756 Shares 4355 views

Lek „Advantan”: przewodnik, opinie, rekomendacje

Medycyna „Advantan” – specjalny lek do leczenia rumień, obrzęk, świąd lub ból spowodowany przez neurodermitis, egzemy, alergiczne zapalenie skóry, zapalenie skóry innego pochodzenia.


"Schering AG Advantan" – lek hormonalny. W związku z tym podejście do jego stosowania powinny być szczególnie wrażliwe. Podobnie jak wszystkie leki z grupy obejmującej syntetyczne niefluorowcowany glikokortykosteroidu, jest przeciwwskazane kiłę, gruźlicę trądzik różowaty i nadwrażliwości na składniki leków.

Ale składniki w różnych produktach. Fakt, że lek „Advantan” Instrukcja jest wyjaśnione, jest dostępny w postaci emulsji do użytku zewnętrznego, maści i kremów. Każda odmiana leków przeznaczonych do różnych celów, a zatem ma różny skład.

Lek "Advantan" -krem. Substancja czynna – metyloprednizolonu atsepoat (jak we wszystkich innych rodzajów leków). Poza tym w kremie obejmują monostearynian glicerolu, alkohol benzylowy, butylo-hydroksytoluen tsetosterilovy alkohol, pewne inne substancje. Cream „Advantan” instrukcja jest wyjaśnione, że zawiera więcej wody niż tłuszcz. W związku z tym, ta forma dawkowania jest odpowiednia do leczenia płacz podrażnienia skóry. Ponadto krem jest zalecany do stosowania na owłosionej części ciała, u pacjentów ze skórą bardzo tłustej. Pasuje to i należy stosować się do tych obszarów, które są stale otwarte.

Maść „Advantan” Instrukcja szczegółowo ujawnia jego struktura jest bardziej wyważone w ilości tłuszczu i wody. Ponadto zawiera metyloprednizolon atsepoata ciężkiej ciekłej parafiny, wazelina, wosk biały, woda. Takie kompozycje wskazane w przypadku pacjentów z nadmiernie suchą skórę lub w leczeniu chorób przewlekłych. Maść sprawia, że skóra tłusta, ale nie tworzy efekt termiczny i nie opóźniać cieczy. Dlatego, maść można stosować z opatrunkiem okluzyjnym , które przyspieszają gojenie.

A co to jest „Advantan” -emulsiya? Przewodnik wyjaśnia, że z jego pomocą w leczeniu ciężkich oparzeń słonecznych, zapalenie skóry, spowodowane przez działanie promieni słonecznych, egzogenne egzemy lub atopowe zapalenie skóry.

Emulsja zawiera co benzylowy, alkohol stearylowy, triglicerydów, gliceryny, niektóre inne chemikalia.

Niezależnie od rodzaju postaci leku, lek „Advantan” są cienkie, raz dziennie. Oczywiście nie więcej niż trzy miesiące trwa. Czasami medycyna „Advantan” Instrukcja o tym ostrzeżeniu może zacząć wysusza skórę. W tym przypadku konieczne jest, aby zmienić formę dawkowania pisemnego się do drugiego, zawierające więcej tłuszczu.

Lek „Advantan” otrzymał wiele pozytywnych opinii lekarzy i pacjentów, ponieważ ma praktycznie żadnych negatywnych działań ubocznych. Jedynie w bardzo rzadkich przypadkach powoduje swędzenie. Jeszcze rzadziej (i wyłącznie z długotrwałego stosowania) może spowodować gipretrihoz, zapalenie mieszków włosowych.

Wszystkie te reakcje są szybkie.

Lek „Advantan” można stosować w monoterapii lub jako składnik w złożonej terapii. Na przykład, gdy zalecane jest leczenie grzybicy skóry uzupełniają leki przeciwgrzybicze.

Jeśli dawno traktować skórę wokół oczu, może sprowokować rozwój jaskry.

W przypadku przedawkowania może powodować rozstępy (białe paski na skórze ludzi wzywających rozszerzeń), teleangiektazje (niebieski, czerwony lub różowy plamy na skórze, z show przez naczynia krwionośne).

Szczególnym problemem – stosowanie leków w okresie ciąży i karmienia piersią. Pomimo faktu, że negatywne wyniki jest bardzo małe, lekarze zalecają „lek” Advantan tej grupy tylko wtedy, gdy spodziewane korzyści przewyższają hipotetycznej szkody.

Analogi mają żadnego lekarstwa. Apteki są dozwolone wakacje leków „Advantan” bez recepty.

Jednakże, nie jest konieczne stosowanie bez wskazówek lekarza: tylko ekspert może określić, czy lek będzie „Advantan” w danej sytuacji lub lepsze wykorzystanie innego leku.