842 Shares 9851 views

Jabłoń Naszyjnik Moskwa: opinie, opisy

Kolumnowych jabłonie są jednym z nowych form karłowatych odmian, które są bardzo dobrze pasuje do małych działkach. Drzewa nie mają gałęzie i znieść wszystko lub prawie wszystko żniwa na pniu. W ogrodzie jabłoni kolumnowych oryginalny wygląd i trochę nietypowe.


Różnorodność jabłkowego Moskwie Naszyjnik

Jest to rodzaj naczepy karłowatych sredneroslye, której wysokość nie przekracza 2-3 metrów. Jabłoń Moskwa naszyjnik jest odporna na choroby i szkodniki, Hardy, światło wymagając lubi płodnego świeżą glebę. Drzewo ma schludny gęstą brązową kolumnową koronę i raczej niewielki bagażnik, co pozwala zaoszczędzić miejsce na stronie. Kolumnowy jabłoń naszyjnik Moskwa ma dość stabilny system korzeniowy, który pozwala drzewo dobrze tolerują przeszczep. Ciemnozielone liście, korotkozaostrennye eliptyczny. Kwiaty jabłoni ma biały różowo-, okrągłe, płaskie. Owocniki drzewo do 5 lat. Plony przychodzi dość późno (koniec września – początek października). Możesz być zbierane od 6 do 10 kg jabłek starsze drzewa, średnio.

Jabłoń Naszyjnik Moskwa: opis owocu

Jabłka duże (150-170 g), piękne poprawne kulisty. Kolor ciemno czerwony z błyszczące, opalizujące w słońcu grubą skórę. Smak słodki deser, całkiem, z małą kwasowością. W jabłek bogatego przyjemnego aromatu. Miąższ jest bardzo soczysty, kremowy. Owoce są dobrze zachowane do stycznia, są one wykorzystywane w postaci świeżej, jak również wszelkiego rodzaju konserw domu. Według większości ekspertów, dzisiaj kolumnowy jabłko naszyjnik Moskwa odnosi się do najbardziej smaczne i pięknym widokiem.

gatunek godność

Kolumnowy jabłoń Moskwa Naszyjnik opinie ogrodnicy zebrało bardzo pozytywne.

Wśród głównych zalet odmian należą:

  • obfitym;
  • doskonała odporność zima;
  • doskonały smak i jakość produktów;
  • Odmiana jest odporna na parcha.

Ponadto, jabłko naszyjnik Moskwa posiada następujące opinie: wczesny wygląd, łatwość pielęgnacji i koloru, co pozwala wziąć w amatorskich ogrodnictwo szczególne miejsce. Nowy miniaturowy forma drzewa przyciąga bardziej komfortowe i dogodne warunki do pielęgnacji. Jabłoń Naszyjnik Moskwa ma wielkie gałęzie, więc nie ma potrzeby czasochłonnego przycinania, która jest również zwykle prowadzone w zimnych porach roku. Niskie drzewo (2-3 m). Ze względu na brak korony jest ułatwione szkodników i różnych chorób, nawożenie, uprawa gleby. Wygodny i zbiorów – bez schodów. Kolumnowy jabłoń sadzone jako zalecane (w liczbie co 40 cm), zadbana i odpowiednio uformowane, różne właściwości dekoracyjne, zwłaszcza kiedy kwitnąć i owocować.

Wadami są stosunkowo wysoka cena i mała okres owocowania. Tak więc, już w 7-8 roku po sadzonek sadzenia jest znacznie zmniejszone plony i istnieje potrzeba zastąpienia drzew na młodych.

Zakup sadzonek

Do sadzenia zaleca roczniaki. Co do zasady, w przeciwieństwie do starszych roślin, są one znacznie lepiej tolerowany przeszczep. Jeśli kupisz sadzonki potrzebują transportu powinien awansować zwilżyć system korzeniowy. Ma to zapewnić, że przed sadzeniem korzenie nie wyschły, a po posadzeniu drzew mniej bolesne.

Ponadto, w przypadku zakupu sadzonki powinny być kontrolowane materiału rozmnożeniowego, jego stan, czy uszkodzenie (szkodniki i choroby). Jabłoń z liści nie może być przesuszone i nie ma oznak uszkodzenia mechaniczne.

lądowanie

Gatunek jabłek kolumnowy Moskwa naszyjnik ogrodnicy, by tak rzec, „doświadczony” zaleca się rośliny jesienią (wrzesień-październik). Sprężyna sadzenia może doprowadzić do pożądanego wyniku, nie jest bardzo – kwitnienia w pierwszym roku.

Do sadzenia kolumnowy jabłoń pit jest kopany i uczynił z niego nawóz. Wielkość pit lądowania jest obliczany na podstawie rozmiaru systemu korzeniowego drzewa. Korzenie drzew jabłoni powinien czuć dość przestronne. Miejsce szczepienia musi znajdować się powyżej poziomu gruntu.

Moskwa kolumnowy jabłko naszyjnik posadzone w ogrodzie następująco :. Odległość między rzędami – 1 m, a między sadzonkami – proces sadzenia 40-50 cm nie zajmuje dużo czasu i wysiłku. Wszystko, czego potrzebujesz – jest obniżenie sadzonkę w otwór przygotowanego wcześniej, a raczej jego system korzeniowy obficie podlewać i pokryte ziemią. Pierwsze 2 miesiące po posadzeniu sadzonek to czas najbardziej krytyczna. Musisz uważnie, aby upewnić się, że gleba nie wysychają. Podlewanie jest najlepiej używać ciepłej wody.

posypanie

Sadząc w otworze poprzednio, można dodać wiadro kompostu lub próchnicy. Poniższa zaleca się stosowanie nawozów w celu poprawy jakości gleby:

  • Potasu (60 g) i superfosfat (70 g). Top dressing jest dodawany do każdego otworu.
  • mąka Dolomovituyu. Używany do gleb o wysokiej kwasowości. Dodaje się do 100 g na 1 m. zeskok.

Powstawanie korony

Kolumnowy jabłoń praktycznie nie wymaga cięcia. Do formowania korony drzew kolumnowego w szczypta końcówki. Musimy pamiętać, że w ciężkich mrozów szczyt tego drzewa może całkowicie zamarznąć i przepaści. W tym przypadku, uszkodzenie centralnego otworu należy usunąć przed pierwszym silnym ucieczki. To będzie przedłużeniem centrum, gdyż gałęzie rozsady są ułożone pionowo. gałąź horyzontalny jabłoni kolumnowych nie rosną.

Kiedy zdrowy zacisk pączek rozwija się tylko główny ucieczki. W przypadku uszkodzenia lub szkodniki (mróz) na pniu utworzone konkurencyjnych pędy, z których zostawiają tylko najsilniejsi. Inni, gdy osiągną 15-20 cm, pokroić. Czasami kolumnowy jabłoń mogą wytwarzać długie pędy boczne. Są one na wczesnym etapie, gdy są jeszcze miękkie i zielone, powinny zostać usunięte. Drewno nie było praktycznie rannych lub chorych. Wycinki obrabiano skoku ogród lub olej lniany.

pielęgnacja

Obchodzi kolumnowy jabłoń bardzo prosta i polega na systematycznym podlewaniu i nawożeniu drzewa. Ponadto, konieczne jest przeprowadzenie kontroli szkodników i trzpień przycinania, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bocznych pędów. Nawóz ogrodowy z jabłonie słupków może być przeprowadzona od końca maja.

Szczególną uwagę należy zwrócić na nawadniania, szczególnie w pierwszym roku po posadzeniu, a w przypadku braku deszczu. Jabłonie podczas takich okresów niezbędnych obficie podlewane 1-2 razy w tygodniu. Podczas kwitnienia drzew dla przyciągnięcia pszczoły mogą nawadniać syrop cukrowy.

Pest Control

Jabłoń Naszyjnik Moskwa rozpylana przed owadami standardowych rozwiązań. Choroby i szkodniki drzew są: parch spot, moniliosis, ćmy i mszyce, bardzo szkodliwe roztocza Shlehtendalya że rozmiar bardzo mikroskopowe i zjada sok z młodych liści. Samica składa do kilku milionów jaj. Młode liście i pędy zaczynają się ściemniać, brutto i jak szorstkim papierze, i przestają rosnąć. Przed chorobami i szkodnikami Każdy zabieg 10 dni przeprowadza się roztoczobójcze. Zatrzymano 20 dni przed zbiorem. Potem znowu dalej przetwarzać. Ale nie przesadzaj z chemikaliami. Do zwalczania parcha traktuje biologicznych, przed molami siać pachnące zioła. Zaleca się zainstalowanie blisko birdhouses, ptaki pomóc w zwalczaniu szkodników.

Kolumnowy jabłoń Moskwa naszyjnik, których opinie są wymienione powyżej, zainteresowanie ogrodników małej powierzchni korony, jej wysoką wydajność, łatwość zbiorów jesienią. Przy odpowiedniej pielęgnacji, ochrony przed szkodnikami i nawożenia drzew zawsze będzie zdrowy, owoce – duże, rumiany i bardzo smaczne, a ogród będzie aktywnie owocować przez 6-10 lat.