253 Shares 2178 views

Drukarka atramentowa Canon: Cechy i opinie

Dosłownie w ciągu ostatnich kilku lat, producenci sprzętu poligraficznego wciąż słyszał od potencjalnych nabywców i dostarczać na rynek z popularnych produktów. Jest to nie tylko o przystępnej cenie i ergonomii, ale również funkcjonalności, które są wymagane, aby zakończyć pracę z drukarką.

Celem tego artykułu – drukarka atramentowa Canon. Jest to jeden z najlepszych przedstawicieli rynku, jest w stanie w pełni zaspokoić wszystkie potrzeby nawet najbardziej wymagającego klienta. Czytelnik zapozna się nie tylko ze specyfikacjami technicznymi popularnych modeli, i dowiedzieć się, jak funkcjonalność powinna mieć urządzenie drukujące w pierwszej kolejności.

Głównym kryterium

Każdy zakup nie zaczyna się od specyfikacji wyszukiwania, ale przy ustalaniu budżetu na zakup porządnego urządzenia. Nie jest wyjątkiem, a drukarka Canon. Atramentowe urządzenie do użytku domowego, eksperci zalecają, aby w klasie budżetowej, ograniczając psychologiczną barierę cenową 10 000 rubli.

jednostkowy koszt powyżej skierowane do profesjonalistów, w większości przypadków są przeznaczone dla studiów fotograficznych. Jeśli chodzi o ceny minimalnej (mniej niż 5000 rubli), nie ma żadnych ograniczeń dla odbiorców nie tylko w tanim klasie znacznie okrojone funkcjonalną technologię druku.

jakość druku

Kolejnym krokiem w doborze godnego drukarki jest określenie właściwości techniczne głowicy drukującej, która wyposażona jest we wszystkich drukarkach atramentowych Canon (). Ekspert Recenzje bezkompromisowy w tej kwestii: przyzwoite urządzenie drukujące do użytku domowego musi posiadać następujące cechy:

  • Minimalna rozdzielczość druku nie powinna być mniejsza niż 2400 x 9600 punktów na cal;
  • Ilość atramentu do powinna wynosić co najmniej 4, w tym czarno;
  • Urządzenie powinno wykonać drukowanie obramowania;
  • Objętość jednej kropli jest ściskana, gdy drukowanie nie może być mniejsza niż 1 pikalitra.

Jest oczywiste, że wymagania są zbyt wysokie, a takie cechy mają tylko 5-10% drukarek na rynku komputerowym, ale te wskaźniki i określić jakość wydruku. Ofiara może tylko wyjście obraz bez obramowania – liczba ta nie zawsze jest zapotrzebowanie wśród użytkowników domowych.

Praca z nośników danych

To idzie do drukowania z wymiennej karcie pamięci (chociaż ta funkcjonalność jest również uważany za popularny), ale masa papieru, który można uruchomić drukarkę atramentową Canon Pixma. W przeciwieństwie do laserów, urządzenie to nie jest wymagane, aby zgiąć arkusz, niosąc go do pieca laser bębna. Więc producent jest po prostu obowiązek zapewnić użytkownikowi możliwość drukowania na grubych mediach.

Dobrym wskaźnikiem może być uważany za gęstości 60-300 gramów na metr kwadratowy. wymagane jest wsparcie dla drukowania na papierze fotograficznym. W odniesieniu do stosowania farby do specjalnych napędów optycznych, ta funkcja jest już na wentylatorze. Jednak wielu użytkowników, sądząc po ich reakcji, data zakupu nigdy nie skorzystał z tej możliwości i że ta cecha niepotrzebne.

połączenie lokalne

Oprócz zwykłego połączenia USB, urządzenie drukujące jest po prostu obowiązek być sieć, która jest prowadzona niezależnie od komputera PC lub laptopa. Na przykład drukarka atramentowa Canon Pixma iP7240, jak również wszystkie modyfikacje tej klasy wyposażone w wbudowane Wi-Fi. Ta funkcja nie jest zaimplementowana jako konkurentów (to ciągłe problemy z połączenia) oraz w pełni na poziomie punktu dostępu bezprzewodowego.

Z tego wynika, że urządzenie drukujące jest dostępny dla każdego urządzenia mobilnego, współpracując z sieciami Wi-Fi (telefon, tablet, laptop, TV) – bez ograniczeń. Producent wskazano w opisie technicznym do listy drukarek kompatybilnych systemów operacyjnych, aby połączyć się bezprzewodowo. Ale to też, bo z tego punktu dostępowego nie obchodzi, jaki system operacyjny jest używany przez podłączone urządzenie.

koszty druku

Wielkość kropelek atramentu w jednym właściciela pikalitr już do zrozumienia, że jego drukarka atramentowa Canon oszczędzania zasobów, ale to nie wystarczy dla wielu użytkowników. Fakt, że jednorazowe wkłady mają niewielki zasób i wysokie koszty. Problem można rozwiązać na kilka sposobów – do wypełnienia pojemników z farbą ustawiony za pomocą strzykawek lekarskich lub zastosowania ciągłego systemu zasilania atramentem (CISS). Oczywiście druga opcja jest wybrana prawie wszystkich użytkowników.

W odniesieniu do instalacji takiego systemu, nowoczesny z drukarkami Canon mieć pewne problemy. Fakt, że producent stara się zadowolić klienta, wykonane swoich urządzeń jako kompaktowy i elegancki, bez fizycznego uszkodzenia ciała, aby zainstalować CISS po prostu nie może zrobić. W związku z tym koszt instalacji systemu do specjalistów w centrach sklepowych ekspertów lub usług.

Urządzenie „3 w 1”

Bardzo popularne na rynku są firmy Canon drukarki atramentowe, skanery, który jest znany jako MFP (urządzenie wielofunkcyjne). W rzeczywistości, te funkcje trochę: drukowanie, skanowanie i kopiowanie. Reszta parametrów nie odbiegają od cech tradycyjnej drukarce. Takie urządzenia – 3 w 1 – pozwalają użytkownikowi zaoszczędzić dobry pomysł przy zakupie sprzętu biurowego, ale istnieje wiele negatywnych informacji zwrotnych od właściciela.

Problemem jest to, że IFI jest technologia konsumentów. Oznacza to, że wszystkie funkcje realizowane na poziomie średnim i koncentruje się na niewymagających użytkowników. Dlatego klienci będą mieli do wyboru, co jest ważniejsze – jakość druku lub wszechstronność. Eksperci nie polecam gonić tanie, i zaufać jego wybór dwóch oddzielnych urządzeń. Na przykład wybrać drukarka atramentowa Canon iP7240 i skaner CanoScan LiDE 220.

Aktywne elementy sterujące

Wielu potencjalnych nabywców są zainteresowani, aby kupić przyzwoity drukarkę z opcjonalnym panelem sterowania, który umożliwia drukowanie z różnych mediów. Oczywiście, jest to wygodne, aby podłączyć kartę USB dysku lub pamięci bezpośrednio do drukarki i wydrukować wybierając żądany obraz z wbudowanego wyświetlacza LCD.

Funkcjonalność ta zażądała w studiach fotograficznych, gdzie chcesz szybko wydrukować zdjęcie z mediami klienta, a tu w domu jest rzadko praktykowane, jest o wiele łatwiejszy do przeglądu (i być może edytować) obraz na ekranie monitora, a dopiero potem wysłać dokument do wydrukowania.

A jeśli wziąć pod uwagę tę samą drukarkę atramentową Canon Pixma iP7240, wyposażony w pełny moduł bezprzewodowej, użytkownik nie sprawia problemów sprawiają drukowanie bezpośrednio z aparatu, jak większość nowoczesnych urządzeń wspierających pracę sieci Wi-Fi.

dodatkowa funkcjonalność

Skupiając się na cenie zakupu, wielu potencjalnych nabywców starają się dać badanie cech produktu więcej uwagi. Fakt, że wielu producentów wyposaża swoje urządzenia dodatkowe funkcje, które mogą być przydatne dla użytkownika, na przykład w następujący sposób:

  • Wbudowany dwustronny system drukujący (dupleks);
  • Głowica drukująca samooczyszczające z prostym i integracji;
  • Tryb pracy milczy.

Naturalnie, każda drukarka atramentowa Canon z dodatkową funkcjonalnością jest w stanie przyciągnąć uwagę kupujących. Tylko dodatkowe należy zwrócić uwagę tylko wtedy, gdy użytkownik już zdecydował się na podstawowych funkcji urządzeń biurowych parametry.

Konkludując

Na podstawie opinii użytkowników w mediach, nie tak łatwo wybrać przyzwoitą drukarkę atramentową na rynku krajowym. Starając się przyciągnąć uwagę kupującego, wszyscy producenci sprzętu poligraficznego często iść do oszustwa. Dlatego też eksperci zalecają, że początkujący i zwracać uwagę na drukarce atramentowej Canon, reprezentowany na półkach kilka ciekawych zmian. Rzeczywiście, stosunek jakości do ceny „” w japońskiej przedstawiciela i nie tak wielu konkurentów na rynku.