536 Shares 6911 views

Patchwork koc z rękami. Jak sprawić, by dziecko w koc patchwork

Patchwork – pikowania. Rzecz wykonane w tej technice, podkreślają styl swojego domu i sprawiają, że wnętrze wyjątkowy. Narzuta patchwork, z ich dłonie przyszyte, okazuje się nie gorzej niż w sklepie. Jeśli uważnie przeczytać ten artykuł, można zrobić sobie dość ciekawy i praktyczny produkt.

Jakie zwierzę – szachownica?

Wiele poręczne ludzie, którzy lubią szyć, zawsze pozostały kawałki tkanki. Nie spiesz się, aby je wyrzucić, mogą być użyteczne. Na przykład, te skrawki będzie przydatna, aby koc patchwork. Ten produkt jest łatwy do szyć swoje ręce. Do pracy potrzebne łatki o różnych rozmiarach i różnych tkanin (jedwab, bawełna, satyna). Segmenty te są sieciowane w pojedynczej wstęgi z określonym wzorem. Okazuje rzecz jasna i niepowtarzalny.

Jeśli podoba Ci się ta technika, spróbuj zacząć od prostych małych rzeczy. Na przykład, ukształtowany narzuta. Patchwork mistrz łatwo. Nie musisz być profesjonalnym krawcowa, wystarczy znajomość obsługi umiejętności z maszyną do szycia i igły i nici.

Pikowanie: gatunek

Następujące rodzaje technik patchworku:

 1. Tradycyjny. To jest stworzenie całej sieci pojedynczych plastrów. Przednia strona takiego produktu jest w mozaikę sztuki i okładziny – cięcia substancji stałej. Wszyta w stylu zazwyczaj potholders w kuchni, poszewki.
 2. Crazy-kołdra. Szycia wykorzystywane dane o dowolnym kształcie, niestandardowych aplikacji lub zakrzywionej taśmy. Szwy maska z plecionki, koronki, wstążki, koraliki lub guziki. W tej technice wykonano torebki, odzież, panele dekoracyjne.
 3. Dzianiny. Skrawki nie są zszywane, oprawiony i szydełka w tym stylu. Najczęściej wykonywane w technice narzuty patchwork quilt, torby, ubrania.
 4. Japoński. Technika ta wykorzystuje patchwork jedwabną tkaninę. Segmenty te są cięte w postaci geometrycznych kształtów: kwadraty, romby i trójkątne narożach. Wykonane w stylu ubrania, paneli dekoracyjnych i pokryw.
 5. Pikowania. Jest ustanowione między dwóch pasów pad syntepon lub płata i łączy wszystkie szwy maszyny. Wykonane w technice tej poduszki posiadaczy kuchnia doniczkowych, ubrania dla dzieci.

Maszyny do szycia

Wielu uważa, że technika pikowania jest bardzo prosta: wyciąć i wkleić. Ale to tylko na pierwszy rzut oka proste. technika rzeczywiście patchwork wymaga umiejętności i artystycznego smaku, wytrwałość, pracowitość, dokładność i co najważniejsze – możliwość szycia. Istnieją następujące sposoby zszywania tkanek segmenty:

 1. "Quick kwadraty". Ta technika jest tak nazwany nie bez powodu, ponieważ kwadraty są wycinane z wcześniej naszytymi paskami tkaniny. Zrobione cztery rodzaje materii. Po pierwsze, dwa zespoły są zszywane jeden kolor, a następnie kolejne dwa – różne. Nakładają się „twarzą w twarz” pasek i zszywane. Otrzymany w ten sposób „rękawie”. Jest ona mierzona od kąta 45 stopni. To wykorzystuje się najpierw linię i nakłada się na górną krawędź „sleeve”, a następnie do dołu. Takie działanie odbywa się wzdłuż całej długości. W ten sposób możemy uzyskać kwadratów.
 2. „Akwarela”. Stanowić podstawę dla co najmniej siedmiu rodzajów tkanin, połączone kwadratowych plastrów o barwie od światła do ciemności. To tworzy efekt rysowania w akwareli.
 3. "Strip rozebrać." Jest ona produktem wielobarwnej pasków materii. Segmenty ułożone diamenty zygzaków, drabinę lub narożniki.
 4. "Log Cabin". Pasma są oparte na tej technologii. Są one uszyte w spiralę wokół placu, który znajduje się w centrum płótna.
 5. „Magiczny trójkąt”. Pozycja ta jest łatwa w użyciu. Z trójkątów są proste kwadraty lub złożone wzory, takie jak „diament”, „Młyn”, „Star”.
 6. „Szachownica”. Kwadraty ułożone w szachownicę.
 7. „Rosyjski Kwadrat”. Zespół wzór jest skomplikowane. Na tkaninie podstawowej jest kwadratem. Górne i dolne warstwy wykonane trójkątów równoramiennych. Pozostałe rzędy są zbudowane z trójkątów i paski.
 8. „Plaster miodu”. To będzie wzór sześciokątów. Wśród nich jest kwiat, aw środku przycisku jest szyte i montowane przez ściereczką.

techniką patchwork: pokrycia dla początkujących

Jeśli zdecydujesz się zrobić po raz pierwszy taki produkt, należy znać następujące etapy przygotowania do tego procesu:

 1. W produkcji koców potrzeba dużo cierpliwości i czasu wolnego.
 2. Podczas korzystania z wysokiej jakości nici do szycia. Wybierz je w tonie tkanek.
 3. Przed rozpoczęciem szycia, przygotowanie szablonów, które będą wycięte klapy.
 4. Uporządkować kolor i fakturę obrabianego przedmiotu, który będzie użyteczny dla krawiectwa.
 5. Następnie przejdź do stworzenia produktów drukowanych. Należy pamiętać, że początkujący igła kobiety, którzy będą szyć techniką patchwork po raz pierwszy, lepsze wykorzystanie istniejących systemów. Można wziąć je w dzienniku.
 6. Szycie będziesz potrzebował następujących narzędzi: rolkach, szpilki, kreda, deska (do produkcji szablonu), igły do szycia, ołówek, maszyna do szycia, hak szydełka.

Jak zrobić wzór

Wziąć grubą tekturę, narysować kontur kwadratu na nim wymaganej wielkości. Nie zapomnij aby uwzględnić szwach na każdej stronie jednego centymetra na bok i wyciągnąć drugi obwód liniowy. Wziąć ostry nóż. Rozpocząć cięcie pierwszą wewnętrzną a następnie kontur zewnętrzny. Masz teraz szablon w ramce. Umieścić detalu po złej stronie materii i koło kredowe wszystkie kontury. Na przykład, dla standardowego rozmiaru pokryw (150 do 200 centymetrów) 180 należy pociąć kwadratowych plastrów o wymiarach 15 na 15 cm (z dodatkiem szew).

Zastosowanie patchworku

Wszelkie przedmioty i wnętrza szafy (z wyjątkiem obuwia) mogą być wykonane w technice patchworku. Tak, ponieważ szalonych obrazy produkowane oryginalne bluzki, spódnice i kamizelki, szyć Kurtka jest w porządku pikowarki można również torby, posiadaczy kuchni garnek i wiele więcej.

Nie zapomnij o milusińskich! Szyć śliczne małe rzeczy dla nich. Na przykład, zrobić kolorowe kawałki materiału w technice patchwork koce dla dzieci. Ozdobić je z różnymi aplikacjami w postaci bajkowych postaci, zwierząt lub liter.

koce szycia patchworku dla dzieci

Aby rozmiar produktu o 130 o 190 centymetrów, trzeba będzie:

 • Nici (odpowiedni kolor podstawy i dolnej tkaniny);
 • maszyna do szycia;
 • Cztery różne rodzaje tkanek;
 • szpilki;
 • Ostrze na wewnętrznej stronie (rozmiar 130 o 190 cm);
 • nożyczki;
 • igły;
 • Watolina (rozmiar 110 o 170 cm).

Wybór materiału na

Przed rozpoczęciem szycia, wybrać właściwą kombinację abażurami. Tekstura może być z dowolnego materiału i grubości plastrów i gęstości – identyczne. Jak można używać hollofayber lub wypełniacz mrugnięcia. Wybierz z wyściółką bawełnianą szmatką. musi on być połączony z kolorem głównej tkaniny.

Warsztaty: Jak uszyć patchwork narzuta

Schematy, wzory, wzory są podstawą do wytwarzania kompozycji. Początkujący igła kobiety najlepiej jest użyć gotowych wykrojów, które można znaleźć w czasopismach, książkach.

Proponujemy skorzystać z techniki „szybkich kwadratów” (patrz wyżej).

Tak więc, zanim zaczniesz szyć, przygotować materiał. Umyć i dobrze otutyuzhte niego. Przygotowanie wszystkim dostać się do pracy. Sieciowania technikę klapy „Quick kwadraty”. Łatki należy włączyć sześćdziesiąt kwadratowy o wymiarach 12 na 12 centymetrów kształt. Umieść je w szachownicę. Jak zostanie szyte tkaniny, wygładzić szwach.

Przejdź do uszyć podszewkę na okładkach. twarz wykończone tkaniny odłożyć. Top leżał Sintepon, śmieszne szpilki i uszyć szwy na wcześniej określone. Upewnij się, że szew na szew. Następnie wziąć szmatkę, które zostały przygotowane na niewłaściwej stronie. Dołącza do płótna syntetycznego przekładki podłoża. Rozszczepiania kołków wszystkich części. Śmietana i prostrochite na maszynie do pisania. Uszyć kołdrę koc patchwork z rękami tyle tylko. Najważniejsze – dokładnie zbadać tę technikę.

Patchwork narzuta patchwork, szyte swoje ręce – jest to świetna decyzja, aby odnowić, dywersyfikacji i urządzić dom. Eksperyment, niech wodze fantazji. Życzę powodzenia w pracy!