872 Shares 2087 views

półwysep Apeniński

Półwysep Apeniński – znany półwysep w południowej Europie, która jest we Włoszech, a także stany San Marino i Watykanu. Ten półwysep jest także znany jako włoski. Jego powierzchnia wynosi 149.000 kilometrów kwadratowych, szerokość – do 300 km. Półwysep jest podłączony do Europy z Niziny Padańskiej, który dysocjuje w północnych Alpach. Graniczących z Morzem Śródziemnym, Tyrreńskim, Jońskim i morza Adriatyckiego. Ulga jest zdominowany przez podnóża Apeninów i latach. Można również znaleźć formularze i stare masywy wulkaniczne. Na półwyspie częstych trzęsień ziemi. Klimat charakteryzuje się chłodnymi, deszczowymi zimami i gorącym latem.


Jeśli nagle pewnego dnia zostać poproszony na pytanie: „W jakim jest półwysep Włochy”, można spokojnie odpowiedzieć: „Na Apeninów”. Jest o tym kraju i odpoczynku w nim i zostaną omówione w tym artykule.

Włochy zajmuje niemal cały Półwysep Apeniński i część kontynentu. Oprócz Włoch obejmuje Sardynia, Sycylia, Capri i innych. Jedną z osobliwości tego kraju uważany jest za jego członków i do morza i do krajów górskich.

W odniesieniu do struktury politycznej we Włoszech, należy wspomnieć, że głową państwa jest prezydent, a władza ustawodawcza jest skoncentrowana w dwuizbowy parlament, który jest wybierany co pięć lat. Premier jest szefem rządu.

Półwyspie Apenińskim, jak wspomniano powyżej, ma umiarkowany klimat śródziemnomorski, zatem oszczędność czasu średnia temperatura we Włoszech wynosi około 30 stopni Celsjusza, w zimie – nie mniej niż 8 stopni. Na południu temperatura jest zwykle kilka stopni wyższa niż na północy.

Stolica Włoch jest Rzym, ale nie jest to tylko popularny miasto, które przyciąga turystów z całego świata. Wśród innych dużych osiedli, centrów historycznych i kulturalnych kraju – Genua, Wenecja, Alassio, MLAN, Neapol, Florencja, Palermo i wiele innych.

Ogółem we Włoszech żyje około 60 milionów ludzi, zdecydowana większość ludności – Włochów. Reszta (około 5%) – przedstawiciel mniejszości narodowych (tyrolski, francuski, Słoweńcy, Grecy, Albańczycy i inni). Tak, językiem urzędowym jest język włoski, ale w restauracji, hoteli i ośrodków turystycznych można łatwo skorzystać z innych języków europejskich, takich jak angielski lub francuski. W miejscowości wypoczynkowej na jeziorach i na północnym Adriatyku wielu niemieckich mediach.

półwysep Apeniński i lokalizacja przyczyni się do rozwoju gospodarki włoskiej, a Włochy są uważane za wysoko rozwinięty kraj przemysłowo-rolny. Tam są bardzo rozwinięte hutnictwo, petrochemicznego, chemicznego i przemysłu lekkiego. Włochy to jeden z największych krajów, skutery, rowery, lodówki, różnych urządzeń, włókien chemicznych produkujących samochodów i odzieży. Ponadto, jest to kraj, który jest znany z dostarczania na rynek światowy sera, makaronów, wina, oliwy z oliwek i pomidorów. We Włoszech, w produkcji wysokiej jakości cementu, naturalne olejki eteryczne, olejki eteryczne, sztukę i biżuterię. Jest reprezentowana pola upraw rolnictwa. Najlepszy urlop we Włoszech ze względu na fakt, że kraj ten jest największym obszarem turystyki międzynarodowej.

Jeśli chodzi o religię, nie jest tajemnicą, że Półwysep Appennskom dominuje w centrum katolicyzmu w Watykanie – mini-państwo na terytorium Rzymu.

Waluta – Euro. Czas odstaje czasu moskiewskiego przez dwie godziny.

Włochy – to wspaniały kraj, w którym chcesz powrócić, jak reszta tutaj daje tylko pozytywne emocje i niezapomniane wrażenia.