114 Shares 9162 views

Jak zrobić drewnianą podłogę w domu?

Drewniana podłoga w domu jest uważany za bardzo estetycznie i przyjazne dla środowiska rozwiązania. Jednak w praktyce często zdarza się, że sprawiają, że nie jest tak łatwo.

Mówi się, że drewniana podłoga w domu ma wysoki wskaźnik w sposób technicznie i funkcjonalnie. Lay rozpocząć po wszystkie „mokre” procesy są zakończone. Istnieją trzy główne rodzaje podłóg: deski, parkietu i paneli drewnopochodnych.

Przed przystąpieniem do podłogi pokładu, należy wiedzieć zawiłości pewne: produkcję dzieł wilgotność nie powinna przekraczać 60%, a temperatura nie powinna być mniejsza niż 8 stopni (Celsjusza). Podczas codziennej pracy z płci jest ważne, aby śledzić ten sam tryb. Wysokie wyniki wilgotności w obrzęk podłogi i niskie – do płyt suszenia. Z powodu tych negatywnych czynników drewniana podłoga w domu szybko wchodzi w stanie złym stanie. Przy wyborze materiałów na podłogę należy zwrócić uwagę na pokładzie państwowej. Ważne jest, że mieli różne błędy, a nie powinno być śladów pleśni. Pod płaszczyzną podłogi, że ważne jest, aby utworzyć przestrzeń wentylowana i podłoża musi być obecne otwory powietrzne, które nie pozwalają na opracowanie pleśni i grzybów wymienionych powyżej.

Przed przystąpieniem do podłogi Podłogi z desek, płyty powinny być sprawdzane wilgotność, która nie powinna być większa niż 12%. Takie podłogi są układane bezpośrednio na belce, jednak różnica między nimi musi być mały. Jeśli odległość między belkami jest duża, a potem umieścił specjalną płytę o nazwie lag, i które sprawiają, że drewniane podłogi mieszkania lub domu. Szczelina nie więcej niż 800-850 milimetrów, a ich grubość 35-40 mm pomiędzy legarami. Jeśli płyta jest grubsza między legarami dozwolonych bardziej znacząca odległość.

Jeśli budowa jest przeprowadzane na betonu, przy czym opóźnienie może być umieszczony w pewnej odległości od 400-500 mm. Zgodnie z nimi należy umieścić taśmę antyseptyczne płyty pilśniowej, zapewniając izolację akustyczną. Na płycie betonowej pomiędzy podłogą legary są układane na pościel żużla i piasku, zapewniając izolację akustyczną. Wyrównanie następuje na powierzchni poziomej, przy użyciu piasku, które w razie potrzeby ściętej.

Drewniana podłoga w domu może być sporządzone na ottortsovannyh oraz pióro i wpust desek. Bardziej kosztowny materiał jest okładzina, która nie tylko zapewnia znakomitą izolację termiczną, ale jest często traktowane antyseptyczne. Pokrycie atrakcyjne fakt, że po montażu podłogi nie jest widoczny główki gwoździ. Deska podszewka – tej samej wielkości, ani nie muszą być dokładnie pasuje, co nie jest, strugane deski na końcach.

Jeśli mówimy o tym, jak ocieplić podłogę z drewna, to tutaj należy wykorzystywać wszelkie dostępne materiały. W tej chwili problemy z ich zakupem nie powinno być, bo rynek jest przygotowany, aby zapewnić wiele różnych opcji.

Tak więc, po drewniana podłoga w domu jest zrobione, można przystąpić do ostatecznego przetworzenia. Ale to już inna historia!