607 Shares 4889 views

wilczomlecz Grzyb: zdjęcia, opis, cechy przygotowania

Wilczomlecz – jest to grzyb, który rośnie pojedynczo lub w małych grupach pod orzech, buk, dąb, często około zgniłe pniaki. Można go znaleźć od lipca do października. W tym artykule przyjrzymy się, co wilczomlecz grzyb, zdjęcie i opis, jak gotować, jego unikalne właściwości i zastosowanie w medycynie ludowej. Pozwól nam więcej szczegółów na temat każdej kwestii.


wilczomlecz Grzyb: zdjęcia i opis

Wilczomlecz, podoreshnik, muchomor czerwony i brązowy – to nazwy tego samego grzyba. Odnosi się on do rodzaju gołąbek Mlechnik i rodziny. To jest grzyb z czerwono-brązowy nasadką o średnicy 4-10 cm młodych milkweed jest płasko-wypukła, stare. – na lejkowate Bloom.

Na wewnętrznej stronie płyty pokrywy, żółtym lub brązowym. Z niej obficie wydany lateksu, który pod wpływem powietrza zamienia brązowy i miazgi jak grzyb. Noga ma grubość około 2 cm i długości 10 cm. Do tych osób opisywany w drewnie łatwo grzyby wilczomlecz. Zdjęcie i opis niego jest całkowicie potwierdzone.

Euphorbia można wykryć nawet zapach. Sok mleczny wyciąg z miąższu grzyba poprzez płytkę, nie tylko staje się brązowy kolor, ale również podkreśla specyficzny rybi zapach. grzybiarzy nazywają to śledź. Wilczomlecz starszy, tym ostrzejszy będzie to zły zapach i smak. Młody sam grzyb posiada doskonałe walory smakowe. W przeciwieństwie do innych członków rodzaju Mlecznej podoreshnik lub wilczomlecz jest słodki sok mleczny, a nie gorzki. W smaku przypomina Gołąbek grzyb.

Właściwości lecznicze i aplikacje

W masie i mleczny sok liczby grzybów wykryciu określonych substancji czynnych, posiadające niepowtarzalne właściwości terapeutyczne.

wilczomlecz grzyb jest szeroko stosowany w medycynie ludowej. Szczególnie cenne sok wydzielany przez te, które stosuje się jako środek przeciwnowotworowy. Świeży wyciąg mlecz przygotowany przez etanol, który jest stosowany w medycynie ludowej jako środek w walce z rakiem. Jest udowodnione, że substancje zawarte w niej funkcję aktywnego przeciwutleniacz i hamują wzrost komórek nowotworowych w organizmie.

W owocniki Milkweed odkrył hormonu kortyzonu i inne sterydy. Prowadzi to do zakresu stosowania tego grzyba – wytwarzania narzędzi do czynienia z procesami zapalnymi w organizmie i reumatyzm.

wilczomlecz Grzyb: jak gotować w domu

W przeciwieństwie do innych grzybów z rodzaju Mlechnik mleczaj smaczny dość gorzki. Szczególną cechą jest specyficzne mlecz rybi zapach, który jest silniejszy, im starsza grzyb. Podczas gotowania, zapach staje się mniej widoczny, ale nadal pozostaje. Młode grzyby, w przeciwieństwie do starego, smak jest przyjemny, mocny.

wilczomlecz grzyby zaleca solenia i trawienie, a także smażenia, zupę i suszy. I przed gotowaniem nie wymaga moczenia, a także innych przedstawicieli rodziny Russula. Euphorbia nigdy uszkodzony larw, dlatego niektórzy grzybiarze wolą jeść surowe solą.

Najprostszym i najbardziej zachwycający sposób gotowania grzyby – zimno solenie. W tym wilczomlecz przemyto kilka razy pod bieżącą wodą, a następnie umieszcza się w pojemniku na przemian z warstwami soli. 3 kg grzybów się około 120-140 g soli. Pojemność należy umieścić w lodówce przez 30 dni. Po określonym czasie, można spróbować wilczomlecz grzybową. Jeśli smakuje zbyt słone, to trzeba go moczyć w zimnej przegotowanej wody, to można bezpiecznie jako dodatek do sałatek.

Jak wytrawiania gorąco wilczomlecz

Wszystkie grzybiarzy, którzy nie chcą czekać cały miesiąc, aż grzyby są solone, jak gorący metody ich wytwarzania. Aby marynowane wilczomlecz tej reguły jest to konieczne, aby wstępnie gotowane przez 12 minut. grzyby, a następnie usiąść na ekranie i czekać, aż woda całkowicie opróżnić. Gotowane wilczomlecz układane w warstwy na 80 g soli 2 kg grzybów. Następnie pojemniki muszą być umieszczone w zimnym miejscu, gdzie pożądana temperatura jest utrzymywana w zakresie od 0 do 10 stopni.

wilczomlecz grzyb przygotowany do tego przepisu, można spróbować po 6 dniach. grzybiarzy zalecamy dodanie go do sałat z marynowaną cebulą i innych warzyw.