204 Shares 8880 views

Wzór chemiczny wódki

Jaki jest wzór na wódkę? Co to jest naprawdę? Niech nam najpierw zbadać regia Aqua. Ten ciekły związek nasycony kwas azotowy i kwas solny. HNO3 azotowego i solnego HCI podjęte zgodnie 1: 3 obj. Tutaj masę analogicznie pod względem czystej substancji wynosi 1: 2.


historia

Pierwszy wodny regia opisano Pseudo-Geber. Był nieznany alchemik. Jego traktaty do rozprzestrzeniania się w Europie w XIV wieku. Długo przed wykryciem kwasu solnego w języku łacińskim działa wzór chemiczny opisany w wodzie królewskiej. Ciecz ta jest przygotowana przez sublimację suchej mieszaniny ałunu, azotan, siarczan miedzi i amoniaku w naczyniu szklanym, zamazane. Pojemność był wyposażony w pokrywie lub szkła.

Albert Veliky w swoich pismach zwanych Aqua regia Aqua Secunda. Nazwa oznacza „wódkę drugorzędną”. Aqua Prima przetłumaczyć jako „podstawowej wódki” oznacza, że kwas azotowy. W innych alchemików formuła wódka nazywa Aqua regia.

Bonawentury w 1270 do publicznej własny sposób otrzymywania płynu cud: to skrapla amoniaku w „silnym wódka” (fortis wodny kwas azotowy). Bonawentura udało się ustalić, że kwas azotowy może rozpuszczać srebra, odłączając go od złota. Postanowił, że „Aqua regia” w stanie rozpuścić „króla metali” – złota. Ale dla niektórych wierzono, że agent nie może być poddany zmianie.

Tak więc, nie było regia nazwa Aqua. Aqua regia stal oznaczona symbol alchemiczny złożoną z „R” znak wodny i liter.

Aqua regia i Alchemy

Alchemią 1597 Andreas Libavius Boga został opisany po raz pierwszy wytwarzanie poprzez mieszanie wody królewskiej nasycony kwas solny i azotowy. Alkahest jest uniwersalnym rozpuszczalnik. Jego przygotowanie było postrzegane jako wskazówkę do jednego z najważniejszych zadań alchemii.

Aqua regia w praktyce alchemii używane dość często. Doprowadziło to do znacznego wzrostu wiedzy na temat reakcji chemicznych i substancji. Ponadto, podobnie jak eksperymenty przyczynić się do powstawania chemii technicznej próbie analizy.

W pracach Lavoisier wzoru wódki, „królewski” o nazwie kwas nitromurievoy. Naukowcy uważają, który wyróżnia się w stan gazowy, jest tlenek pierwiastka chloro Muria dephlogisticated lub kwasu solnego.

W Rosji, miała wiele imion. W pracach MV Uniwersytet 1742 ma nazwę „wódka króla.” M. Parpua w 1796 roku nazwał go "Aqua regia". VV Petrov 1801 dał nazwy azotanu kwasu solnego i GI Hess w 1831 roku nazwał go kwasem azotnovodohlornoy. Wspólne i inne nazwy tego płynu.

W języku rosyjskim słowo „wódka” pojawiła się w XIV wieku. Jest to zdrobnienie od słowa „woda” i wziął tę wartość aż do połowy XIX wieku. Ponadto, rozeszła się „pić”, początkowo był to dialekt. Dopiero na początku XX wieku wódka stała średnie duchu.

właściwości

Królewską ma barwę żółto-pomarańczowej o silnym zapachu dwutlenku azotu i atom chloru. Świeżo przygotowany bezbarwną ciecz, ale szybko staje się pomarańczowy.

Co jest przygotowanie wody królewskiej? Formuła jest dość interesująca. W reakcji HNO3 i HCI, złożoną mieszaninę produktów o wysokiej aktywności, z których są Associates i wolnych rodników. Płyn ten jest jednym z najsilniejszych utleniaczy. Mieszaninę przygotowuje się bezpośrednio przed użyciem, a podczas przechowywania nie rozkłada się i traci właściwości oksydacyjne:

3HCl HNO3 + = 2Cl + NOCl + 2H2O

NOCl = NR + CI

2NO + O2 = 2No2

Wydajność królewską jako utleniacz dotyczy bardziej zmniejszając możliwość utlenienia metali. Wynika to z tworzenia związków kompleksowych chlorków. Kompleksowania w środowisku kwasu utleniającego silnym umożliwia przecinanie tych metali o niskiej aktywności, takie jak platyna, złoto i pallad, a nawet w temperaturze pokojowej.

aplikacja

Ciecz ta jest stosowany jako reagent w laboratoriach chemicznych. To szkło laboratoryjne oczyszczono z ślady substancji organicznych. Królewską stosuje się oznaczanie Highborn metale i ich stopy, przy rafinacji platyny i złota do wytwarzania chlorków metali, i tak dalej.

wódka

Nazywany wódka, bezbarwny napoju alkoholowego. Ciecz ta woda-alkohol, bez wyraźnego zapachu i smaku. Siła wódki może być zupełnie inna: według rosyjskich standardów – 40-45% i 50-56% objętościowych, w sprawie Statutu UE – nie mniej niż 37,5%.

Klasyczny wzór wódka jest bardzo interesujące – C2H5OH 40% + 60% H2O. Sposób wytwarzania ciekłego preparatu składa się z wody i mieszanie skorygowanego rektyfikowany alkohol etylowy wyodrębnione z surowców żywnościowych, ze zmniejszonym wody. Mieszanina woda-alkohol albo skrobia modyfikowana jest obróbce węglem aktywnym. Następnie sączy się, co sprawia, składniki miesza się przez wielokrotne sączenie i dozowane do konsumenckiego opakowania. Udekoruj gotowego produktu, odpowiednio.

Równie interesująca jest wzór chemiczny siły wódki 40,0 – 45,0%, ze szczególnym aromatu i smaku. Ciecz ta nazywana jest wyjątkowy. Jej produkcji poprzez dodanie różnych składników, środki smakowe i aromatyczne.

Kiedy nadmierne i regularne stosowanie wódki jest uzależnienie od alkoholu i uzależnienie.

Mendelejew

wiele legend w Rosji o „gorzki”. Jednym z mitów wskazuje na związane z pojawieniem się aktywności DI wódki Mendelejew. Służył jako podstawa jego pracy doktorskiej, którą nazwano „W związku alkoholu z wodą.”

Och, ta formuła Mendelejew wódka! Co to jest naprawdę? Mit mówi z następujących czynności:

  • Wzrok tezy Naukowcy odkryli niezwykłe właściwości cieczy woda-alkohol. Mieszanka o stężeniu 43% objętościowych etanolu i nieparzystych uderzeniu w żywym organizmie.
  • Przy takim stężeniu cieczy woda-alkohol można uzyskać tylko poprzez zmieszanie części wagowych alkoholu i wody.
  • Na podstawie tych faktów, Mendelejew był w stanie opracować preparat o nazwie „Moskwa specjalne”. Ten ekskluzywny, w 1894 roku, został opatentowany przez rząd rosyjski jako krajowe wódki rosyjskiej.

Oczywiście, DI Mendelejew nigdy nie uczestniczył w tworzeniu lub modernizacji wódki. Tylko kilka z jego prac zostały następnie wykorzystane do produkcji płynu.