197 Shares 8013 views

Sawhorse własne ręce: rysunek, produkcji i rozmiary

I wyciąć dużą ilość drewna – czasochłonne czynności. Każdy, kto kiedykolwiek pracował na to, z pewnością wiedzą, co robić na ziemi lub niezbyt wygodne w pozycji poluvisyachem. Szczerze mówiąc, po kilku taktach takiej działalności zaczyna strasznie denerwujące. Niemniej jednak, istnieje sawhorse, które mogą znacznie ułatwić zadanie i sprawiają, że praca wykonywana mniej pracochłonne i szybsze.


Koncepcja jest prosta

Sama koza – konstrukcja jest bardzo prosta, a może to zrobić nawet człowieka, który nigdy w takie rzeczy nie zaangażowane. Ponadto, obecnie istnieje kilka możliwości produkcyjne, z których każda jest odpowiednia dla różnych okazjach. Kozy mogą być wykonane z drewna lub metalu. W pierwszym przypadku bardzo lekką konstrukcję uzyskuje się, a jej wytrzymałość – ograniczona. Jednocześnie, aby stworzyć to nie trzeba niczego innego niż desek, gwoździ, śrub i kilka prostych narzędzi. Metal Goat jest znacznie silniejsze i bardziej wytrzymałe, ale jego produkcja wymaga większej ilości energii i zasobów. W każdym przypadku występuje zarówno pierwsza, jak i drugim przykładzie wykonania.

Materiały i narzędzia

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac konieczne jest, aby zdobyć materiały i narzędzia. Po pierwsze, przyjrzyjmy się, jak stworzyć drewnianą kozę. wymaga to przekrój pręta z 100×100 i długości 110 cm, poniżej podstawy. Dla „rogów” i „stopy” punkt odbioru pasek długość 50×50 cm, 36 i 110, odpowiednio. Pożądane jest również, aby dbać o wzmacniacze „nogi”, które dadzą stabilność. Będzie to wymagało calowy pokładzie. Pożądane jest, aby przyjąć dwa, co – 130 cm.

Jeśli chodzi o narzędzia, to trzeba trochę, a on jest tam dla każdego. Aby wykonać prace wymagane młotek, dłuto i piłę. 25-35 śruby trzeba kupić, o ile, oczywiście, nie ma ich. Poza tym wszystkim, wskazane jest, trzeba mieć teren budowy z ołówkiem, który wykona pracę dokładniej. nie może się obejść bez śrubokręta, mimo korzystnego śrubokręta.

postanowienia ogólne

Drewniany kozioł na opał powinno być łatwe, wygodne i trwałe. Tutaj ważne jest, aby zrozumieć, że projekt powinien być napędzany przez jego wzrostu. Ale niech nam dojść do bardziej szczegółowego rozpatrzenia tej kwestii i dowiedzieć się, jak zrobić sawhorse rękoma. Rysunek w tym przypadku, a przynajmniej szkic, będą te, które wykona całą pracę szybciej i precyzyjniej.

wysokość w większości przypadków nie powinna przekraczać 110 cm, wynosi co najmniej 90 cm do cięcia. W ten sposób nie trzeba ukucnąć lub zbyt obudowa nachylenia. Jeśli planujesz używać dwuręczny piły, trzeba zadbać o palmę wolnej ręki. W tym przypadku urządzenie jest umieścić więcej oddzielnych Lesina, służąc jako ograniczniki. Ale jeśli chcesz pracować z piłą, nacisk będzie bez znaczenia ze względu na zatrudnienie w obu rękach. Podczas pracy z elektronarzędziami lub benzyny jest o wiele bardziej ważne, aby dbać o maksymalnym promieniu dzienniku kozła. Ponieważ przedmiot nie jest zaciśnięty, to jest prawie nieuniknione podczas wykonywania przecięcia między regały kóz.

Sawhorse własnymi rękami

Montaż urządzenia musi być przeprowadzona z nóg. Chociaż istnieje wiele opcji, jest to najbardziej optymalne i proste. Poprzeczne paski, gdzie lokalizacja przyszłych rowków połączeń wykonanych za trwalszy dopasowanie. Następnie kolumny pokrywają się i są przymocowane za pomocą śrub. pasek zaciskowy powinien również mieć kilka szczelin w przyszłości należy odpowiednio przybity do konstrukcji. Cięcia trzeba wybić za pomocą dłuta i młotka. Nie zapomnij również, że szczeliny powinna być o kilka milimetrów dłuższa niż plug-in bar im. Spowoduje to utworzenie połączenia ze szczelnością, które jest wystarczająco wytrzymałe i niezawodne.

W barach cala wykonano oznakowanie, w miejscach gdzie wzmacniacze będzie. Są one niezbędne do zapewnienia stabilności nogi. W zasadzie, sawhorse własnymi rękami wykonane dość szybko, ale ważne jest, aby wszystkie połączenia z jakością, więc nie zapasowe śruby.

Piłowanie piłą dwuręczny

Należy zauważyć, że budowa takiej maszyny będzie inny, nawet jeśli tylko trochę, ale wszystkie zmiany są niezbędne. Na przykład, tutaj jest nie do przyjęcia, aby skorzystać z wąską kozę jako zasilania sieciowego podczas wykonywania pracy spowoduje wywrócenia się pojazdu. X rozporka w kształcie litery sens wykonania z grubej i wytrzymałej części wiązką o 100 mm. Ponadto, jastrych zaleca się, aby metal. Takie podejście pozwoli zmaksymalizować zamocować okno, więc nie będą się poluzować podczas pracy. Rysunek sawhorse dwuręczny piłę oznacza poszerzenie dno wsparcia. Powinno być więcej niż 100-150 mm od odległości od powierzchni do górnej części drewna. Jeśli użyto drewnianą, a nie metalową jastrychu, to dalsze wzmocnienie struktury z cienkiego pręta. Reszta pozostaje ten sam rozmiar i może ulec zmianie jedynie dolną część podpory. Jeśli ostatni element jest wykonany w wersji standardowej, a następnie dokonać ogranicznik dla wolnej ręki.

Kozły do piłowania drewna kominkowego łańcuchową

Chainsaw – jest stosunkowo niedrogie, ale zarazem skutecznej automatycznego narzędzia do cięcia drewna. Na początku była koza, wykonane specjalnie dla tego typu sprzętu, ale już są. Klasyczna konstrukcja w kształcie litery X, tak źle, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo zakleszczenia łańcucha podczas cięcia. To z tego powodu bardzo popularne kóz umożliwiające swobodny występ Lesina. Najczęściej stosowane konstrukcje metalowe, które poprawią. Aktualizacja jest, że jeden zestaw końcówek zębaty zacisk, który umożliwia ustalenie przedmiotu obrabianego bezpiecznie. Obecnie w sprzedaży są to urządzenia uniwersalne, które mają klip jakości i całkowicie wyeliminować odbicia podczas wykonywania robót. To prawda, że ceny tych urządzeń zaczyna się od 8000 rubli. Dlatego warto zaangażować się w produkcji tego kozła własnymi rękami.

Metal Koza: funkcje i zalety

Główne zalety metalowych kozy są w swoich zasobach. Jest bardziej wytrzymały i trwały produkt, który może służyć również. W tym przypadku trzeba będzie rozdział profil metalowy 50×50 mm, a także bułgarskiej i śrub lub spawania maszyny. Tak więc pożądane jest wcześniej przygotowany i rysunek rysunek wymiarowania. Wielkością zasad cięcia spoiny belki zostały oznaczone i cięcia elementów ze stali maszyny. Z tego można wybrać dowolną metodę połączenia: zarówno skręcane i spawane. Ta druga opcja jest bardziej trwała, ale również muszą pracować więcej niż w pierwszym przypadku. Obecnie Koziołki dla piłowania drewna metalu znajdującego się w wielowymiarowej konstrukcji. Znajdziesz maszyn o różnej wysokości, szerokości, siły i tak dalej. N.

wniosek

Więc doszliśmy w sposób ogólny, jak zrobić różne sawhorse. Wymiary muszą być dobrane w zależności od wysokości. W każdym razie, prace powinny być wygodne. zawsze można udoskonalić kozy. Zwykle uzyskuje się to za pomocą profilu metalowego zamiast drewniane drewna dla stóp, aplikacja wąskich belek zamiast desek. Tutaj w zasadzie wszystko na ten temat. Produkcja maszyn z ich własnymi rękami jest dobre, ponieważ prawie nie wymaga żadnych nakładów finansowych. W każdym przypadku, koszty będą porównywalne z cenami rynkowymi dla gotowego pudełka. Ponadto, dostaniesz cenne doświadczenie, które można wykorzystać w przyszłości. Ale należy pamiętać, że na wszystkich etapach projektowania trzeba zapewnić jej wytrzymałość i niezawodność.