104 Shares 6966 views

Komorowski: zapalenie płuc bez gorączki

Dość często młodzi rodzice muszą zmierzyć się z faktem, że ich dzieci, wciąż bardzo młody, chory na zapalenie płuc. Stan jest bardzo niebezpieczne, może spowodować poważne konsekwencje. Dlatego leczenie należy rozpocząć natychmiast. Więc radzę wszystkich matek i ojców Dr Jewgienij Komarovsky. Zapalenie płuc jest chorobą zakaźną, która wpływa na tkankę płucną. W większości przypadków zakażenie przebiega poprzez powietrzu kropelki. Spróbuj zrozumieć, jakie są objawy choroby u ludzi, jak można zachorować, co jest skuteczne leczenie, a co powinno być zrobione na profilaktykę.

Dzieci pneumonia: co to jest?

Rodzice, którzy obawiają się o swoje dzieci, często zasięgnąć porady lub pomocy z lekarzem dziecka dr Evgeniyu Olegovichu Komarovskomu. Od kilku lat, daje bardzo cenne porady, jak być dobrym podejściem do leczenia dzieci.

Dlatego mama i tata mówią, że to prawdziwy czarodziej naszych czasów jest właśnie Komorowski. Zapalenie charakteryzuje zakażenia różnych bakterii, wirusów i grzybów. Lud nazywa się zapalenie płuc.

Ze względu na to, co dziecko może zachorować?

Przed rozpoczęciem lekarstwo, należy zrozumieć, co spowodowało pojawienie się choroby, ponieważ dla każdego rodzaju infekcji opracowanym specjalny program do zniszczenia. Tak więc, w celu:

  • Kid zapalenie płuc z powodu wirusa w organizmie. Istnieje ogromna liczba mikroorganizmów, które mogą powodować objawy choroby odry, grypy A i B, paragrypy, adenowirusy, i tak dalej. Tak rozpoczyna się proces zapalny w płucach.
  • Nie ma bakteryjne zapalenie płuc. Jest to spowodowane przez różne rodzaje bakterii – Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae, Legionella i innych. Ta forma choroby jest znacznie bardziej niebezpieczna niż poprzedni.
  • Pnevmomikoz, zapalenie płuc lub pochodzenia grzybowego. Jest to bardzo podstępna i niebezpieczna choroba, która jest spowodowana przez grzyby chorobotwórcze. Na początku nie można odgadnąć, co dziecko jest chore. Po raz pierwszy w tym forma zapalenia płuc nie można odróżnić od banalnego zapalenia. Ale gdy rozpoczyna się zaostrzenie, uszkodzoną tkankę płucną i formę ustną. Dość często przyczyną choroby – niewłaściwego leczenia, w którym stosowanie antybiotyków.

Dlatego należy najpierw zrozumieć, jaki rodzaj zapalenia płuc u dziecka, a dopiero potem rozpocząć kompleksowe leczenie. Wszystko to odbywa się nie tylko maluch szybko wstał, ale także, aby nie zaszkodzić mu niewłaściwy cel.

Określona przez pierwszych objawów choroby

I tu pomożemy Evgeniy Komarovsky. Zapalenie płuc – choroba niebezpieczna, zwłaszcza chrząszcze. Znani pediatra Często mówi się, że charakterystyczne objawy choroby są często mylone ze zwykłą grypę lub choroby układu oddechowego wirusowych. Zapalenie płuc nie rozpoczyna się natychmiast, a podczas spokojnego rozwoju procesu patologicznego. Dlatego też nie jest od razu można zauważyć pierwsze oznaki choroby. W początkowym etapie (w ciągu pierwszych kilku dni) przez cały czas temperaturę ciała wzrasta.

To dlatego, że w większości przypadków zaczyna się zapalenie płuc u dzieci. Objawy i leczenie Komorowski opisane jak najdokładniej. Terapia powinna być odpowiednia jako niemowlę. Low-grade gorączka może być od dwóch do trzech dni, a nie pozytywny wynik ze stosowania leków nie jest przeciwgorączkowy. Równolegle z tym dzieckiem może pocić się obficie i prawie nic do jedzenia.

Od hipertermii do senności

Jednak pierwsze oznaki nie powodują znaczne szkody, jako obserwacji, jestem pewien, Jewgienij Komarovsky. Zapalenie płuc u dzieci w dalszym pogorszeniem oddychania oraz ewentualnych objawów duszności. W niektórych przypadkach rodzice mogą usłyszeć charakterystyczny świszczący oddech w czasie wciągania powietrza dziecięcego. Zaczyna się martwić bez powodu w ogóle.

stan nerwowy, który nadal jest dzieckiem, wynikające z faktu, że jego sen nocny jest zakłócony, a odzysk jest znacznie wolniejszy niż chcielibyśmy mamę i tatę. Konsekwencją tego jest zmniejszenie aktywności fizycznej, dziecko zmęczy dużo szybciej, to „ataki” senność.

Uwaga: dzieci w niebezpieczeństwie!

Jak mówi dr Komarovsky zapalenie płuc zaczęła rozwijać się po powierzchni błony śluzowej nosa lub odprawy oddechowego hit niektóre typy wirusa. Głównymi patogenami, z powodu których zaczęła rozwijać się tej choroby są paciorkowce, Haemophilus influenzae i gronkowce.

Po kontakcie ze szkodliwych bakterii w organizmie dziecka rozwijają się w sprzyjających warunkach. Konsekwencją jest obrzęk tkanek płuc, znaczne zmniejszenie ilości tlenu dostarczanego do innych narządów, pogorszenie ich wyników i ruchliwość. Ze względu na fakt, że wewnątrz komórki stał gęsty płyn i obrzęk płuc zapalenie wyrostka wystąpiło występuje. Układ oddechowy jest dziecko pracuje z ogromnymi trudnościami.

Nie wszystkie rodzaje infekcji może przyczynić się do rozwoju ciężkim stanie z zapaleniem płuc. Ale jeśli się do powikłań oddechowych, w przypadku braku odpowiedniego leczenia i niezbędnej choroby może rozwinąć się zapalenie płuc.

Najbardziej narażone są dzieci w wieku poniżej jednego roku, Komorowski powiedział. Zapalenie płuc u niemowląt może mieć całkiem poważnie. To osłabiony system odpornościowy, a cechy struktury układu oddechowego również nie mogą być dyskontowane. Noworodki mają małe światła tchawicy, krtani i bardzo wąskie nosowych. Ponadto tkanka płuc są zbyt wrażliwe, a błona śluzowa jest jeszcze cienka i nie silna. Gdy patogenów dostaje się do powierzchni nabłonka, albo pęcherzyków, natychmiast będzie pogłębia reakcji, wyrażona charakterystyczne objawy.

Możemy zdiagnozować i przepisać leczenie

Rodzice nie powinni panikować dość natychmiast, gdy tylko zorientował się, że ich dziecko jest chore. Po tym wszystkim, są chwile, kiedy wszystkie znaki mają zapalenie płuc, które jest najczęstszą zimno.

Jeśli istnieje podejrzenie, że dziecko nabyło zapalenie płuc (jak już wymienionych objawów: zmęczenie, bóle głowy, gorączka, kaszel), rodzice muszą przynieść dziecku wizytę u lekarza. Tylko medycznym po niezbędnych badań może dokonać prawidłowej diagnozy. Metodami diagnozy zawierać: zdjęcie rentgenowskie (przód i boków płuc), CBC (aby mieć możliwość określenia charakteru zapalenia płuc), wsłuchując się w płucach.

Najczęściej zapalenie płuc u dziecka jest wynikiem ostrej infekcji dróg oddechowych, zapalenie krtani, wirusowe zapalenie migdałków, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli i wielu innych chorób.

Zapobieganie chorobie

Zdaniem pediatry Komorowski, zapalenie płuc u noworodków (lub zapalenie płuc) pojawia się, gdy płuca i oskrzela są objęte zagęszczonych śluzu. Jest także głównym czynnikiem naruszenia ich wentylacji. W ten sposób buduje swoje rozumowanie Dr. Komorowski. odzysk zapalenie płuc, które może potrwać dłuższy okres powinny być traktowane jak najszybciej. Z celem działania zapobiegawcze mogą być bardziej narażone na spacer na świeżym powietrzu, należy regularnie wietrzyć pomieszczenia do utrzymania go wilgotny klimat, dużo picia, ilość płynu, który dostaje się do organizmu, to było wystarczające.

Powinna być temperatura?

Pomimo zaufania ogromnej liczby dorosłych, że zapalenie płuc u dzieci powinno odbywać towarzyszy gorączka, nie jest aksjomatem. Oto jak opisuje Evgeniy Komarovsky: zapalenie płuc bez gorączki u dzieci – to zjawisko zupełnie zrozumiałe. U niemowląt, aby nie świętować swoje pierwsze urodziny, nie jest jeszcze uruchomiony przy pełnej zdolności systemu termoregulacji. Jeśli organizm dziecka jest osłabiony, a nasilenie reakcji zapalnej jest znacznie mniejszy niż inne dzieci. Z tego powodu temperatura ciała na zapalenie płuc nie może być zmieniony. Rodzice muszą być uprzejmy i reaguje na ich okruchy do czasu, aby rozpoznać zmiany w ich zachowaniu i zdrowia.

Dorośli powinni zobaczyć zmianę w zachowaniu: płacz, strach, niepokój, lęk. Ponieważ ciało dziecka staje się słabszy z powodu choroby, szybko się męczy, chce usiąść na krześle, położyć na poduszce lub matce w ramiona. Okruchy mogą czuć się złe samopoczucie, skarżą się na ból w całym ciele, pewnego dyskomfortu.

Dość skomplikowane może mieć zapalenie płuc u dzieci objawów i leczenia. Komorowski, pediatra z wieloletnim doświadczeniem, opisuje to wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Co najważniejsze, czas do ustalenia prawidłowej diagnozy, należy skontaktować się z lekarzem wskazań, aw każdym razie nie do samoleczenia.

Co i jak leczyć?

Wielu rodziców z dziećmi w wieku od urodzenia do 7 lat, ufać, że wszystko powiedzieć jeden z najlepszych pediatrów kraju – Jewgienij Komarovsky. Zapalenie płuc (jak go zdefiniować, zostało opisane powyżej) – że nie ma powodu do paniki. Lekarz wyjaśnia, że dla każdego rodzaju choroby opracowano pewną kolejność terapii. Na przykład, jeżeli wirus podczas jakiegoś szczególnego traktowania nie jest wymagane w przypadku antybiotyków bakteryjnych przydatnych, ale leczyć formy grzybiczych nie są trudne do wykonania bez leków przeciwgrzybiczych.

Ważne jest, aby pamiętać, że rozwój bezobjawowe zapalenie płuc u dzieci jest niebezpieczny: późna diagnoza w przypadku braku gorączki i kaszlu może prowadzić do powikłań, z których wiele będzie nieodwracalna. Więc dbać o swoje dzieci, a także w czasie poszukiwania wykwalifikowanej pomocy medycznej.