505 Shares 3352 views

Samsung Galaxy S2: Cechy konstrukcyjne, recenzje, opisy i zdjęcia

W maju 2011 roku rozpoczął sprzedaż Samsung Galaxy S2. Charakterystyka jego opcji sprzętowych i programowych, opinii właścicieli i innych ważnych informacji na temat tego flagowego smartfona będą szczegółowo omówione później w ramach materiału.

Lista akcesoriów i komponentów w oknie

Telefon jest wyposażony w Samsung Galaxy S2 od położenia jego parametrów sprzętowych w momencie wyjścia aby umożliwić mu przeprowadzenie urządzeń przewodnich. Ale tutaj jest kompletny zestaw tego gadżetu fakt ten nie odpowiada. Powodem jest, najprawdopodobniej, polega na tym, że „Samsung”, podobnie jak innych producentów, koncentruje się na produktach Apple, który nadaje ton w segmencie mobilnych gadżetów. Smartfony iPhone towarowym nie może pochwalić się doskonałą paczkę. Tu i S2 z podobną sytuacją. Pudełkowej wersji gadżetu są:

  • Smartphone.
  • Bateria.
  • Ładowarka.
  • Instrukcja obsługi.

O dowolnym interfejsie karta pamięci kabel Ann pokrywą ochronną i etykiety oraz stereofonicznym zestawem słuchawkowym i mowy być nie może. Mimo to zrobić bez żadnej z wcześniej określonego właściciela akcesoriów tego urządzenia będzie dość trudne.

wygląd

S2 ma wiele wspólnego ze swoim poprzednikiem – smartphone S, ale w tym przypadku nie jest dokładną kopią. Na przedniej stronie wyświetlacza wyświetlane gadżetów, chroniony przez hartowanego szkła Gorilla „oka”. Na górze, nad ekranem, umieść przednią kamerę, czujnik dołków i słuchawki. Poniżej wyświetlacza jest typowy panel sterowania. Składa się z czujnika 2 (znajduje się na krawędzi panelu) oraz mechaniczne (jest on wyświetlany w środku) przycisków. przycisk blokady znajduje się na prawej krawędzi urządzenia, a wahacz do regulacji głośności wyświetlany po lewej obliczu inteligentnego telefonu.

Na dolnym otworem z boku smartfonu rozliczane konwersacyjne mikrofon oraz urządzenia głównego portu Wire – MikroYuSB. Na szczycie aspektów gadżet jest tylko jeden port audio przewodowy. Devaysa tylna pokrywa wykonana jest z tworzywa sztucznego strukturyzowanego. Tutaj znajduje się główny aparat z podświetleniem, logo producenta oraz głośnik.

Procesor i mocy obliczeniowej

Jednym z najlepszych procesorów w 2011 roku został wykorzystany w Samsung Galaxy S2. Charakteryzacja ustawień sprzętowych pozwalają chip w czasie, aby rozwiązać problem na poziomie złożoności. Jest to Exynos 4210. Taki rozwój sytuacji w domu od południowokoreańskiego giganta. W skład tego CPU zawiera dwa architektura „rdzeń Cortex-A9.” Każdy z nich może być dynamicznie podkręcony do 1,2 GHz w trybie maksymalnym obciążeniu. Jeżeli nie ma potrzeby takiego wysokiego poziomu wydajności procesora, jeden z modułu obliczeniowego rozłączone i drugie zredukowane częstotliwości 200 MHz. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić inżynieria poziom naładowania baterii. Podobne dane techniczne mogły pochwalić Samsung Galaxy S2 Duos. Funkcje identyczne z procesorem. Ale to tylko w tym przypadku zastosowano procesor MSM8660 firmy Qualcomm. To samo można powiedzieć o pozostałych członków rodziny smartfonów: S2 Plus i S2 Mini. W efekcie poziom wydajności są porównywalne.

Graphics gadżet

Wystarczająco dobre podsystem graficzny jest realizowany w Samsung Galaxy S2. Charakterystyka specyfikacji technicznych akceleratora graficznego Mali400-MP4 do tej pory nie jest imponująca, ale jego obecność wystarczy, aby uruchomić większość aplikacji. rozmiar wyświetlacza, jak już wspomniano powyżej, wynosi 4,3 cala. Jego rozdzielczość – 480 x 800. Ponadto, jest ona oparta na matrycy „SuperAMOLED”. Jedyną rzeczą, która przyszła pod krytykę właśnie dlatego, że jest obecność warstwy powietrza pomiędzy panelem dotykowym i powierzchni ekranu. Prowadzi to do zakłócenia wyświetlania obrazu na ekranie, gdy znaczące odchylenie od kąta prostego. Prawie wszystkie urządzenia z tej serii mają identyczne parametry techniczne. Wyjątek w tym względzie jest Samsung Galaxy S2 Mini. Charakterystyka jego wyświetlaczu będzie skromny. Rozdzielczość miał dokładnie takie same, ale zmniejszona o przekątnej 0,6 cala i 3,7 cala. W związku z tym prace nad nim nie będzie tak łatwo.

kamera

Dwie kamery do robienia zdjęć i nagrywania wideo wyposażony Samsung Galaxy S2. charakterystyka mają dziś są przeciętne, ale ich możliwości były jednymi z najlepszych w momencie wycofania systemu. W aparacie na podstawie czujnika 8 Mn. Również na poziomie programu, że wdrożony system stabilizacji obrazu oraz autofokusa. W rezultacie, jakość zdjęć i wideo nie wnosi sprzeciwu. I nie zapomnij programistów i pro podświetlenie LED, który pozwala na robienie zdjęć i nagrywanie filmów, nawet w ciemności w odległości 2 metrów. Mniejsza czujnika w przedniej komorze – tylko 2 MN. Ale dla wideo to wystarczy. Cóż, więcej z niego i nie trzeba czekać.

pamięć

Pomimo faktu, że Samsung rozpoczął sprzedaż w 2011 roku, Galaxy S2, charakterystyka jego podsystemów, nawet teraz, po 4 latach, są imponujące. Ilość pamięci RAM 1 GB i fala ta jest wystarczająca do normalnego płynnego działania gadżetów. Ale wbudowana pojemność wynosi 16 GB. Spośród nich, 4 PL wstępnie zainstalowanego oprogramowania rachunek. Reszta jest taka sama, użytkownik może wykorzystać według własnego uznania. To jest zupełnie wystarczające dla instalacji dodatkowych aplikacji, a także do przechowywania danych osobowych (dokumenty, zdjęcia, filmy, muzyka). Istnieje również możliwość podłączenia zewnętrznego dysku o maksymalnej pojemności 32 GB. Odpowiednia szczelina jest ukryty za plecami pokrywie urządzenia. Istnieje możliwość podłączenia przez ann – kabel (to musi być zakupione oddzielnie, jest ona dostarczana z urządzeniem nie zawiera) konwencjonalnego dysku flash.

autonomia

Bardzo skromny bateria dostarczana jest z tego typu smartphone. I dokładnie taka sama bateria dostarczana jest z Samsung Galaxy S2 Plus. Charakterystyka jego identycznego rozwiązania flagowy, ale z wbudowanym pojemność zmniejszona o współczynnik 2 i równa 8 GB. Pojemność baterii wynosi 1650 mAh. Jeśli dodamy do tego wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala i 2-core wydajności procesora, który nie może pochwalić się dobrą wydajnością energetyczną, mamy bardzo złą sytuację z autonomii. W najlepszym przypadku, maksymalny tryb oszczędzania, można rozciągnąć do 1,5 dni. Jeśli mamy zwiększyć obciążenie na smartfonie, można liczyć na 1 dzień pracy. Cóż, jeśli nawiązać połączenie, a następnie po jednym naładowaniu baterii potrwa pół godziny dialogu. Rozwiązać problem autonomii jest możliwe poprzez zakup dodatkowego akumulatora o zwiększonej pojemności.

komunikacja

Bezbłędny zestaw komunikacyjny w S2. Jest tam wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć w pełni korzystać z urządzenia natychmiast po zakupie. Lista zawiera następujące elementy:

  • Pełne wsparcie dla sieci telefonii komórkowej drugiej i, oczywiście, trzecia generacja. W pierwszym przypadku, jest teoretycznie możliwe do otrzymania ustalonej wartości 450 kbit / s. W praktyce wartość ta jest znacznie mniej. Ale w przypadku szybkości sieci 3G może teoretycznie osiągnąć 21 Mbit / s. W rzeczywistości, podobnie jak w poprzednim przypadku, stawka będzie mniejsza.
  • Podstawowy interfejs bezprzewodowy – to Wi-Fi. Obsługuje niemal wszystkie jego modyfikacji, z wyjątkiem «ac». Norma ta pojawiła się znacznie później, a więc nie jest zaimplementowany w tym urządzeniu. Maksymalna prędkość w tym przypadku może teoretycznie osiągnąć 150 Mb / s.
  • Nie zapomnij programistom i bezprzewodowych o tak ważnej sposób, aby uzyskać informacje, takie jak Bluetooth. Jest niezbędna w przypadkach, gdy potrzeba przeniesienia lub otrzymać mały plik z podobnym urządzeniu przenośnym lub smartfon, aby połączyć się z bezprzewodowego zestawu słuchawkowego stereo.
  • Aby wdrożyć urządzenie nawigacyjne jest wyposażone w system GPS i czujnika „A-ZHPS”. Zintegrowane wykorzystanie tych dwóch elementów pozwala dokładnie określić położenie tego gadżetu. Również z nich to nie jest trudne, aby włączyć telefon w ZHPS Navigator.
  • Przewodowe interfejsy w tym devayse tylko 2: MikroYuSB (ładowanie akumulatora, podłączenie do komputera) oraz port audio dla słuchawek.

Podobny zestaw komunikacji realizowany jest w pozostałej części tej serii smartfonów, na przykład, że Samsung Galaxy S2 Plus. Charakterystyka mają niemal identyczne pod tym względem.

miękki

Jak oprogramowania systemowego w rodzinie smartfonów służy najpopularniejszą platformę dzisiaj – „Android”. Ponadto, w stanie początkowym jest ustawione w wersji 2.3. Ale kiedy po raz pierwszy połączyć się z Internetem będą aktualizować oprogramowanie i wersja systemu operacyjnego będzie miał 4.0. system operacyjny został zainstalowany w górnej części skorupy TouchWiz wersji 4. Dzięki niemu można szybko i łatwo zmienić konfigurację interfejsu gadżet komórkowy jest ściśle do swoich potrzeb. Reszta zestawu standardowego oprogramowania: usługi socjalne (tylko analogi międzynarodowe i krajowe mają od „rynku Play” w dodatku do zainstalowania), mini-aplikacji z systemem operacyjnym i pakietem oprogramowania od giganta z Mountain View, a część deweloper systemu operacyjnego – Spółka „Google” ,

Według użytkowników

Bardzo wyważone rozwiązanie jest i9100 Samsung Galaxy S2. Opis jest zdecydowanie potwierdzone. Procesor, podsystem pamięci, wyświetlacz oraz akcelerator graficzny – wszystko idealnie dopasowane, a to nie jest problemem. Kamery pozwalają także odbierać zdjęcia i film z akceptowalnej jakości. Ale jakie pojawiły się problemy z właścicielami tego gadżetu, tak samo jest z autonomii i akcesoriów. Pojemność akumulatora naprawdę skromny, na jednym ładowaniu, jak wspomniano wcześniej, jest to możliwe do osiągnięcia maksymalnie 1,5 dni. można rozwiązać ten problem tylko poprzez zakup dodatkowego akumulatora do dodatkowych pieniędzy. Podobnie można rozwiązać problem skromnej konfiguracji. Jeśli potrzebujesz stereo lub kabel do transmisji danych, a następnie kupić je osobno za dodatkową opłatą. I w tym przypadku możemy wybrać tego akcesorium, które jest potrzebne, ale nie w wersji ekonomicznej od producenta.

cena

Jeden z najdroższych smartfonów w momencie pojawienia się w sprzedaży był Samsung Galaxy S2. Charakterystyka techniczna sprawiają, że najlepszym rozwiązaniem wśród „Android” -gadzhetov. W związku z powyższym, koszt to było około 800-900 dolarów. Ale teraz, 4 lata później, jego specyfikacje sprzętowe i programowe pozwalają konkurować jedynie z poziomu podstawowego urządzenia. W związku z tym koszt spadł do 150-160 dolarów. Ta cena sprawia, że jest jednym z najlepszych ofert w segmencie urządzeń entry-level.

wyniki

Przez 4 lata sprzedaży stopniowo spadła z segmentu smartfonów najlepsze w urządzeniach Samsung Galaxy S2 nisza entry-level. Charakterystyka zasobów sprzętowych to wyraźnie wskazuje. Ale z drugiej strony, nawet teraz większość codziennych zadań może być łatwo i prosto zdecydować się na tym urządzeniu. Podobna wydajność każdy gadżet posiada.