481 Shares 6528 views

Osuszacz do lokalu: opinie, ceny. Osuszacz do niedrogich mieszkań

Wysoka wilgotność wpływa negatywnie na zdrowie człowieka. Jej postać jest zbyt wysokie, prowadzi do pogorszenia naszego temperatury ciała, co prowadzi do późniejszego choroby. W pomieszczeniach wilgotnych ras grzyba i pleśni na suficie i ścianach, i istnieje możliwość obwodu elektrycznego. osuszacza lokalu jest przeznaczony do usunięcia wilgotności w pomieszczeniu, w którym nie ma możliwości naturalnej wentylacji.


Co jest osuszacz?

Jest on przeznaczony do suszarni późniejszej kontroli poziomu wilgotności. To urządzenie może być wykorzystywane do celów produkcyjnych, jak iw życiu codziennym. osuszacza mieszkania stosuje się:

 • Pokoje zależnych i życia;
 • małe pokoje;
 • piwnice;
 • garderoby;
 • garaże;
 • piwnice;
 • bibliotek.

typy suszarni

Wysoka wilgotność w pomieszczeniu może być spowodowane przez problemy z instalacją wentylacji, niskiej jakości okien, słaba wodna i ochrona cieplna konstrukcji zabezpieczających. W związku z tym, w suficie, podłodze i ścianach pojawia kondensacji powoduje wzrost pleśni, które muszą być uwzględnione. Ale można to zrobić poprzez zakup osuszacza niedrogich mieszkań (od 3400 rubli).

Osuszacze są następujące typy:

 • ścianie;
 • piętro;
 • ukryte;
 • uniwersalne.

Modele podłogowe są ustawione w dogodnej lokalizacji dla hosta na podłodze. Tutaj ważne jest, aby zrobić drenaż odwrócić wpływającą wodę, a także w celu zapewnienia kabla elektrycznego zasilającego.

Można również wybrać uniwersalną osuszacz do mieszkania. Tani i wydajny model urządzenia od firmy Timberk (6500 rubli). Układ ten łączy w sobie wersje podłóg i ścian. Może być instalowany na podłodze i montowane na ścianie.

Osuszacze ściana dodatkowa przestrzeń nie jest zajęta. Są one przymocowane do ściany za pomocą wsporników. W tym przypadku, do montażu takich urządzeń muszą obejmować ekspertów.

Podtynkowe modele są zainstalowane w następnym pomieszczeniu słychać nie było hałasu, który powstaje podczas ich pracy. Aby prawidłowo zainstalować osuszacz do mieszkania, cena wynosi 35.000 rubli, wymaga systemu kanałów.

Zasada działania

Suszarki są dzielone przez sposób usuwania wilgoci:

 • asymilacja;
 • adsorpcji;
 • kondensacji.

Osuszacze asymilacji

Zasada działania takiego środka pochłaniającego wilgoć zawarta że cieplejsze powietrze może pomieścić dużo wilgoci. Siłą usunięto z pomieszczenia, a wilgotne powietrze jest zastąpione przez zimny, suszy nad wchodzi do pomieszczenia z zewnątrz. W takiej małej wydajności urządzenia i niską wydajnością. Do tej pory, są one wykorzystywane bardzo rzadko i sprzedając je prawie niemożliwe do znalezienia. Ich głównym producentem była firma Dantherm. Ich koszt – od 3400 rubli.

Osuszacze adsorpcyjne

Takie osuszacza płaskiej pochłania wilgoć z adsorbentów, które są umieszczone w specjalnym wirnik współdziałający z 2 przepływu powietrza. Jednym z nich jest sucha, zwrócone do pomieszczenia, a drugi – na gorąco desykant pochłaniający, w wyniku czego na zewnątrz. Osuszacze te stosowane są w dużych pomieszczeniach. Mają bardzo wysoką sprawność i wydajność. Są one stosowane w dużych słabo ogrzewanych domów w sklepach muzealnych i budownictwie, różnych obiektów przemysłowych, obiektów mostowych i aquaparków, a wewnątrz silników turbinowych. Wśród tych modeli jest dostarczenie EURONORD powietrza nadrzędny 20, który usuwa się do 20 litrów wody dziennie, a także Steba LE 100, których wydajność – 10 litrów na dzień. Cena takich modeli – od 5000 rubli.

suszarka kondensacyjna

osuszacz powietrza kondensacji do mieszkania, cena wynosi 7.000 rubli, działa na zasadzie systemów dzielonych. Ich różnica polega na tym, że pokój ciepłe powietrze nie jest wyświetlany. Z wentylatorem jest prowadzony do parownika, gdzie jest chłodzony, a następnie skrapla się. Uformowany woda jest odprowadzana przez drenaż. Następnie powietrze ogrzewa się i ponownie wprowadza do pomieszczenia. Popularne modele – Ballu BDH-35L (35 litrów wody dziennie) i DanVex DEH-1000P (do 80 litrów dziennie).

parametry osuszacze

Apartament przy wysokiej wilgotności istnieją różne negatywne konsekwencje:

 • Powietrze „nieświeże”;
 • nieprzyjemny zapach;
 • długi suchej bielizny;
 • Wydaje się, grzybów i pleśni;
 • misted okno.

Wybór osuszacz do apartamentu (opinie z takich urządzeń można znaleźć w artykule poniżej), należy również zwrócić uwagę na funkcjonalne cechy modelu.

wymiana powietrza

Ta figura pokazuje, przepływ powietrza, które jest wymagane, aby urządzenie się skuteczne. Postanowił objętości pomieszczenia. Liczba ta jest trzykrotnie zwiększona.

produktywność

Określa się liczbę litrów dziennie lub na godzinę, który może być odprowadzany z urządzenia. Powinno to doprowadzić do wilgotności cenę pokoju na krótki okres czasu. Ten parametr jest bardzo ważny. Suszarka z małej pojemności będzie musiał pracować przez całą dobę, a to wpłynie na okres jego funkcjonowania, w tym samym czasie zbyt silne zaczyna hałasować i zużywają nadmiar energii, ale pokój będzie bardzo szybko wyschnąć. Wyniki modelu zależy od rodzaju i wielkości pokoju, który wymaga opróżniania.

poziom hałasu

Wybór osuszacz do mieszkania, należy pamiętać, że jest to bardzo ważny wskaźnik. Lepiej zatrzymać swój wybór na modelach z poziomu hałasu poniżej 45 dB.

pobór mocy

Musisz zrozumieć, że im bardziej wydajny model, tym więcej energii zacznie konsumować. Istnieją odmiany, które wykorzystują w wystarczającym minimalnej charakterystyki energetycznej. Koszt tych suszarek dłużej, ale są one dość tania w obsłudze.

Równie ważne będzie wygląd urządzenia, jego wagi i wymiarów.

Dodatkowe wskaźniki:

 • Wbudowany higrostat utrzymywane na pewnym poziomie, poziom wilgotności;
 • napełniania wartość wskaźnika z objętością zbiornika, które są użyteczne, gdy jest ważnym źródłem energii wodnej;
 • Niektóre cechy modeli – filtr węglowy, który usuwa zapachy lub światło UV, oczyszczania powietrza suszącego z bakterii;
 • „Auto-Restart”, przeznaczony do pomieszczeń o regularnych przerw w dostawie prądu;
 • zmywalny wymienny filtr jego samooczyszczające i suszenia.

Wilgotność powietrza jest obecny przez cały czas. Jeśli jego wartość jest zbyt duża, to musi być usunięte. W pokoju nie zawsze jest możliwe, aby przewietrzyć. Wtedy zaleca się kupić osuszacz, który jest świetnie radzić sobie ze swoim zadaniem.

Osuszacz do lokalu: opinie

Wybierając dla siebie to urządzenie, warto wcześniej przeczytać opinie o danym modelu. Wielu ludzi, powinni zwrócić uwagę na osuszaczy adsorpcyjnych, najbardziej udany sposób połączyć połączenie ceny i jakości. Ale zakup modelu asymilacji lepiej wstrzymać się, pomimo ich atrakcyjnej koszt – skuteczność ich zbyt niskie.