274 Shares 9931 views

Przepis na rolkę owoców, ryb i jaj – opcje gotowania

Kuchnia japońska jest bardzo popularna w Rosji. Nasi rodacy doceniają i szanują japońskie potrawy, zwłaszcza rolki i sushi. Trudnym w ich przygotowaniu jest nic, wszystko można się nauczyć, najważniejsza jest tutaj umiejętność i doświadczenie. Istnieje wiele sposobów przygotowania tego potrawy z bardzo interesujących składników. Receptura rolki zostanie opisana w dzisiejszym artykule.


Klasyczna japońska potrawa pochodzi z nori wodorostów lub tortu ryżowego, w kuchni słowiańskiej produkty owinięte są w cienko plastry ogórek. Taki wielowarstwowy "hamburger", który składa się z tłoczonego ryżu i wypełnienia. W trakcie jego istnienia przepis kulinarny przeszedł szereg zmian. Aby przygotować potrawy, użyj makis (maty bambusowe), zamiast tego możesz użyć papieru lub ręcznika.

Ważną rolę w ich przygotowaniu odgrywają napełnianie. Najczęściej używanym mięsem jest ryba morska lub łosoś. Dobrze wybrane produkty tworzą apetyczny wygląd, ciekawe ozdoby i estetyczny wygląd. Jasne buły ozdobią każdy stół. W domu można tworzyć kulinarne kreacje własnymi rękami z dostępnych elementów. Zacznijmy więc.

Tamagoyaki (rolki jajka), przepis

Skład: cztery jajka, miód (20 g), sos sojowy (50 gramów), ocet ryżowy (10 gramów), wodę lub bulion (100 g), skrobia kukurydziana (łyżeczka deserowa) i trochę cukru.

Najpierw robimy sos do sushi: wymieszaj miód, pół wody, ½ sos sojowy i ocet ryżowy. Rozgrzej mieszaninę, aż miód rozpuści. W oddzielnej misce rozcieńczyć skrobię kukurydzą dwoma łyżkami wody i wlać do sosu. Rozgrzej trochę, aby ciecz stała się gruba i zdejmij z płyty.

Zrobić ciasto: bić jajka z resztą wody, cukru i sosu sojowego. Wylewamy kadzideł do patelni i gotujemy naleśnik, gdy jest smażony, musi być zwinięty w rolkę i pozostawiony na krawędzi patelni. Wlać kolejną porcję ciasta, poczekaj, aż naleśnik zetknie się i znowu wyląduje, a następnie kontynuuj aż do końca mieszanki. Już na talerzu, pokroić wałki w cienkie plasterki i wlać przygotowany sos. Następny sposób nie jest mniej smaczny – spisz.

Słodkie bułeczki (przepisy ze zdjęciem) z owoców

Składniki:

– kiwi;
Brzoskwinie (4 szt.);
– dwa jajka;
-Mascarpone ser (100 g);
-acacao (5 g);
– skrobia ziemniaczana (10 gr);
Wanilina i cukier.

Musisz piec 6 kawałków białych i naleśników do kawy. Robimy ciasto z jaj, cukru, waniliny i skrobi – piec 3 białe naleśniki. W pozostałych ciastach dodaj kakao – piekarnik jest wciąż taki sam, tylko czekolada.

Zaczynamy nasze naleśniki z owocami i serem. Nasmarować każdą warstwę wypiekanego muszli Mascarpone, rozprowadzić na plasterkach owoców, posypać wanilyną i zwinąć rolkę. Podawać w plastry w słodkich sosach. Poniżej znajduje się przykładowy przepis.

Japońskie rolki z łososiem

Składniki:

– w ilości dwustu gramów;
Algi 7 cm;
Ocet ryżowy (20 g.);
-sahar (łyżeczka deserowa), szczypta soli;
– Lista Nori.

Do napełniania: solonego filetu z łososia, sera śmietankowego, świeżego ogórka i trochę wasabi (można to zrobić bez niego) – weź jedzenie z oka lub w zależności od liczby osób przygotowujących potrawy.

Przygotowujemy ryż. Przede wszystkim należy dokładnie spłukać garb, tak aby woda była przezroczysta podczas gotowania. Przenieść umyty ryż do rondla, wylej trochę wody, aby lekko osłonić zęby. Następnie dodaj kawałek wodorostów, przykryj pokrywką i niech się gotuje. Usuwamy algę (kombu) i zostawiamy ryż przez 20 minut, aż cała woda całkowicie się wyparuje. Wymieszać ocet ryżowy, sól i cukier, zalać gotowanym ryżem.

Przygotowujemy napełnianie: w cienkich paskach przecinamy ogórek, łosoś i ser. Weźemy dywanik, nakrywamy go filmem, a powyżej wstawiamy nori. Na wierzchu arkusza leżał warstwę ryżu, w środku wstawił wasabi, a potem sam faszer. Wlać do kiełbasy maty i pokroić w małe pierścienie. Podawać z imbirem i sosem sojowym. Oto bardzo prosta rura receptur może być realizowana niezależnie bez specjalnych umiejętności.

Przygotuj się na przygotowanie tej potrawy kreatywnie, włączając w to wyobraźnię i trochę wysiłku, a następnie na pewno uda się na najwyższym poziomie.