633 Shares 7855 views

Anemone kwiat – sadzenie i pielęgnacja. Kwiaty Anemone – zdjęcia

Zawilce, zawilec lub odnoszą się do roślin ozdobnych. W przyrodzie, rośnie ponad 150 gatunków tej rośliny. Zawilce przez kilka stuleci, cenione na początku kwitnienia, w czasie których wyglądają imponująco. Te kwiaty są białe, różowe, cyjan, magenta i żółty w formie podobnej do maki i stokrotki. Zawilce – kwiaty piękna, delikatności i inspiracji.


Kolebką tych kolorów jest Morza Śródziemnego. Powrót w 16 wieku, niektóre odmiany zawilce były znane ogrodników. Obecnie są one rozmieszczone w Europie, Azji, Ameryce i Rosji. W naturze, zawilce rosną w lasach liściastych na stokach, polanach i polany.

Anemone: Opis rośliny

Te kwiaty dawna zdobył sympatię wszystkich miłośników piękna. Anemone jego piękno jest podziwiany. Jego poszczególne kwiaty o średnicy 3-8 cm w różnych kolorach mogą być proste, dwu i pół podwójne. Zawilce Stem wyprostowany, 50-80 cm wysokości, liście na nim trochę. Wszystkie one zebrane w rozety u podstawy kwiatu, wygląda bardzo imponująco.

Zawilec kwiaty zdjęcia, które zostały zaprezentowane w artykule dla przeglądu, kwitną dwukrotnie: pod koniec kwietnia – na początku maja i od sierpnia do października. Zaczynają kwitnąć, gdy liście na drzewach jeszcze. Rośliny te mają wysoką jakość dekoracyjny, dzięki czemu ich zastosowanie w tablicach uprawnych i grup. Zawilce dobrze wyglądają w doniczkach, doniczki i wazony uzupełnienie wnętrza każdego domu.

Jak wybrać miejsce na ziemi?

z warunkami wzrostu wymagań różnych typów kolorystycznych – różne. Ale istnieją uniwersalne warunki, które są odpowiednie dla wszystkich rodzajów zawilce. Kwiaty, sadzenie których przeprowadza się w żyznej, kruchy, dobrze odsączone gleby ze czuje się świetnie. Aby stworzyć idealną strukturę gleby konieczne jest dodanie do niego piasek i zrobić drenaż. materiałów sypkich poluzować ziemi, umożliwić dostęp wody i powietrza do korzeni. Jako drenaż możliwe jest użycie małych kamieni lub fragmenty ceglanych.

Bardzo czuły na prawidłowe dobranie strona zawilec kwiat. Sadzenie i konserwacja są przeprowadzane, biorąc pod uwagę skład gleby. Jeśli to jest kwaśna, dodać popiołu drzewnego lub mąkę dolomit. Na stronie, w zależności od odmiany zawilce, trzeba wybrać dobrze zacienione lub słoneczne, osłonięte od silnych wiatrów i przeciągów.

Jak dokonać właściwego dopasowania?

Zanim zaczniesz rosnąć te piękne rośliny w ogrodzie, trzeba wiedzieć, że woli kwiat anemon. Sadzenie i konserwacja są przeprowadzane w cieniu koron drzew. Te kwiaty są jak umiarkowanego ciepła i wilgotnej żyznej gleby. Zawilce – wieloletnie rośliny w naturalnym środowisku wzrostu nikt wykopuje z początkiem sezonu zimowego. Nie rób tego w ogrodzie. Ale zawilce schronienie na zimę konieczne jest, że nie są one zabijane przez mróz i suszę.

Dla szybszego kiełkowania bulw przed sadzeniem należy namoczyć w ciepłej wodzie i pozwolić im puchną. Ponadto konieczne jest wykopanie otworu, dno wyłożone mieszaniny pożywki uzupełnionej próchnicy i popiołu. Około pół szklanki. Doniec określają w swoich bulwach i posypać ziemię, że nie przewrócił. Głębokość sadzenia nie powinna przekraczać 5-10 cm. Then kwiat dobrze podlać. Następnie mierzwa gleby. Pozwoli to zachować wilgoć i zapobiega wzrostowi chwastów.

Metody hodowlane

Różne zawilce rasy. Kiedy sadzić i jak „prompt” same kwiaty. To zależy od ich gatunku. Kiedy nasiona reprodukcji nasion mogą być wysiewane bezpośrednio po zbiorze, lub w zimie. Kiedy temperatura kiełkowania 15-18 stopni pędy pojawią się w miesiącu lub tak później.

Nasiona trzeba siać nie całkowicie, ale w pewnej odległości, aby natychmiast otrzymać rzadki pędów. Ponieważ niemożliwe jest przesadzić sadzonki i nurkowania. Gdy jest to absolutnie konieczne może być dokonana jedynie w zacienionym miejscu. Oczywiście, jest to z pewnością pojedynkować zawilce, kiedy postanowili położyć solidne siewu. W ciągu 2-3 lat, kwiaty kwitną.

Rozmnażanie przez podział kłączy najlepiej wykonać wiosną, kiedy zwalniać sok. Muszą być cięte tak, że wznowienie nerki były na każdym kawałku.

Podczas mnożenia bulw wymaga przygotowania kwiat anemon. Sadzenie i pielęgnacja powinna uwzględniać zasady ich prowadzenia. Bulwy powinny być zanurzone w ciepłej wodzie pęcznieć. Zwiększenie rozmiarów, że lepiej się zakorzenić. Posadzone ich Zaleca się regularne podlewanie jest wymagane do głębokości 3-7 cm .. Lepiej po prostu do określenia miejsca stałego anemon wzrostu. Jest to szczególnie ważne w przypadku odmian o guzowate systemu korzeniowego. Te kwiaty nie lubią przesadzania.

Anemone: pielęgnacja roślin

Jeśli Twój ogród rośnie kwiat zawilec, sadzenie i pielęgnacja zapewniają szeroki zakres działań. Po pierwsze, jest regularne podlewanie. Należy również zrobić jeden procent złożony nawóz roztwór nawozu co tydzień. Roślina potrzebuje stałej wietrzenie, ale nie przewiewny.

Przed początkiem zimnej szklarni powinna być zamknięta i dobrze izolowane ramek. Takie warunki są idealne do zimowania zawilec, a one kwitną wcześnie. Wraz z nadejściem ciepłych dni, trzeba otworzyć szklarnie i dokładnie przewietrzyć rośliny, karmić je i zwilżyć glebę.

Niektórzy ogrodnicy zawierać zawilce w oknach, które są umieszczone w szklarni na zimę. To sprawia, że można przeprowadzać okresowe je do szklarni, gdzie spędzili cięcie zimowy. Jeśli bulw zawilce są posadzone w skrzynkach i umieszczone w szklarni w sierpniu i umieszczonych w szklarni na początku października, które kwitną w połowie grudnia.

Kwiaty zdjęcie zawilec widać, wilgoć miłości. Dlatego muszą być podlewane, a nie tylko w czasie kwitnienia, ale również w spoczynku. Ale uprawiane rośliny nie potrzebują podlewania. Nawozić Anemone podczas lądowania oraz w okresie kwitnienia. W tym celu, złożonych nawozów, humus, jesion.

Kto boli Zawilec i jak z nim walczyć?

Czasami liście rośliny uszkodzone przez ślimaki. Zjawisko to należy zwalczać. Uszkodzone liście nie doda urody anemon. W przypadku użycia do zwalczania szkodników metaldehyd, rozpuszcza się go w wodzie i natryskuje się wszystkie rośliny. Ślimaki i ślimaki ręce lepiej zebrać i spalić.

Bulwy pozostawione w pamięci powinny być okresowo sprawdzane. Jeśli są zgniłe, natychmiast je usunąć. Na ogół, zawilce nie są bardzo podatne na choroby i szkodniki. Więc nie potrzebują szczególnej opieki.