453 Shares 5452 views

Operacja zaćmy: rehabilitacja w okresie pooperacyjnym

Vision daje nam możliwość cieszyć się światem wokół nich w całości. W miarę upływu czasu, jednak oczy, a także cały organizm wrażliwy na starzenie, a to może spowodować choroby, takich jak zaćma. Operacja, rehabilitacja po konferencji są w stanie powrócić do naszego byłego ostrość widzenia.

Objawy zaćmy

Przede wszystkim należy pamiętać, że zaćma – choroba wieku. Dlatego spotkanie z nim zagrożonych większości ludzi. Rozwija się na skutek zmętnienia soczewki. Głównym objawem – wzrok pogarsza się w jednym lub obu oczach naraz. Obraz staje się rozmyty, jakby spojrzeć przez folię. Ulepszony krótkowzroczność. Skąd zaćma jest zależna i jej szybkość wykrywania. Często jest to tylko w zaplanowanym badaniu przez okulistę. Charakterystyczne jest również, że źrenica uzyskuje: inny odcień biały lub żółtawy. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na fakt, że ostrość wzroku zależy od oświetlenia. Gdy jest to ulepszona o zmierzchu zaćmy lub w pochmurne dni. Nawet oczy stają się wrażliwe na jasne światło.

rodzaje zaćmy

Istnieje kilka rodzajów tej choroby. Zaćma wrodzona charakteryzuje się tym, że dziecko rodzi się już słabe obiektyw. W zależności od tego, czy choroba postępuje, leczenia lub pokazane lub obserwacją lekarza przez pacjenta.

Nabyte zaćma może rozwinąć ze względu na kilka czynników. Ponieważ choroba jest często związane z wiekiem, to nie ma młodych ludzi. Nawet zaćma może wywołać kilka chorób oczu – jak i ogólne (na przykład cukrzyca). uraz oka również przyczynić się do rozwoju choroby. zaćma wtórne wystąpić po zabiegu. To nie oznacza źle wykonywanej operacji. Może on wystąpić, a kilka lat później po tym przeprowadzono usunięcie zaćmy. Rehabilitacja po zabiegu jest bardzo ważne.

Sposoby leczenia

W zależności od stopnia zaawansowania choroby wyznaczyć zarówno konserwatywne leczenie lub zabieg. Jednak spadek, który jest używany, ale tylko w stanie spowolnić proces pogarszania się wzroku, ale całkowicie wyeliminować ten problem, że nie mogę. Dlatego też, najbardziej skutecznym rozwiązaniem, które pomogą wyeliminować takie choroby jak zaćma – operację. Rehabilitacja po konferencji nie jest tak trwały i pozwala szybko wrócić do normalnego życia.

Operacja jest prowadzona przez ultradźwiękowej fakoemulsyfikacji. Kapsuła obiektywu są specjalne narzędzia, z jaką wydaje się być podzielone, a następnie „zasysane”. Następnie w tej samej torebki soczewki ułożenia od polimerów. Metoda ta pozwala na przeprowadzenie operacji na każdym etapie choroby, zamiast czekać, aż zaćma dojrzeje (człowiek niemal całkowicie traci wzrok).

Zaćmy. Operacja. rehabilitacja

Choć współczesna medycyna pozwala na usunięcie zaćmy dość szybko, ale potem trzeba przestrzegać pewnych zasad. Rehabilitacja po zaćmy polega na ścisłej snu i uniknąć maksymalnego nacisku na oczy. Pracować przy komputerze, oglądanie telewizji jest najlepiej zostawić na później. Można czytać, ale tylko w dobrym świetle. Najlepiej jest wstrzymać się od spania na boku, gdzie operowanego oka. Rehabilitacja po operacji zaćmy i powinno zawierać ograniczenia dotyczące podnoszenia ciężkich. Maksymalna że można pozwolić, aby podnieść ją trzy kilogramy. Jeśli to możliwe, należy unikać wysiłku fizycznego i ciężkie. Pierwsze kilka dni, trzeba nosić bandaż nad jednym okiem, które będzie chronić go przed kurzem i obce substancje. Ponadto, nie wolno pocierać oka. Ważne jest, aby uniknąć kontaktu z wodą i roztworem mydła. Bardzo ważne ograniczenie dotyczy wizyty wanny lub sauny, jak gorąca woda może powodować krwawienie. Należy również unikać alkoholu i papierosów (przynajmniej jeden miesiąc).

Etapy okres rehabilitacji

Tradycyjnie rehabilitacja po zaćmy dzieli się na trzy okresy: pierwszy tydzień po zabiegu, 8-30 dobie, etap od 31 dni do sześciu miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić ból w oku. Ponadto, nie może być obrzęk. Aby złagodzić ból lekarz przepisze specjalnego przygotowania, ale poradzić sobie z obrzękiem, można użyć prawidłową pozycję podczas snu, jak również specjalne jedzenie. Natychmiast tam jest poprawa ostrości wzroku.

Drugi etap charakteryzuje się niestabilny widzenia. To jest konieczne ścisłe przestrzeganie reżimu dla pełnego przywrócenia funkcji po chorób oka, takich jak zaćma. Chirurgia, rehabilitacja – wszystkie te procedury są wystarczająco skomplikowane. Dlatego też, w całym okresie zdrowienia wymaga szacunku dla oczu.

Najdłuższy czas – trzeci etap. W tym czasie, maksymalna jest ograniczona wizję, i można wybrać okulary stałe (lub soczewki kontaktowe). Nie traci swoje znaczenie i ograniczenia w podnoszeniu ciężarów i dużych obciążeń. Jeśli zaćma jest usuwana, rehabilitacja po operacji, aby uniknąć komplikacji.

możliwe powikłania

Jak w przypadku każdego zabiegu usunięcia zaćmy może być związana zarówno z wczesnych i późnych powikłań. Były to występowanie zapalenie, wzrost ciśnienia wewnątrz oka, sztucznego przesunięcie soczewki, jak również odwarstwienie siatkówki, w których mogą być potrzebne dodatkowe działanie.

Dość i jest poważnym powikłaniem kapsułek posterior pęknięciem. Z winy lekarza lub, że rehabilitacja po operacji zaćmy miało miejsce nie jest do końca udany, nie może być krwawienie w komorze przedniej. Przez późnych powikłań należą zaćmy nawrotom.

W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia choroby są potrzebne są proste, ale bardzo skuteczne środki ostrożności. Przede wszystkim, trzeba starannie chronić oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym. Ważne jest również, aby pamiętać, że witaminy A i E zmniejsza ryzyko wystąpienia zaćmy. I, oczywiście, regularne badania kontrolne mogą pomóc zidentyfikować problem we wczesnych stadiach. Tak więc, okulary, świeże warzywa i owoce, szacunek dla oczu daje szansę na uniknięcie takich chorób jak zaćma. Chirurgii, rehabilitacji, aby przywrócić utraconą wizję w takiej profilaktyki są potrzebne.