395 Shares 6442 views

Termostat w gnieździe: cel, zasada, reguła ustalania

ogrzewanie domu za pomocą grzałek elektrycznych jest proste i wygodne. Aktualne modele są małe, piękne, ustawiając je praktycznie nie wpływa na dekorację. Jedyną wadą – jest to rozczarowujące cena za kilowat zużytej energii i „jeść” grzejniki dość dobrze. Dlatego za rozsądną zestaw ogrzewania elektrycznego organizacji systemu, który pracuje w tandemie z nich, zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Urządzenia takie nazywane są regulatory temperatury. Konwektor elektryczny z termostatem ściennym jest dobrze znane wszystkim, ale są teraz niezależne termostaty, które mogą być podłączone do dowolnego elementów grzejnych.


Czym jest termostat

Termostat zwany czujnik, który monitoruje temperaturę pokojową (urządzenia) i zamyka się lub otwiera obwód zasilania elementu grzejnego zgodnie z określonymi parametrami górnej i dolnej wartości granicznej temperatury. Najprostszym termostat do grzejników domowych – termostat pracuje nad termobimetalowego talerzu. Podczas ogrzewania płyty zmienia swój kształt (pochyla), i wykazuje działanie mechaniczne na styku elektrycznego otwierania.

rodzaje termostatów

Nowoczesne termostaty są dostępne w różnych wersjach, a są one bardzo funkcjonalne, pozwala na zaprogramowanie ustawień temperatury godzinowe i tygodniowe. Istnieją systemy, które mogą być sterowane za pomocą komputera i smartfona.

Strukturalnie, termostaty są stałe typ, który jest dołączony do stałego miejsca i jest dostarczany kable zasilające. Istnieje również przenośny sterownik temperatury do podłączenia do gniazdka. Według temperatury typu układ czujnika – z wbudowanym czujnikiem i zdalnego.

Ponadto, istnieją systemy, takie jak elektryczny konwektor ścienny z termostatem wbudowanym w samej obudowie. Regulacja odbywa się poprzez sterowanie stopniem konwektorów grzewczych.

Zasada działania termostatu elektronicznego

elektroniczne termostaty typu wyposażone są w czujnik temperatury, klucz elektroniczny, obwód sterowania i przełączania przekaźnika. Specyficzne parametry temperatury instalacji są następujące:

 1. Czujnik monitoruje wskaźniki temperatury i konwertuje go do oporu elektrycznego.
 2. Opór ten wywiera działanie regulacyjne na zamek elektroniczny, który jest zamknięty, a obwód elektryczny przerwany, gdy temperatura w cenę przekraczającej nastawioną na przyrządzie.
 3. Gdy temperatura spadła poniżej określonego klucza otwiera i prowadzi przekaźnika mocy, zamykając obwód elektryczny – poprzez grzejnik zacznie działać termostat podłączony do gniazdka.
 4. Przekroczenie ustalonych parametrów temperatury chwilę zamyka przełącznik, a obwód jest otwarty.

By być bardziej precyzyjnym, nie jest stały punkt, ale pewien przedział temperatury, w którym następuje kontrola. Na przykład, w temperaturze 20 stopni, określone przez urządzenie wskaźnikowe może być włączany, gdy temperatura spada poniżej 19, i od – po osiągnięciu 21.

Termostat w gnieździe

Bardzo łatwy w użyciu mobilnego termostat, który jest instalowany bezpośrednio na dowolnym gnieździe. Jest to zasilacz z gniazdka do grzejnika. Dla tego typu urządzenia nie ma znaczenia, na jakiej zasadzie to działa podłączony do obciążenia, to znaczy, że olej jest grzejnik, lub zwinięty kwarcowy. Co najważniejsze, moc urządzenia nie przekracza pojemność termostatu.

Zasady Ustawienie termostatu

Aby termostat w gnieździe, aby skutecznie działać, musi być ustawiony prawidłowo, ale raczej jest idealnym miejscem sobie czujnik:

 • Instalować w obszarze 1,5 m od podłogi, oczywiście, jeśli znajduje się gniazdo w pokoju na tym poziomie. Lecz nie mniej niż 0,4 m. W przeciwnym razie, sensacja temperatura w pomieszczeniu nie będzie pasował odczyty.
 • Odległość do podgrzewacza powinien być wystarczający. W przeciwnym razie, urządzenie nagrzewa się szybko i wyłączać, a ciepło w pomieszczeniu będzie.
 • Na termostacie nie powinny być narażone na działanie promieni słonecznych.
 • Termostat Obudowa posiada otwory wentylacyjne i nie powinny być zamknięte obiekty.
 • Urządzenie należy chronić przed małymi dziećmi.

Przy projektowaniu domu i układania w jego elektrycznego systemu grzewczego łatwiej po prostu położyć lokalizację zaciskach zasilających, które zostaną zainstalowane w termostatów gniazda dla grzejników.

zdalny czujnik temperatury termostat

Termostaty z czujnikiem zdalnym jest znacznie wygodniejsze niż z budowy. Pomimo faktu, że są one tańsze, najpierw upewnij się, co następuje:

 • Bardziej dokładne odczyty temperatury. Nawet jeśli ustawić termostat w gnieździe ze zintegrowanym czujnikiem zgodnie z zasadami, wewnętrzny układ urządzenia jest nadal ogrzewany, dodaje niepewności do pomiarów temperatury otoczenia. czujnik jest pozbawiony tej wady.
 • Łatwość instalacji. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do modeli z czujnikiem temperatury na długi przewód (istnieją do 10 metrów długości), a urządzenie może być dołączone gdziekolwiek jesteś, to nie będzie miało wpływu na odczyty.

Istotną wadą tego układu jest konieczność dodatkowego mocowania przewodów do zespołu czujnika w mniejszym mobilności. Chociaż tam termostat z czujnikiem w krótkim przewodem zdalnego typu gniazdo.