274 Shares 1201 views

Jak ugotować budyń i czy jego gotowania

Warto zauważyć, że budyń jest popularny nie tylko w Rosji, ale także w wielu innych krajach: w Szwecji, na przykład, ugotować kisiel rabarbaru z dodatkiem bitej śmietany, w Niemczech – truskawki lub maliny w Karelii – cloudberry, aw Austrii – wiśnie. Jednak w Rosji początkowo budyń gotowane w specjalnie fermentowane bulionów traw, zamiast skrobi, jak jest teraz.

I nie za nic, że to danie jest nadal popularny! Kissel – napój jest nie tylko smaczne, ale pożywne i przydatne poleznyy.Chem galaretki? Wysoka wartość galaretki w Żywienie ponieważ powleka błony śluzowej żołądka, chroniąc go przed działaniem kwaśnych pokarmów ostrych i tym samym zapobiegania rozwojowi choroby wrzodowej i problemów z przewodu pokarmowego. Ponadto, przydatne galaretki dorosłych i dzieci. Tylko trzeba umieć ugotować budyń poprawnie, a także biorąc pod uwagę wpływ różnych rodzajów żywności na organizm.

Cranberry galaretka – magazyn substancji odżywczych. Tak więc, w żurawina zawiera magnez, potas, żelazo, miedź, mangan, jod, srebro, a także kwas acetylosalicylowy (co przyjmujemy jako „aspiryna”!) I kwas askorbinowy (witamina C). W konsekwencji, na zimno i zachowaniu doskonałej odporności żurawiny galaretki – idealny. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wszystko zawarte w żurawinie, naturalnych składników odżywczych, a nie syntetyzowany w laboratorium, a więc znacznie szybciej wchłaniane przez organizm. Kissel z żurawiny można (i należy!) Do picia zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

W celu zapewnienia maksymalnych korzyści dla zdrowia, trzeba wiedzieć, jak gotować budyń poprawnie. Odbywa się to w następujący sposób.

Składniki 1 filiżanka żurawiny, 4 szklanki wody, ¾ filiżanki cukru, 3 łyżki skrobi ziemniaczanej.

Przygotowanie. Umyte i przeniesiony z owoców wycisnąć sok i umieścić go w lodówce. Marc wlać trzy filiżanki gorącej wody i gotować przez około dziesięć minut. Powstały szczep bulion, dodać cukier, a następnie umieścić w ogniu. W jednej filiżanki zimnej wody w celu rozpuszczenia skrobi i wlać do bulionu wrzenia, stale mieszając. Dobrze wymieszać i wyjąć z bulionu ciepła. Następnie dodać schłodzonego soku i mieszać. Posypać galaretki cukru nie tworzą gładką błonę.

Ważne! Przed gotowaniem galaretki, upewnij się, że potrawy nie są przeznaczone do tego aluminium: żurawiny galaretką nie można gotować w naczyniach aluminiowych, inaczej stanie się niebieski.

Jabłko galaretka jest zalecany do poprawy trawienia, a także profilaktyki niedoborów witaminowych i anemii. Ponadto, możliwe jest, aby pić do tych, którzy chcą schudnąć – kalorii w napoju trochę, a uczucie sytości jest długi czas.

Gotować jabłka budyń następująco.

Składniki: 4 szklanki wody, 2 jabłka, 2, 5 – 3 łyżki skrobi ziemniaczanej, ľ filiżanki cukru, 1 – 2 g kwasu cytrynowego.

Przygotowanie. Jabłka umyć, pokroić i ugotować do miękkości. Następnie wyjąć jabłka, pocierać je w bulionie, dodać cukier i kwas cytrynowy i doprowadzić do wrzenia. W jednej filiżanki zimnej wody w celu rozpuszczenia skrobi i wlać do bulionu wrzenia, stale mieszając. Dobrze wymieszać i wyjąć z bulionu ciepła. Posypać cukru galaretka nie tworzą film.

Ważne! Kisiel z jabłek może dać ostry smak z jednego goździki pączek i / lub cynamonu.

Kissel z wiśni pokazano cierpiących na zapalenie dróg oddechowych, zapalenie żołądka o wysokiej kwasowości i choroby wrzodowej.

Przygotować galaretki wiśniowe tak.

Składniki: 4 szklanki wody, 150 g wiśnie, ľ filiżanki cukru, kwasu cytrynowego, 1 g.

Przygotowanie. Wiśnie umyć i usunąć pestki. Wlać jagody z cukrem (pół szklanki) i przechowywać w lodówce. Otrzymany sok jest odprowadzana. Bone Wypełnić trzy filiżanki gorącej wody, zagotować i filtrem. owoce są umieszczane w pożywce i gotować przez dziesięć minut, a następnie przez odkształcenie i ponownie razem. Dodać resztę cukru. W jednej filiżanki zimnej wody w celu rozpuszczenia skrobi i wlać do bulionu wrzenia, stale mieszając. Dodać kwas cytrynowy i sok schłodzone. Dobrze wymieszać i wyjąć z bulionu ciepła. Posypać cukru galaretka nie tworzą film.

Ogólnie rzecz biorąc, można gotować budyń praktycznie żadnych owoców, jagód i warzyw, owoce cytrusowe, a także kwas chlebowy, herbata i orzechy. ALE! Przed ugotować kisiel uwaga: galaretka użyteczne tylko wtedy, gdy wykonane z naturalnych produktów, a nie z proszku z jasnym torby z napisem „Jelly” a sumą układu okresowego jako część!