223 Shares 4181 views

Topiary 8 marca własnymi rękami: lekcje mistrzowskie

W przeddzień wiosennego święta, nadszedł czas na pomysły na prezenty. Jeśli masz jakieś problemy z finansami, ale nie ma problemów z wyobraźnią, wtedy ręcznie robione, topiarowe 8 marca, wykonane własnymi rękami, będą doskonałym prezentem. Poniżej znajdują się przykłady prac i klas mistrzowskich nad pracą o różnej złożoności. Powiedz, co możesz tworzyć i ujawniać pewne sekrety.

Co to jest topiary?

Topiary to dekoracyjna kompozycja wykonana z różnych materiałów. Służy jako oryginalna dekoracja wnętrza każdego pomieszczenia. Kompozycje sztucznych owoców, warzyw lub naturalnych ziaren kawy będą odpowiednie w kuchni. Rozmiary drzew mogą się różnić: od 30 cm do 1 metra. Formy koron są częściej globularne, ale wyobraźnia magów nie kończy się tam. Niedawno topiar nazywany jest dowolną kompozycją, składającą się z sztucznych kwiatów, kosze, garnków, a nawet przyborów do herbaty.

Topiarstwo papieru: co trzeba przygotować do pracy

Jeśli istnieje niewielkie doświadczenie w tworzeniu artefaktów tego rodzaju, lepiej zacząć naukę podstaw z prostych materiałów. Do składu dowolnego papieru: dowolny kolor, opakowanie, gęsty i nie bardzo dobry. W sklepach do robót ręcznych można kupić gotową piłeczkę piany lub zrobić to samodzielnie. W tym celu wystarczy rozpusić gazetę w wąskiej kuli i owinąć taśmą klejącą.

Jako bagażnik można wziąć gałązkę o odpowiedniej wielkości i pokryć ją lakierem. Doskonały wygląd i gruby drut, owinięty taśmą lub sznurkiem.

Rusty topiary papieru może z każdego garnka, wazon lub kubek.

Głównym narzędziem dla początkującego i doświadczonego mistrza jest pistolet klejowy. Potrzebny będzie również gipsowy podajnik do doniczki, nożyczki, elementy dekoracyjne, wstążki, nici i koronki.

To wszystko, czego potrzebujesz dla jednostki. Topiary można wykonać, korzystając z poniższych instrukcji.

Krok po kroku instrukcje dotyczące tworzenia drzewa papieru

1. Musisz rozpuszczać gips i wlać wazon, doniczkę lub dowolny gotowany pojemnik na pół.

2. Włóż gotowy trunk do jeszcze nie zamrożonego gipsu.

3. Gdy podstawa usztywnia, możesz spróbować zrobić kwiaty. W tym celu weź kolorową tekturę, wyciąć z niej okrąg, a następnie z kręgu – spiralę.

4. Następnie skręć je w kwiat. Topiary na ostatnim zdjęciu poniżej składa się z róż wykonanych z papieru falistego.

5. Używając pistoletu klejowego, kleić puste pola kwiatów na kulkę.

6. Podłącz koronę i tułów za pomocą kleju.

7. Udekoruj gips z kolorowym szkłem lub kamieniami.

8. Aby sprawić, że ośmiornica 8 marca zrobiła sobie własnymi rękami, przypomniała sobie wakacje, musisz wyciąć z kartonu małą sylwetkę z ośmiu kartonów i owinąć wokół niej wstążką, ozdobić koralikami lub innymi elementami dekoracyjnymi. Krawat lub klej osiem do tułowia jednostki. Topiary można uzupełnić motylem, ważkami lub ptakami.

Puchar ulotki Topiary 8 marca

Niezwykle wygląda na topiary z zwisającego filiżanki w powietrzu, z którego rumianek, tulipany, krokusy lub róże rozrzucają się na talerzu. W rzeczywistości nie jest konieczne, że są kwiatami. Tutaj możesz wyobrazić sobie wyobraźnię i wymyślić coś naprawdę oryginalnego. Rzemieślnicy lubią robić pływające topiary z owoców, monet i kawy.

Trudno nic nie produkować. Klasa mini-master poniżej pomoże Ci zrozumieć technikę.

Jak zrobić pływający kubek

Potrzebne będą następujące elementy i narzędzia:

  • Zestaw do herbaty (filiżanka i spodek);
  • Wtyczka aluminiowa lub gruby drut;
  • Pistolet klejowy;
  • Materiały dekoracyjne (sztuczne kwiaty, kawa, monety, motyle);
  • Klej (na przykład "Titan").

Na początek zginaj widelec i przyklej go do spodka. Czekamy na to, aby wyschło, a tylko wtedy wkładamy kubek na drugą część między zęby, a także klej. Widelec powinien być owinięty w papier, najlepiej z serwetką i owinięty w nici. Przy pomocy pistoletu przyczepia się elementy ozdobne. Nie zapomnij zwrócić szczególnej uwagi na miejsca dokowania wszystkich części.

Topiary w kształcie serca dla najbardziej ukochanej

Oczywiście, moms, babcie, żony i siostry już wiedzą, że są kochane. Ale topiarzy 8 marca, wykonanych własnymi rękami w formie serca, przypominają cudowne panie, że są kochane.

Technologia tworzenia jest taka sama jak w pierwszej klasie mistrzowskiej. Jedynie zamiast kuli trzeba zrobić serce z papieru i dokręcić go nici. Czerwony filc może być używany do pakowania.

Z organzy lub siatki opakowaniowej trzeba wyciąć kwadraty. Otwórz je w taki sposób, że coś w rodzaju wielowarstwowej kulech okazało się.

Używanie pistoletu do klejenia ich jeden po drugim w sercu.

W końcu powinieneś dostać takie ładne drzewo.

Pozostaje do dekoracji na własną rękę. Na czerwonym tle biżuteria biała wygląda dobrze: koraliki, koronki, kwiaty. Nie zapomnij ozdobić i garnka, aby go utworzyć.

W ten sposób w krótkim czasie i bez wysiłku możesz 8 sierpnia ręcznie robić spektakularne uprzemysłowienie. Jeśli wierzysz w naukę feng shui, taki prezent nie tylko zdobi wnętrze, ale przyniesie szczęście, miłość i dobrobyt dla rodziny.