708 Shares 9283 views

Piwo z kapsuły azotowy Guinnessa: opis, opinie i ceny

U ludzi, po raz pierwszy próbuje irlandzkiego piwa „Guinness” jest zastanawiające plastikową piłkę, ukryte wewnątrz puszki. Co to jest – defekt produkcyjny lub wynalazek technologiczny? O tym, co ma smak piwa z azotowego kapsułki, dlaczego to jest potrzebne i jak pić ten napój obejmie w tym artykule. I w tym samym czasie dowiemy się, co myślą o piwie „Guinness” innych ludzi.

Historia wynalazków

Guinness marka piwa powstała w Irlandii w 1759 roku. Dziś jest to najbardziej znany irlandzki piwo, które stało się popularną markę nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie. Firma stara się gotować butelkowane piwa z beczki z właściwości, które powinien on być tak gruba jak i głowica pienisty w szklance.

Azotowy kapsułka lub tzw widget piwo został opatentowany przez firmę w 1989 roku. Technologia piwa spieniania wycieku wskutek ewolucji azotu stał się wyjątkowy na światowym rynku piwa. W 1991 roku, firma stojąca za wynalezienie tego urządzenia otrzymała Nagrodę Królowej, a widget została uznana za największą innowację w ciągu ostatnich 40 lat.

Piwo z azotowego kapsuły była wyjątkowa marka. I pomimo tego, że inni producenci następnie „Guinness” zaczął również używać azotu w celu poprawy jakości pianki, jest uważany za klasyczny napój Guinness i najsmaczniejsze według piwoszy na całym świecie.

Dlaczego azotowy kapsułka w piwie?

Azotowy kapsułka z tworzywa sztucznego kula o średnicy 2 cm, który unosi się w butelce. W tak zwanej pływającej widget wypełnionym azotem i ma otwór, przez który gaz jest uwalniany do napoju. Sam piłka jest dodawany do puszki piwa tuż przed zamknięciem. Azot jest stopniowo uwalniany z kapsułki, zwiększanie ciśnienia w naczyniu i wypełnione piwa. Podczas rozszczelniających banków ciśnienie gwałtownie spada, puszki do napojów, i mieszano przez piłkę, jest uwalniany dwutlenek węgla i powstawanie gęstej oraz puszystej pianki.

Piwo azotu kapsułki pozwala na dodanie mniej dwutlenku węgla w napoju w trakcie jego wytwarzania, w przeciwieństwie do innych producentów. Zazwyczaj część CO2 rozpuszczonego w piwie podczas przechowywania, a z drugiej strony gromadzi się w pokrywie. Gdy banki otwierania na skutek różnicy ciśnień, gaz wychodzi tworząc puszystą pianę gromadzi się w czasie. Piwa „Guinness” dwutlenek węgla jest dodawany w mniejszej objętości, a piana utworzona jest przez azot. Pianka tego napoju jest bardziej gęsta i zwarta, a nie zadowalać się znacznie dłużej.

Jak pić piwo Ginness?

Proces odlewania napój okazał się prawdziwym rytuałem. Tradycyjnie, szkło jest pobierane w formie tulipana, który jest wstępnie ustawiona pod kątem 45 °. Piwo wlewa się bardzo powoli. Najpierw szklanym ¾ objętości tworzą gęstą i gęstą pianę, a następnie wlano resztę piwa. Wszystko napój składa się z drobnych pęcherzyków, które sprawiają, że piwo jest tak miło wypić.

Producent zaleca stosowanie tylko piwo chłodzi się do temperatury 6 ° C, Tak więc można poczuć wszystkie smaki napoju. Że i palenie ziaren jęczmienia, kawy i czekolady. Smak jest tak bogate i wyrafinowane, że trudno jest opisać słowami. I nic dziwnego, piwo z azotowy kapsułka „Guinness” jest uważana za jedną z najlepszych na świecie. Jej na pewno trzeba spróbować, nawet jeśli nie lubisz napoje spienione.

Piwo „Guinness” z azotowego kapsułce: opinie klientów

Kto odmówiłby szklankę jakości piwa z grubej pianki, przyjemnym smaku i niezwykłego posmaku z lekkim goryczy? Więc ludzie, którzy kupują piwo Guinness, potwierdzają, że są one smaczniejsze napój w moim życiu nie próbowałem. Zatrzymajmy się na tym, co dokładnie lubili piwo:

  • naturalny kolor ciemno brązowy;
  • łagodny smak;
  • łatwe do picia, w przeciwieństwie do ciemnego piwa z innych producentów;
  • umiarkowana goryczka w smaku;
  • posmak gorzkiej czekolady;
  • Formy piękny piana w pasku poprzez kapsułkę piwo azotowego;
  • Tylko pozytywne wrażenie wyglądu, smaku i zapachu.

Ogólnie większość kupujących jak popularnego irlandzkiego trunku. Jednak byli i tacy, którzy uważali, piwo z azotowy kapsułek nieskręcanego marki, co stanowi wynagrodzenia. W swojej negatywnej recenzji, ale zauważył, że napój jest nienasycony, „pustą” smak i słaby zapach. Jednak pianka powodu azotu kapsułki powstaje dobre dobre i gęsta dowolnym sposobem butelkowania.

Ile to piwo z kapsuły?

Oryginalny irlandzki piwo nie może być tanie. I w tym tempie powinny być kierowane w pierwszej kolejności, jeśli chcesz kupić wysokiej jakości napój. Guinness piwo jest sprzedawane w objętości 0,44 litra w rosyjskich supermarketach i sklepach za 168 rubli słoiku. Pienisty napój siła wynosi 4,2%, producent to firma Diageo. Opakowanie piwo „Guinness'a„wskazuje, że jego temperatura przepływu nie powinna przekraczać 10 stopni powyżej zera.