491 Shares 5407 views

Jak zbudować własne ręce krzesła z drewna: charakterystykę procesu

Wielu właścicieli próbują się zaprojektować meble do domu. Zwykli stolce, też mogą budować własne. Na przykład, aby zamontować swoje ręce krzesła do kuchni – prosty. W tym przypadku nie trzeba dużo czasu i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Konieczne jest jedynie, aby narysować rysunek produktu, jak również zbierać niezbędne narzędzia. W odniesieniu do materiału, często stosowany w drewnie.


Jakie są narzędzia i materiały potrzebne do pracy?

Jego ręce krzesła są wykonane przy użyciu takiego sprzętu:

– wiertarka;

– układanka lub grzywny piła;

– papier ścierny i dłuta;

– płaszczyznę;

– młotek z gwoździami, budowa zszywacz;

– za leżaki trzeba specjalnych łączników, które zapewniają bezpieczne produkty mieszczą się w tym samym położeniu.

Jeśli chodzi o materiały, to będziesz zbliżać dąb, buk i desek sosnowych na nogach (zworek) i krawędziach deski do siedzenia i oparcia. Oczywiście, należy również drewno suszy się i nie powinny zawierać żadnych pęknięć, złamania, węzłów i innych wad. Jeśli chcesz zaprojektować własne ręce krzesła z tapicerowanym siedziskiem, trzeba będzie pianki i tkanin obiciowych. Aby rozwiązać ten materiał, wskazane jest użycie kleju lub zszywacz z zszywek.

Jak zrobić projekt?

W zasadzie proces nie jest trudny. Najpierw trzeba narysować schemat na papierze przyszłego produktu. W tym przypadku, wszystkie wymiary są dokładne. Dalsza praca jest wykonywana w określonej kolejności:

1. Przygotuj wszystkie niezbędne elementy do przyszłości produktu. W tym celu trzeba wyciąć 4 tego samego wzdłuż baru, z którego zaprojektowania nogi. Teraz te elementy należy wyciąć rowki pronozhek i podstawę siedziska. W tym celu należy użyć przecinaka. Na tym etapie spróbować „pielęgnować” bary: pożądane jest, aby twarze stają się bardziej miękkie, a przejścia z rowkami – gładsza. Następnie trzeba piasku przyszłych nogi z papierem ściernym.

2. Następnie budujemy krzesła z rękami w następujący sposób: produkują progam poprzecznie (wzdłużna) podstawy. Powinny one być cięte kolce, które bez luzu będzie pasował do już przygotowanych rowkach.

3. Teraz można wyciąć dwie deski do tyłu, a następnie dołączyć je do podstawy fotela.

4. Wszystkie części muszą być przygotowane szlifowane i lakierowane. Krawędzie płyt może być nieznacznie zaokrąglone. Musimy teraz rozpocząć montaż konstrukcji. W tym przypadku, związek ciernie z rowkami są najbardziej trwałe, można dodatkowo ustalić przy pomocy śrub. Następnie trzeba budować od deski do krojenia i siedzenia.

5. Teraz można dokonać stolce miękkie. Aby to zrobić, pasty pianki zrobić w żądanym położeniu.

Stolec w tym przypadku jest skonstruowana w taki sam sposób, ale bez oparcia.

Jak zbudować projekt składany?

Budowanie składanym krześle z rękami, zbyt łatwe. W tym przypadku, to zajmie znacznie mniej materiału niż normalnym stolcu. Do tego trzeba drewno. Na przedniej i tylnej osłony nóg jest używany. Element przedstawiony jest ruchomy. Tylne nogi są wykonane z belek drewnianych. Ponadto, na plecach, konieczne jest pokonanie cienkie listewki.

Co do siedzenia, to może być wykonane z drewna deski, sklejki lub gęstej tkaniny. W zamówienie na produkt może być zablokowana w określonym położeniu, ekran należy wyciąć specjalne kolce. Szpilki metali mogą być stosowane do podstawy montażowej.

Jak widać, zamontować drewniane krzesła z ich rąk jest łatwe. A jeśli pokazać wyobraźnię, można stworzyć prawdziwe arcydzieło.