561 Shares 8676 views

Charlotte z malinami: przepis ze zdjęciem

Charlotte jest jednym z wariantów domowych ciast, przygotowanie, które nie powodują dodatkowych kosztów i kłopotów. Dlatego jest to tak popularne w wielu krajach na całym świecie. Ta domowej roboty ciasto jak niemal wszystko. Jest dobrze nadaje się do domu picia herbaty lub otrzymania nieoczekiwanych gości. W klasycznej wersji przepisu jako wypełnienie przy użyciu jabłek, ponieważ są one łatwo dostępne o każdej porze roku. Jednak nie jest to jedyna opcja może być stosowany zamiast, i inne owoce i jagody, jak herbatniki ciasto jest dobrze połączony z praktycznie wszystkich produktów.


I można zrobić ciasto jest nie tylko słodkie. Jest to również dobry gotować z kurczakiem, szpinakiem, jajkiem i zielonej cebuli, ryby i wiele innych składników. W tym przypadku wyobraźnia nie ma granic. Jaki smak preferencji, istnieje tyle wersji tego ciasta można przygotować.

Ciasto z malinami

Przykładowo, ciasto deser okaże się bardzo smaczne, jeśli jest stosowany, jagody jako wypełnienie. Bardzo łatwe do przyrządzenia szarlotka z malinami. Przepis wytwarzania jest bardzo prosty i składa się z następujących składników: jaj kurzych w ilości 5-6 części, cukier i mąki pszennej – 250 g (kubek) świeżych malin – pół kilogram do smaku wanilii.

przygotowanie

Należy zauważyć, że ciasto używane do klasycznej charlotte herbatniki, więc receptury jej przygotowania, co do zasady, są identyczne.

Ale nadal istnieje kilka sposobów, aby gotować to domowe ciasta. Wiele gospodyń domowych, oczywiście wykorzystać wszystkie rodzaje tajemnic Charlotte z malinami lub jakiekolwiek inne wypełnienie okazało bujny i smaczne. Ale głównym Sztuką jest prawidłowo wstrząsnąć białka. Po pierwsze, powinny być one dobrze cool. Pierwsze bezpośrednio do wytwarzania, muszą być starannie oddzielone od żółtka. Wtedy zaczynają bić na średnich obrotach miksera. Kiedy gęsta piana, stopniowo wlać pół szklanki cukru.

Całkowity czas trwania procesu jest w przybliżeniu półtorej minuty. Dobrze jeśli bita białka, łatwo zidentyfikować w następujący sposób. Po wyjęciu z masy mieszalniku tworzą szczyty powinny być ostre i zachowują swój kształt przez pewien czas.

Drugi sposób określić – wystarczy odchylić pojemnik białek. Jeżeli masa pozostaje bez ruchu na ziemi, wszystko jest w porządku. Sytuacja, w której białka float, mówi, że w lewym dolnym rogu cukru nierozpuszczone lub miksera nie tylko nie została osiągnięta. W tym przypadku lepiej jest nadal bije na kolejne pół minuty. Następny bitą żółtka. Mogą one być również po prostu pocierać z pozostałym cukrem za pomocą regularnych tabeli łyżką. Gdy żółtka i białka powinny być bita jak oni muszą się łączyć. Mieszając do wykonania ruchu w poziomie, inaczej bujne pianka może spadać, które wpływają na jakość wyrobów cukierniczych. Ponadto, masa jaja powinny stopniowo dodawać mąkę, która musi być wstępnie przesiane. W tym przypadku, trzeba stale mieszać ciasto, ale bardzo ostrożnie.

Na koniec należy dodać do wanilii na czubku łyżeczki. Po zakończeniu wyrabiania ciasta lepiej jest dać trochę naparu, więc Charlotte z maliny są gwarantowane, aby uzyskać bujny i smaczne. W tym czasie, mąka absorbuje wilgoć, więc masa staje się gęstsza.

pieczenie

Przed wysłaniem ciasta w piecu jest niezbędne do przygotowania formy, które pieczone.

Najlepiej nadaje się do tego celu rozłącznego aluminium, ale możliwe jest również użycie silikonu. Dno i ściany muszą być smarowane masłem i posypać mąką lub semoliny ciasto, aby zabezpieczyć się przed ewentualnym spalaniu.

W przypadku kauczuku silikonowego bez niego obyć. Po zakończeniu pieczenia gotowe, można wlać ciasto do niego. Należy to zrobić bardzo ostrożnie i równomiernie na całej powierzchni formy do Charlotte z malin miały taką samą grubość. Następnie położył się na górze warstwy ciasta z jagodami. Jeśli są duże, może lekki dip w swojej bazie wodnej. Ale to jest OK, jak tylko masa zaczyna piec, całe maliny wzrosnąć. Pojemność musi wysłać w piecu. Piec w temperaturze co najmniej 180 stopni w kierunku 40-45 minut.

Gotowość ciasta można sprawdzić po określonym czasie, przebił jego długi drewniany szpikulec. Jeśli chodzi na sucho, to znaczy, że produkt jest gotowy. Po ochłodzeniu osad musi być usunięty z formy oraz posypać cukrem pudrem.

w multivarka

Jest to podstawowy i najbardziej prosty sposób, za pomocą którego przygotowuje szarlotkę z malinami. Przepis stosując ten sam zestaw produktów jest również odpowiedni do pieczenia ciasta poprzez Multivarki. Jaja są bita przez tą samą zasadą, następnie dodać mąkę i wanilii. Dopiero potem, zamiast zwykłej formy do pieczenia ciasta umieszcza się w pojemniku zainstalowane w multivarka. W górnej części fundamentu powinna również posypać malinami. Na panelu sterowania, należy ustawić program do pieczenia na czas co najmniej jedną godzinę.

Mrożonych owoców

Charlotte z maliny mrożone przygotowane według tej samej receptury. Jednak przed dodaniem do jagód cieście nie powinny być rozmrażane, ponieważ dają one dużo nadmiaru wilgoci. Należy wziąć to pod uwagę podczas mieszania masy i wlać trochę więcej mąki, około jedną łyżkę stołową (nie slajdów).

z truskawek

Inny preparat wariant pieczenia – Charlotte z malin i truskawek. Aby przetestować przy użyciu tej samej proporcji jaj, cukru i mąki. Całkowita ilość nadzienia nie zmienia, to musimy wziąć 250 gramów malin i truskawek, i umieścić je na wierzchu warstwą masy. Po upieczeniu deser jest również zalecany do posypać cukrem pudrem. Można to zrobić z całego tortu lub części wycięte, a następnie priporoshit.

Ciastka ciasto z malinami uzyskać jeszcze bardziej smaczne, jeśli na wierzchu posypać kokosowego, kakao lub cynamonem. W tym przypadku, należy pokazać wyobraźni, aby następnie cieszyć się smakiem przygotowanego naczynia do pieczenia.

Na jabłoniach i kakao

Charlotte z jabłek i malin z kakao docenią prostą przygotowania. Wdrożone multivarka proces. 5 jajek bita ze szklanką cukru. Uwaga: białka wprowadzonych do łyżeczką soku z cytryny. Następne są one mieszane z bitą żółtka. Masa jajowa całość stopniowo wlano jeden szkło wstępnie przesianej mąki z dodatkiem proszku kakaowego łyżkę. Ponadto, mieszaninę należy wlać rozsadzający. Obecnie liczba jaj, tylko jedna łyżeczka. Masa powinna również dodać trochę cynamonu i cukru, wanilii w równych proporcjach. Gdy ciasto jest gotowe, trzeba przygotować jagody i jabłka.

Maliny należy posypać skrobię. Jabłka pokroić w plastry, moczyć w soku z cytryny i cynamonem spać. Po ciasto będzie w pojemnikach Multivarki mogą być ułożone na jagody i owoce. Dalej na panelu musi być ustawiony program pieczenia na godzinę. Po zakończeniu gotowania ciasta powinien być chłodzony i cięte na kawałki. Wewnątrz, stanie się ciemny, a na górze będzie wyglądać kolorowe dzięki jasnym światłem maliny i kawałek jabłka. Nawiasem mówiąc, nie można dodać jagody przed pieczeniem, i umieścić je na gotowym ciastem. Wtedy smak będzie bardziej świeże i delicje uzyskać bardzo soczyste.

W piekarniku

Wiele gospodyń domowych pieczenia ciast z przyzwyczajenia w tradycyjnym piecu. W tym przypadku pojawia się pytanie: czy przepis jest odpowiedni dla którego przygotowuje szarlotkę z malin w multivarka do tradycyjnej metody? Odpowiedź jest prosta – tak. Ale jest pewien wyjątek, a chodzi o czas pieczenia. W multivarka utrzymując temperaturę ciasta może być godzinę. W konwencjonalnym piecu, w szczególności gazu, Charlotte z malinami w tym czasie będzie miał czasu, aby spalić. Dlatego tradycyjne metody gotowania trwania jest ograniczony do 45 minut. Jeśli zaangażujesz się w taki deser po raz pierwszy, czas pieczenia może się różnić. Ale już w następnym pieczenia gospodyni będzie wiedział dokładnie, ile minut trzeba ciasto rośnie, w pełni przygotowany i nie palić dalej. Powodzenia w dziedzinie kulinarnej!