820 Shares 6033 views

Kto odkrył Australię?

W świecie nadal kontrowersji doszło który odkrył Australię. Niektórzy twierdzą, że jest to Dzheyms Kuk, nawigator z Anglii. Inni są przekonani, że odkrywcami kontynentu byli Duńczycy, aby znaleźć drogę do swoich kolonii w Javie.

W ogóle, pierwsi ludzie przyszli tu na długo przed Europejczykami. Ponad czterdzieści tysięcy lat temu, ten kontynent został wybrany przez ludzi z południowych regionach Azji. Tajemniczy terra incognita avstralius (brak Southern land) – jeszcze o niej wiedział starożytnych geografów. Już w XV wieku na kartach one oznaczały tajemniczy kontynent. Jednak zarysy na nich to ogromna powierzchnia działki nie przypomina prawdziwej Australii.

Spór o to, kto odkrył Australię, przyjdź i portugalsku, twierdząc, że informacje na temat nowego kontynentu, portugalscy żeglarze wróciłem w XVI wieku przez Aborygenów Malay wysp ogórków morskich złowionych w wodach przybrzeżnych nieznanego kontynentu. Ale pierwsza noga Europejczyk postawił stopę na ziemi australijskiej dopiero w XVII wieku.

Historia odkrycia Australii od dawna związane z nazwą Cook, ale nadal pierwszych mieszkańców Europy, który odwiedził zielonego kontynentu (tak zwane często Australia), zgodnie z holenderskim. Nic dziwnego, że zachodnia część tego wspaniałego kontynentu później stał się znany jako New Holland.

W 1605 Willem Janszoon z Holandii, którzy przekroczyli Cieśninę Torresa, popłynął wzdłuż półwyspu Cape York. W rok po tym Torres z Hiszpanii odkrył cieśninę dzielącą wyspę Nowej Gwinei od kontynentu. W 1642 roku Duńczyk Abel Tasman odwiedził południowo-zachodniej części Tasmanii, uznając ją część Australii. I Yanszon i Tasman spotkał na kontynencie z tubylcami.

A holenderski i hiszpański, a Duńczycy nie wołają o odkryciu nowego kontynentu. To właśnie z powodu tajemnicy pionierów pytanie, kto odkrył Australię, a obecnie jest kwestionowane przez Brytyjczyków, którzy przybyli do tego kraju 150 lat po pierwszych Europejczyków.

W 1770 roku, wschodnie wybrzeże Australii zbliżył okręty James Cook, który natychmiast ogłoszona nowej ziemi brytyjskie posiadłości. Wkrótce utworzył królewską „kolonii karnej” dla przestępców, a później dla brytyjskich wygnańców politycznych.

W 1788 roku, brytyjski, który przybył z „pierwszej floty” na ziemi australijskiej oparciu miasto Sydney, który później stał się kolonią brytyjską centrum. Z „drugim Fleet” przybył pierwszych wolnych osadników, którzy zaczęli energicznie rozwijać zielone przestrzenie kontynentu.

Mainland, pierwotnie nosił nazwę „New Holland”, do końca 18 i początku 19 wieku z lekką rękę hydrograf angielskiej Flinders stał się znany jako „Australia”. Aborygeni przez ten czas były brutalnie tępione przez kolonizatorów. Na rdzennych mieszkańców najazdy, łowiectwo, tubylcy polowali truciznę i zabity przez wpłaconej składki. W ciągu stu lat od pojawienia się na brytyjskim lądem większość mieszkańców została zniszczona, a ocaleni z zaokrągleniem w górę do centralnych rejonach kontynentu, opuszczonym i martwą.

Stosunkowo niedawno okazało się, nowe fakty. Tak więc, nawet przed Jamesa Cooka w tym południowym kontynencie odwiedził inny Brytyjczyk – Uilyam przepustnicy. Aw 1432 Australia odwiedził chiński nawigator Zeng XE.

Jednak żaden ze współczesnych mocarstw nie mogą być traktowane jako kraju otwartego na zielony świat kontynencie. Pierwszy, na długo przed Europejczykami, to było odwiedzane przez starożytnych Egipcjan. Były one wykorzystywane do mumifikacji oleju z eukaliptusa – drzewa, które rosły tylko w północno-wschodniej Australii. I na skałach tym kontynencie można znaleźć starożytnych skarabeuszy zdjęcia – Najświętszego beetle starożytnego Egiptu.

Więc pytanie, kto odkrył Australię – jest to bardzo kontrowersyjna kwestia, która wciąż walczy historyków.