765 Shares 4078 views

– inhibitory ACE, leki skuteczne nowoczesnej kardiologii

Lub inhibitory ACE, inhibitory konwertazy współczynnik zwany silne środki rozszerzające naczynia wykorzystywane w kardiologii w leczeniu nadciśnienia. Działanie tej grupy leków jest wydłużony blokowania nadnerczy hormonu angiotensyny II – presyjne głównym czynnikiem wpływającym na wartość ciśnienia. inhibitory ACE zapobiec awarii bradykininy, co ma również wpływ na stan naczyń i tym samym od wysokości ciśnienia krwi. Leki te pomagają zwiększyć poziom prostaglandyn rozszerzających naczynia krwionośne zmniejszyć objawy przewlekłej niewydolności serca, są często obserwowane u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. W tym samym czasie, inhibitory ACE, w odróżnieniu od innych leków, które obniżają ciśnienie krwi nie wpływają na metabolizm glukozy i lipidów, zmniejszenie moczowych nerki białko.


Inhibitory ACE są stosowane przez ponad 40 lat. Pierwszy z tej grupy leków w 1975 został zsyntetyzowany kaptopril, stosowanych obecnie. Kilka lat później został pobrany enalapryl i lizynopryl. Zostały one zastąpione przez bardziej nowoczesne inhibitorów ACE nowej generacji.

W nowoczesnej kardiologii inhibitory ACE jako główne leki do leczenia nadciśnieniowej , choroby niedokrwiennej serca, przewlekła niewydolność serca.

Inhibitory ACE klasyfikacji

Istnieje szereg klasyfikacji inhibitorów ACE, w których po usunięciu ścieżki leków z ciała, w zależności od grupy chemicznej w cząsteczce interakcji z centrum ACE etapów działania. Najczęstszą klasyfikację działania farmakologicznego.

Zgodnie z farmakologicznego działania inhibitorów konwertazy angiotensyny, czynniki są podzielone na trzy grupy.

Pierwsza grupa kaptopryl lub osłona, które bezpośrednio hamuje to hamuje przekształcającego angiotensynę I aktywności hormonu w kolejnym etapie – angiotensyny II. Aby utrzymać kaptopril lub kapoten normalne ciśnienie krwi pobranej od trzech do czterech razy dziennie.

Do drugiej grupy należą enalapryl, ramipryl, trandalopril, tsilazipril, fozynopryl, chinapryl i inne leki, które są przekształcane w organizmie do związków czynnych, które mają działanie rozszerzające naczynia. Leki te są wystarczające, aby przyjąć tylko raz dziennie.

Wreszcie trzecia grupa to lizynoprylu Zestril, prinivil, Prestarium lub perindoprilu. Inhibitory ACE są trzecia grupa zaleca się raz lub dwa razy w ciągu dnia.

Efekty uboczne inhibitorów ACE

Po odebraniu tej grupy leków należy zdawać sobie sprawę z możliwości rozwoju niepożądanych. W niektórych przypadkach, przy inhibitory ACE mogą pojawić się suchy kaszel, zwiększone poziomy potasu we krwi, zawroty głowy, alergiczne zapalenie skóry, wysypkę, obrzęk naczynioruchowy. Powikłania te są całkowicie wyeliminowane po odstawieniu leku. Suchy kaszel pojawia się w trzecim piątym dniu leczenia. Jego wygląd jest wynikiem gromadzenia się w płucach bradykininy. Kaszel znika całkowicie po odstawieniu inhibitorów. Niektórzy pacjenci mogą zmniejszać apetyt i zaburzenia percepcji smaku.

Jednym z głównych przeciwwskazań do stosowania inhibitorów ACE, jest obustronne zwężenie tętnicy nerkowej. W tym przypadku, ciśnienie krwi jest zwiększone przez podniesienie poziomu reniny we krwi, do których leki te nie mają wpływu.

Szczególną uwagę należy zwrócić inhibitorów ACE, w przewlekłych chorobach wątroby i nerek do wystąpienia objawów niewydolności wątroby i nerek.