95 Shares 1685 views

Ciśnienie powietrza powierzchnia – historia odkrycia

Każdy wie, że powierzchnia Ziemi jest otoczona warstwą powietrza. Znajduje się on na powierzchni planety na dziesiątki i setki kilometrów w górę. Ale niesamowite właściwości powietrza przy powierzchni Ziemi jest niezwykle interesująca. Powietrze wokół nas jest tak nieważkości, przezroczyste i niewidoczne, że ludzie nie zdają sobie nawet sprawy, że ma trwały wpływ na wszystkich żywych istot.

To był pierwszy zauważył w 1640 roku. Okazją był zepsuty fontanny w pałacu księcia Toskanii tarasie. Woda nie udało się podnieść znaczną wysokość. Wyjaśnieniem tego zjawiska sugeruje Torricelli. Oni sugerują, że istnieje ciśnienie powietrza, który działa na wszystkich znajdujących się na powierzchni ziemi. Aby potwierdzić swoje myśli, wziął szklanej rurki, którego jeden koniec był zamknięty, i napełnił ją rtęci. Swobodny koniec rury Torricelli umieszczony w płaskim naczyniu z rtęcią.

Rtęć w zbiorniku opadł jej wysokość nad powierzchnią miskę 760 mm. Więc to był pierwszy wykazać, że jest ciśnienie atmosferyczne i ciśnienie barometryczne mierzone. Jest ona mierzona w milimetrach słupa rtęci. ponieważ kolumna rtęci pierwszym urządzeniem tego typu, ilości tak zwanego ciśnienia atmosferycznego. Wynik ten jest wyjaśniony prostu – ciśnienie na powierzchni z siłą równą wagowych rtęci do 760 mm wysokości.

Ustalenia te zostały potwierdzone przez francuskiego naukowca Pascal. Zasugerował, że ciśnienie powietrza zależy od wysokości nad ziemią. Im wyższe ciśnienie powinno być mniejsze. Jego pomiary spędził z rurek wypełnionych wodą. Zabrano ich do góry, a eksperyment przeprowadzono tam. Wyniki okazały się założenie Pascal – poziom wody w rurze podnoszącej w górę góry była mniejsza, niż na powierzchni.

Jeśli jesteśmy tak głęboko zanurzony w odkryciu historii ciśnienia atmosferycznego, konieczne jest, aby przywołać doświadczenie przeprowadzone w 1654 roku w mieście Magdeburg niemiecki naukowiec Otto von Guericke. Wyjął dwie półkule, dołączył do nich razem i pompowana z wewnętrznej objętości powietrza. Dwa konie sanki, które w jego kierunku ciągnięcia każdy nie mógł oderwać się od każdej innej półkuli. To jak ciężko wyciska ciśnienie powietrza.

To doświadczenie może być uznany za decydujący dowód założeniu obecności ciśnienia atmosferycznego. Kolejno naukowcy zaangażowani w badania bezpośrednio do atmosfery oraz wpływ ciśnienia atmosferycznego na organizm człowieka i zwierząt. Nie zapomnij o badaniu pogody i jej stosunku do ciśnienia atmosferycznego. Zawieszonego pomiar ciśnienia na różnych wysokościach w poszczególnych obszarów, wzorów i wykrywane ciśnienie ze względu na zjawiska naturalnego

Teraz do pomiaru ciśnienia nie używać rurki z rtęcią i aneroid specjalnego. Opiera się ona czujnik ciśnienia powietrza jest pudełko metalowe z powierzchnią falistą, która jest przymocowana do strzałką skali od ciśnienia urządzenie powietrza. Takie urządzenie jest samo w sobie znacznie mniejsze rtęć barometr i może być używany w trudnych warunkach terenowych.

Muszę powiedzieć, że badanie odkrycie i dalej od ciśnienia atmosferycznego odegrała ogromną rolę w badaniach i zrozumienia wielu procesów zachodzących na Ziemi. Zmiany pogody, cyklonów i anty-cyklonów, wpływ pogody na organizm człowieka jest w dużej mierze ze względu na zmiany ciśnienia atmosferycznego. Więc nasza obecna wiedza o świecie i zdrowia w oparciu o odkrycia geniuszu średniowiecznych uczonych.

Oto historia pochodzenia i badania takich pojęć, jak ciśnienie powietrza badano. opisują eksperymenty zostały przedstawione w celu potwierdzenia nowej teorii, że czas, to jest opisane jak pomiar ciśnienia atmosferycznego jest wykonywana.

710 shares 3434 views
Efekt Comptona w astrofizyce
208 shares 8430 views
675 shares 7688 views