701 Shares 8348 views

Kamienie żółciowe: dieta, objawy, metody leczenia

Pęcherzyka żółciowego jest korpus w kształcie worka, który jest umieszczony w przedniej części wątroby. Służy ona jako „rezerwuar” w płynnej żółci. Kamienie w nich zazwyczaj utworzona z kryształów cholesterolu. Mogą one być bardzo skromny rozmiar jak ziarnka piasku, ale niestety często przypominają wymiary orzech. Ich wygląd jest obarczona zapalenie pęcherzyka żółciowego. Ogólnie rzecz biorąc, ich obecność w organizmie jest nazywany kamica żółciowa. Dlatego niech ta choroba nie może być pozostawione przypadkowi.


Jeżeli były kamienie żółciowe, dieta – obowiązkowym elementem schematu leczenia, że lekarz będzie Ci przepisać. Po tym wszystkim, złe jedzenie może być jednym z czynników dla zdrowia takich problemów.

I jakie są przyczyny tej choroby? Eksperci przyznają, że zaburzenie równowagi, które w rzeczywistości tworzą żółci – launcher „dźwignię” do pojawienia się kamieni w pęcherzyku żółciowym swojej. Odgrywa ważną rolę i wysoki poziom cholesterolu, atak może być wywołany przez przyjęcie dużej ilości tłustych pokarmów. Dlatego, jeśli masz dostępne kamienie żółciowe, dieta powinna być zawsze przestrzegane. Jest to warunek wstępny do dalszego odzyskiwania.

Ludzie, którzy mają kamienie w żółciowego objawy jak w stanie łatwo rozpoznać. Kolka żółciowa towarzyszy silny ból. Czasami kamień przechodzi do jelita cienkiego poprzez drogi żółciowe sam, a jeśli jest zbyt duży? Następnie trzeba operacji. W końcu, jeżeli kamień zamyka kanał, przez który żółci z pęcherzyka żółciowego, wątroby może spowodować choroby, takie jak żółtaczka (mechaniczne).

Co jeszcze może być konsekwencje obecności kamieni w pęcherzyku żółciowym?

Eksperci twierdzą, że nie daleko jej zapalenia, potem przerwa, w wyniku zapalenia otrzewnej może się stać. Przewlekłe choroby żółciowym grozi nawet raka pęcherzyka żółciowego.

Co można zrobić, jeśli masz Badanie wykazało kamieni żółciowych? Dieta powinna być najpierw następuje. Od teraz będzie trzeba dokładnie zbadać i zapamiętać listę produktów dozwolonych i, oczywiście, zabrania się jeść. Tak, można mieć: tłuczone ziemniaki, jabłka, marchewki, dynie, warzywa i zupy niskotłuszczowe, mięso, ryby, kurczaka lub pieczone bez tłuszczu. Pozwolenie jest gotowane ryż, makarony, sałatki warzywne, omlety, ale z niewielką liczbą jaj i gotowane w piekarniku. Można wybrać się na dżem, surowych owoców, stosowanie żelatyny, pić napoje owocowe i niskotłuszczowe produkty mleczne (jogurt, mleko, sery).

Kiedy takie zjawisko jak kamienie żółciowe dieta całkowicie zakazuje smażonych potraw, majonez, żadnych wędlin, pomidory, kapustę (żelaza i metali głów), czekolada, pieczywo, lody, masło, śmietana, fasola, fasola, groch, sok pomarańczowy , kawa i oczywiście alkoholu.

Jednak dieta z kamicy żółciowej jest wiele. Najbardziej odpowiedni specjalista może zalecić. Powie Ci, jak rozpuścić kamienie żółciowe. Można to zrobić z lekami i metodami tradycyjnymi.

Na pochodzenie kamieni cholesterolowych stosowanych leków ursodeoksycholowego i kwasy chenodeoxycholic. Istnieją ograniczenia dotyczące wielkości i formacji. Kamienie nie może być większa niż 15 mm. Idealnie, nie wypełniać więcej niż połowę całego obszaru pęcherzyka żółciowego.

I kamienie na zgniatanie może być przez zewnętrznych czynników fizycznych, np podwodnego wyładowania iskrowego. Taki sposób jest pełen różnych skutków ubocznych.

Nasi współobywatele często nie mają zaufania do lekarzy i ich praktyki, więc zwrócił się do tradycyjnej medycyny. Oto kilka opcji, w jaki sposób rozpuszczania kamieni żółciowych:

  1. Rozdrobnione korzenie dzika róża (trzy łyżki) wymieszane z 1 łyżką rdestu ptasiego ziół. Wszystko to wylano trzy szklanki wody, gotowana przez 15 minut, po czym sugerowane przez godzinę. Bulion do picia szklankę gorącej dwa lub trzy razy dziennie. Lepiej jest zrobić to przed posiłkiem.
  2. Można rozwiązać ten problem, jeśli codziennie zjeść 1 szklankę solanki, która pozostaje z kapustą. Należy to zrobić w ciągu trzech miesięcy, trzy razy dziennie, zawsze przed posiłkiem.

Więc, powodzenia.