232 Shares 1573 views

Kilka sposobów przesyłania kontaktów z Androida na Androida

Przy zakupie nowego telefonu OS „Android”, pierwszą rzeczą, którą pomyślałem: „Jak mogę zapisać numery telefonów?” Okazuje się, że nie jest taki duży problem, ponieważ przenoszenie numerów telefonów od jednego do drugiego gadżet jest możliwe na kilka sposobów.


Jak przenieść kontakty z Androida na Android?

Sposoby przesyłania książki telefonicznej bezpośrednio z telefonu z systemem operacyjnym „Android” na drugiej całkiem sporo. Wszystkie z nich są proste i zajmie mniej niż 5 minut.

przez Bluetooth

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy – to przenieść kontakty z Androida Android poprzez Bluetooth. Metoda ta od dawna wiadomo, że wszystko, co było bardzo popularne na telefony przyciskowe. Jednak wraz z pojawieniem się „Android” nie ma prawie nic się nie zmieniło.

Pierwszą rzeczą, którą należy włączyć Bluetooth w obu urządzeniach. Następnie należy włączyć system detekcji urządzenia. W niektórych jest zawsze wyłączony w celu ochrony użytkownika przed przesyłania plików niezrozumiałe. Przejdź do Ustawienia / Bluetooth. Umieścić zaznaczenie obok „widoczny dla innych” zarówno gatzhetah wyszuka urządzeń na jednym z nich.

Znajdź sobie prawo (najprawdopodobniej będzie to pierwszy na liście, ale na wszelki wypadek oglądać swoją nazwę), a potem kliknij na nią połączyć. być może trzeba utworzyć hasło dla bezpiecznego połączenia i umieścić go na innym telefonie. Po podłączeniu rozpocząć przesyłanie danych.

Idziemy do książki telefonicznej. W ustawieniach, kliknij „Oznacz kilka” lub „Znaku”, potem kliknij „Wyślij”, „Bluetooth”. Bierzemy na innym gadżecie.

Zapisać na kartę SD

Niewiele osób wie, ale kontakty mogą być zapisane w pamięci wewnętrznej lub micro SD. Aby to zrobić, przejdź do książki telefonicznej, wprowadź opcję i kliknij „Import / Export”. Z listy wybierz „Eksportuj na kartę SD.” Ważne jest, aby pamiętać ścieżkę, aby zapisać się na liście (najprawdopodobniej, plik pozostanie w folderze systemowym). Transfer kontaktów z Androida do Android z katalogu, można zaoszczędzić przez Bluetooth, e-mail, wysyłając chmurę. Biorąc pod uwagę listę liczb na inny gadżet, przejdź do menu Kontakty, otwórz „Import / Export”, gdzie wybrać „Importuj z karty SD.”

Z karty SIM

Metoda ta może być stosowana w sytuacjach, w których inne metody fizycznie niemożliwe, na przykład, aby rzucić pokoje z old-Dialer telefonu.
Dla tej metody trzeba mieć wszystkie numery telefonów na kartę SIM. Włóż kartę SIM książkę telefoniczną kartę i inteligentny telefon do transferu danych w dowolnym dogodnym sposób.

Transfer za pomocą komputera

Nadal możliwe jest, aby przenieść kontakty z Androida Android za pomocą komputera. trzeba będzie zainstalować na komputerze specjalnie dla tego programu, takich jak MOBILedit! Aby pobrać, zainstalować.

Zaraz po instalacji narzędzie podpowiada Ci pobrać bazę danych kierowcy. Aby zaoszczędzić czas, wysyłamy je tylko musimy marki urządzeń. Przed przenieść kontakty do Androida, trzeba przygotować gadżet. Idź do „Ustawienia / Opcje dla programistów” i zaznaczyć punkt „debugowanie USB”. Podłączyć do komputera za pomocą kabla USB, uruchom program.

Po uruchomieniu potrzebę, aby wybrać rodzaj i cel połączenia. W tym przypadku należy wybrać połączenie kabla telefonicznego . Wcisnąć opcję „Dalej”, a następnie uruchomić automatyczne połączenia ze skanowaniem. Gdy urządzenie zostanie znaleziony, zaznacz go i kliknij przycisk Zakończ. Ponadto, w lewym okienku kliknij na odcinku książki telefonicznej i kliknij Eksportuj na górnym pasku narzędzi. Wybór miejsca przechowywania i wywołać w „Zapisz jako typ” wybierz CSV.

Podłącz drugi smartfon do komputera za pomocą kabla, Wi-Fi lub Bluetooth, przed jak przenieść kontakty z Androida na Androida. Procedura połączenia jest dokładnie taka sama. Po AImport kliknąć na przycisk w górnym pasku narzędzi, a następnie załaduj plik wyeksportowany wcześniej. Następnie dochodzimy do kontaktów w telefonie, kliknij przycisk „Importuj” i załadować książkę adresową.

przez Google

Innym sposobem, aby przenieść kontakty z Androida na Androida – za pośrednictwem Google+. Najpierw trzeba też zachować książkę telefoniczną w jednym pliku i przekazać je w dowolny sposób (kabel USB, Wi-Fi, Bluetooth, Chmura, e-mail). Teraz przejdź do Gmaila e-mail. Każdy użytkownik „Android”, powinno być, bo bez niej nie pobierać żadnych aplikacji z rynku. Przejdź do google.com i wprowadzić na swoim koncie, a następnie przejdź do swojego profilu. W prawym górnym rogu kliknij na dziewięciu kwadratów, a następnie wybierz z listy „Mail”. Łatwiej się tu dostać, odwiedź gmail.com lub mail.google.com. Następnie kliknij na przycisk „Gmail” iz rozwijanej listy wybierz „Kontakty / Kontaktów”.

Na stronie, która się otworzy, kliknij na „Więcej” – „Import”.

Załaduj książkę telefoniczną zapisaną w formacie CSV lub vCard.

Aby przeprowadzić migrację danych z Google na „Android”, trzeba je wyeksportować w tym samym pliku CSV na dysku twardym, zresetować numery telefonów i zaimportować je do bazy danych. Dlaczego więc taka uciążliwa metoda Nuzhet? Zalety to na tym, że w „google” dane są zapisywane, można je edytować i dodawać nowe.

Ponadto, w przyszłości będzie łatwo synchronizować ze skrzynki odbiorczej Gmail, po którym wszystkie kontakty w telefonie po synchronizacji. Jeśli synchronizacja z innymi aplikacjami (Facebook, „VKontakte”, Skype), widać styki znajdują się na liście numerów telefonów.