnej nauki. Są zbiorem bloków logicznych, które pozwalają twórczo podejść do studiowania matematyki, rozwijanie uwagi i umiejętności logicznych.

Pál bloki Zoltán Dienes i kostki Kyuizenera pomóc dzieciom uczyć się w zabawny sposób z kwiatami, geometryczne kształty, ich wielkości, aby zrozumieć, co „każdy”, „dwa”, które bardziej lub mniej. Te korzyści edukacyjne porwać małe fidgets nawet być zainteresowane dorosłych.

Do jakiego wieku te techniki są odpowiednie

Zwykle te zestawy są używane do zabawy dla dzieci od lat dwóch do siedmiu wtedy. Ale to wszystko zależy od rozwoju dziecka. Jeśli uważasz, że Twoje dziecko jest bardzo mądry, można spróbować zaoferować jednostki te zostały już w roku. Z różnych powodów, są opóźnienia w rozwoju, to te zestawy odpowiednie dla dziecka, a osiem dziewięć lat.

Że opracowanie kostki

kostki puzzle Zoltán Pál Dienes w przystępny i zrozumiały sposób zapoznanie dzieci z kolorów, kształtów, rozmiarów, grubości elementów, Podstawowa znajomość matematyki i podstaw informatyki. Wszystko to dziecko uczy się poprzez zabawę i wykonując różne manipulacje z bloków: plucie, partycji, odbudować w danej strukturze, i tak dalej ..

Opracowanie zestawu:

 • kreatywność;
 • myślenie logiczne;
 • działań mentalnych (klasyfikacja, porównanie, Analysis, Synthesis);
 • procesy poznawcze (uczucie, percepcja, uwaga, pamięć, wyobraźnia);
 • umiejętności motorycznych.

Co wchodzi w skład zestawu modułów

Zoltán Pál Dienes opracowała swoje zalety, tak że nie ma identyczne przedmioty. Wszystkie one różnią się pod względem kształtu, wielkości, grubości i kolorze.

Pál kostki Zoltán Dienes są:

 • cztery kształtowniki (okręgi, kwadraty, trójkąty i prostokąty);
 • dwa rozmiary (małe i duże);
 • Dwa rodzaje grubości (grubsze i cieńsze);
 • trzy kolory (niebieski, czerwony i żółty).

Gry w kości dla najmłodszych

Po zakupie takiego zestawu nie należy natychmiast ładować różne zadania dziecka. Daj mu dobrze zapoznać się z kostek: oni zobaczyć, dotknąć, bawić się z nimi tak, jak chce. Na wczesnym wieku dzieci uwielbiają kontakt dotykowy z obiektem.

Po zwiedzaniu, można przejść do następnego etapu – badanie właściwości bloków. Pierwsze zajęcia oparte są na koncepcji „samo” i „nie tak”.

Gra „Szukajcie postać”

Zapytaj swojego malucha do znalezienia identycznych kostek. Na przykład: „Wybierz dane tego samego koloru, jak ten (czerwony)”. Koniecznie spróbuj mówić kolor i wskazuje kostki. Dla dzieci w młodym wieku jest bardzo ważne. Zapytaj o innych właściwościach. Na przykład, pro forma: „Jak nazwać ten sześcian” Ta sama zasada jest poznanie kolejnych bloków Zoltán Pál Dienes. Zdjęcia bardzo dobrze pokazuje, jak wyraźnie można badać kształt okręgu z dziećmi.

Podobnie zapoznania się z określeniem „nie”. Na przykład: „Znajdź wszystkie kostki, że wielkość nie jest taka sama jak ta.”

Gra „Co jest w torbie?”

Umieścić kilka sztuk w torbie. Zapytaj dziecko nie zaglądające przez dotyk, aby określić rozmiar, kształt lub grubość kostki.

Gra pamięciowa

Rozłożone przed dzieciak różnych kostek, niech uważnie. Poproś dziecko, aby odwrócić wzrok. Zmienić kolejność, dodać lub usunąć jedną sztukę. Zapytaj swojego malucha, aby znaleźć to, co się zmieniło.

Pál kostki Zoltán Dienes: praca dla starszych dzieci

Gra „Kontynuuj”

Dorosły kładzie się kilka przecznic od jednego z tych samych cech i prosi dziecko, aby zrobić drugi rząd od modelu. Na przykład, znak biorąc kolor: niebieski kwadrat, koło, czerwony żółty trójkąt. Dzieciak powinien zachować tę sekwencję kolorów i umieścić numer. Na przykład: niebieskim trójkątem, czerwony kwadrat, żółtym kółku.

Gra "Hide and Seek"

Rozłożone przed dzieckiem kilka kości i powiedzieć, że w ramach jednego z nich ukrył kotka (obraz z jego zdjęciem). Można go znaleźć, zadając pytania prowadzących. Na przykład: „To jest kwadrat sześcian”, „To jest żółta kostka” Daj dziecku przykład, więc było zrozumiałe?.

Gra „sort”

Od najmłodszych lat warto uczyć dziecko do czyszczenia. W jaki sposób? Zazwyczaj dziecko prosi, aby pomóc położyć swoje zabawki w miejscu. Z powodzeniem może być stosowany, gdy po zajęciu należy usunąć bloki Zoltán Pál Dienes. Recenzje rodzice mówią, że dzieci to radość pomóc dorosłemu, jeśli czas, aby go nauczyć.

Podział pracy z dzieckiem, powiedz mu, że nawet jeśli on gromadzi wszystkie żółte i małych kostek, a wy wszyscy inni.

Cele edukacyjne trzonki Kyuizenera

kije Kyuizinera to wszechstronny podręcznik matematyczny. Dzięki niej dziecko uczy się gry sekwencję liczbową, pojęcie „mniej więcej”, „na prawo i lewo”, „dłuższe i krótsze”, „powyżej i poniżej”, „pomiędzy”, „w jednym” i tak dalej.

Ustaw Kyuizenera ma kilka nazw:. „Numer koloru” „koloru”, „kolorowe Blok”, „kolorowy laski”

Podręcznik ten ma na celu rozwój:

 • wizualne myślenie;
 • działanie funkcji poznawczych;
 • percepcja;
 • uwaga;
 • Możliwości projektowe;
 • orientacji przestrzennej;
 • kreatywność;
 • fantazji i wyobraźni;
 • umiejętności motorycznych.

Ten zestaw uzupełnia bloki Zoltán Pál Dienes dla dzieci i pozwala na kompleksowe podejście do badań nad podstawami matematyki.

Co kije składać Kyuizenera

Zestaw zawiera cztery jednostronne pałeczek, które różnią się pod względem wielkości i kolorze. Są one godne uwagi na fakt, że bloki o różnych długościach mają swój własny kolor i numer. Oznacza to, że im większa pręt, tym większa liczba reprezentuje.

Zestawy Kyuizenera różnić się kolorem, szereg prętów i materiału, z którego są one wykonane. Do tej pory, dostępnej w handlu z tworzywa sztucznego lub drewnianych klocków.

Top sprzedawca jest uproszczony zestaw 116 elementów. Składa się z patyczków:

 • White – 25 sztuk;
 • Pink – 20 sztuk;
 • niebieskie – 16 sztuk;
 • czerwony – 12 sztuk;
 • Żółty – 10 sztuk;
 • fioletowy – 9 sztuk;
 • Czarny – 8 sztuk;
 • bordowy – 7 jednostek;
 • niebieskie – 5 sztuk;
 • pomarańczowy – 4 szt.

Biały kolor odpowiada „jeden” cyfra, żółty – „dwa” i tak dalej.

Zapoznanie dzieci z patyczków

Opisany powyżej sposób pierwsza lekcja z dzieckiem do odkrywania bloki Zoltán Pál Dienes. Dla małych dzieci, także te wskazówki mogą i powinny być stosowane, gdy spotkanie z pałeczkami Kyuizenera.

„Blok Colour” Lay przed dzieckiem. Daj je rozważyć i ich dotknąć. Czy możesz powiedzieć nam o kije dzieckiem, niektóre są rozmiar i kolor. Pokaż najkrótszą jednostkę i trzeba znaleźć taki sam jak ty. Zrób to samo z najdłuższym pręta.

Lay z domów dziecka, ścieżek, mebli, geometryczne kształty. Zaproponuj zwane kolory, które zostały użyte w konstrukcji postaci.

Podczas które mogą być odtwarzane z kijami Kyuizenera po spotkaniu

Gra „Obecna postać”

Czy Twoje dziecko budować różne figury z patyczków .. kwadrat, trójkąt, itp Gdy okaże się dobrze, trochę skomplikować problem. Na przykład zapytać umieścić dwa niebieski kwadrat, a następnie – trzy pola (niebieski, biały i żółty). Zapytaj porównanie wielkości poszczególnych pozycji.

Gra pamięciowa

Pál kostki Zoltán Dienes i kije Kyuizenera podobny wykonywanych zadań, więc z tych zestawów może czasami użyć tej samej gry. Na przykład, nie skorzysta na rozwoju pamięci i uwagi.

Połóż dziecko przed kilku prętów, trzeba rozważyć je dobrze i starają się pamiętać, jak oni kłamią. Przenieść lub usunąć jeden blok, a następnie zapytać dziecko, co się zmieniło.

Gry „Uczenie się zmierzyć”

Na przykład, dać dziecku zadanie, aby znaleźć kij, który jest już czarny, ale krótszy niż niebieski. Zaproponuj Zmierzyć BABY jedną tabelę bloku lub dotyk znaleźć trzy tego samego elementu. Zadaj rozłożyć z drążków, która będzie równa długości pomarańczowych kije. Takie gry na pomiarze może wymyślić własną rękę, lub razem z małym dzieckiem.

Można także drukować zdjęcia z różnych schematów Kyuizinera kije i wypełnić je z dzieckiem. Pod koniec poprosić o długości używanego pręta.

Zalecenia dla rodziców korzystających rozwijające bloki i kije

 • Nie wylewać dziecka sam grać z narzędzia rozwojowego „Kostka Zoltán Pál Dienes«lub»wciska Kyuizenera”. Rodzic – top aide w uczenie się czegoś nowego.
 • Często chwalić za sukcesy, zachęcać i pobudzać zainteresowanie lekcjami.
 • Nie krytykować siebie za niepowodzenia. Jeśli dziecko nie wykonuje jakieś zadanie, wróć do niego później, pokazują, jak to zrobiliście zrobić.
 • Stosować zasadę „od prostych do złożonych.” Stopniowo zrobić zadanie trudniejsze, i nie zapomnij wrócić mieć ćwiczenia. Powstały doświadczenie dziecko nie powinno być „ciężar”.
 • Praca Praca wymyślać siebie i połączyć się z tym dzieckiem.
 • Bądź kreatywny. Połóż dziecko z bloków fantastyczny charakter i myśleć o jego historii.

Możemy sami tworzyć materiały edukacyjne?

Jest możliwe, aby kije i kostki Kyuizenera Zoltán Pál Dienes własne ręce.

można przejść na dwa sposoby: do wersji papierowej lub kawałek drewna. Dobrze, jeśli są stare cegły, to znacznie upraszcza zadanie. Wystarczy pomalować je w pożądanych kolorach. Jeśli nie – będzie musiał wyciąć bloki. Opcja łatwiejsza – make gęstą kolorowego kartonu i niezawodność wklejone taśmy. Można przykleić magnesy na jednej kostki ubocznych lub kije do gry jeszcze bardziej wygodne dla nich.

Gry z korzyści edukacyjnych może pomóc dziecku nauczyć się czegoś nowego i kochać naukę matematyki, który, niestety, nie wszystko przychodzi łatwo. Również kolorowe pałeczki i bloki logiczne – to świetna alternatywa dla całej rodziny lub rozrywką w imprezie urodzinowej dzieci, kiedy wszystkie zwykłe zajęcia znudzony młodych gości.