461 Shares 5944 views

Rola oświetlenia w aranżacji wnętrz i

Kiedy myślimy nad projektowania domu, staramy się zwrócić należytą uwagę na wszystkie szczegóły. Oświetlenie nie jest wyjątkiem. I w tym przypadku nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Przy odpowiednim oświetleniu, można wizualnie zwiększyć przestrzeń, stworzyć odpowiednią atmosferę, podkreślają szczegóły we wnętrzu. I to nie magia, lecz tylko prawidłowy dobór i rozmieszczenie opraw oświetleniowych.

Oświetlenie, podkreślając zalety wnętrza

Podstawowe zasady firmy oświetleniowej

Pierwsza zasada: „Pamiętaj, intensywność światła.” Przestrzegać norm dotyczących oświetlenia we wszystkich pomieszczeniach domu. Na przykład w sypialni, to stawka wynosi 150 luksów w biurze – 300 luksów, w łazience lub w łazience – 50 luksów.

(Lx), – jednostka pomiaru natężenia oświetlenia. Apartamenty mierzyć powierzchnię oświetlenia, w którym światło pada. Aby określić natężenie oświetlenia przy użyciu specjalnych urządzeń – miernik światła. Optymalne oświetlenie – 200 luksów.

Zapewne zauważyłeś, że sklepy z biżuterią lub galerie sztuki eksponaty wyglądają bardziej spektakularny niż w domu. Na produkcję światła przez specjalistów pracujących tam. Od pomieszczeń mieszkalnych jest taka sama: z pomocą oświetlenia można wyróżnić wady i zalety do ukrycia.

Oczywiście, jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w każdym pokoju mamy wisiał na dużym żyrandolem i … Być może nie ma już żadnego „ja” – to wszystko. Od tych zasad jest to czas, aby zrezygnować: nie spełniają one standardy oświetlenia w salonie. Bez oświetlenia ogólnego nie wystarczy – to jest konieczne, ale nie przechodzą na całej odpowiedzialności za światłem.

Przykładowy rozkład światła w mieszkaniu

Pojęcie podstawowego i dodatkowego oświetlenia

Z głównego oświetlenia rozumiemy – to żyrandol lub innego osprzętu, zainstalowany, zwykle w środku pokoju na suficie. Jako dodatkowe mogą lampę podłogi, ściany i lampy LED oświetlenie punktowe.

Dodatkowe oświetlenie może być instalowane praktycznie wszędzie. Na przykład, w sypialni – na czele z łóżka, w łazience – w lustrze, kuchni – powyżej obszaru roboczego.

W biurze dodatkowe oświetlenie odgrywa równie ważną rolę. Podczas pracy przy odkształceniu komputer oczu. Nie przepracowanie wola lekkie, umiarkowanie jasne i migotania.

Powierzchnie zagospodarowania przestrzennego

Pokój może być wykonane bez oświetlenia ogólnego. W tym przypadku konieczne jest, aby podzielić przestrzeń na strefy, a każde dostarczenie urządzeń oświetleniowych.

Przeznaczenie kuchni przy użyciu urządzeń

zalecenia

Spot rozproszone, bezpośrednie lub odbite światło może być wykorzystane w aranżacji wnętrz.

Sypialnia lub pokój dzienny będzie pasować do światła otoczenia. Dzięki uprzejmości abażury czy światło staje się miękka.

Bezpośrednie światło padające pomaga wyróżnić niektóre szczegóły we wnętrzu. Wyczuwalna jest uważany za najbardziej bezpieczne dla ludzkiego oka.