280 Shares 5450 views

Trawienia w jamie ustnej

Trawienie – to dość skomplikowany proces, który redukuje się do dzielenia dużych cząsteczek, białek, tłuszczów i węglowodorów do monomerów, które są łatwo wchłaniane przez komórki organizmu. W różnych częściach przewodu pokarmowego rozbicie różnych związków, które są następnie absorbowane przez błony śluzowej jelita cienkiego i rozmieszczone w całym ciele. Trawienie rozpoczyna się w jamie ustnej.

Przed przystąpieniem do badania, w jaki sposób trawienia w jamie ustnej, należy przynajmniej krótko zapoznał z jego strukturą.

Struktura jamy ustnej

Anatomii można podzielić jamy ustnej na dwa rejony:

  • Jamy ustnej (w przestrzeni pomiędzy zębami i wargi);
  • Faktycznie jamy ustnej (zęby ograniczony do kości, a powietrze membrany jamy ustnej);

Każdy element jamy ustnej ma swoją funkcję i jest odpowiedzialny za specyficznym przetwarzaniu żywności.

Zęby są odpowiedzialne za mechanicznej obróbki stałych pokarmów. Z pomocą kłów i siekaczy człowiek gryzie żywności, a następnie małe zęby trzonowe swoje miażdży. trzonowce funkcyjne zredukowane do produktów ścieranie.

Język – to duża mięśni narządu, który dołącza do dna jamy ustnej. Język jest nie tylko udział w przetwarzaniu żywności, ale w procesie mowy. Przesuwanie mięśni narządu mieszanki proszku jedzenia ze śliną i tworzy bolus. Ponadto, znajduje się w smakowe języka tkanki, termicznych i mechanicznych receptorów bólowych.

– ślinianki ślinianek podżuchwowych i podjęzykowe gruczołów znajdujących się w jamie ustnej przez kanał. Ich głównym zadaniem – wytwarzanie i wydzielanie śliny, która jest niezbędna do trawienia. działa w następujący śliny:

  • Pokarmowego (ślina zawiera enzymy, z pomocą których atomy węgla rozkładu);
  • Ochronna (śliny zawiera lizozym, który ma silne właściwości bakteriobójcze Ponadto w ślinie są immunoglobulinami i czynników krzepnięcia Ślina ochronę jamy ustnej z suszenie ..);
  • Klamry (śliną uwalniane substancje, takie jak mocznik, sole, alkohol, pewne leki);

Trawienia w jamie ustnej do fazy mechaniczny

Jamy ustnej może wejść najbardziej zróżnicowaną żywności i zależnie od jego konsystencji jest albo natychmiast przeniesiono do przełyku podczas połykania Act (napojów, płynnej żywności) lub obejmuje obróbkę, co ułatwia dalsze procesy fermentacyjne.

Jak już wspomniano, za pomocą szlifować żywności zębów. Ruch język potrzebny do żucia żywności mieszać ze śliną. Pod wpływem śliny zmiękcza jedzenia i otoczone śluzem. Mucyny, który jest zawarty w ślinie, bierze udział w tworzeniu bolus żywności, która następnie przechodzi do przełyku.

Trawienia w jamie ustnej: etap enzymatycznej

Skład ślinie enzymy i pewne, które biorą udział w rozkładzie polimerów są również zawarte. Odszczepienie doustnie węgla, który toczy się w jelicie cienkim.

Śliny zawiera kompleksu enzymatycznego zwanego ptyalin. Pod wpływem ich rozpadu występuje dwucukry do polisacharydów (przeważnie jest maltoza). Następnie maltoza wpływem innego enzymu rozszczepić do monosacharydów glukozy.

Dłuższy jedzenie jest w ustach, a podatny na działanie enzymów, tym łatwiej następuje trawienie w innych częściach ziołowe oddechowych. Dlatego lekarze zawsze polecam tak długo, jak można żuć.

W tym trawienia w jamie ustnej kończy. Bolus przechodzi dalej i dotarcie do nasady języka rozpoczyna się odruch połykania proces, w którym pokarm przedostaje się do przełyku, a następnie do żołądka.

Podsumowując, w jamie ustnej, takie jak występują procesy mielenia żywności, analizę jego smakowitość, śliny zwilżające, mieszania i pierwotne rozpadu węglowodanów.