205 Shares 8649 views

Ile jest umieścić płytki w łazience?

Jednym z najbardziej powszechnych rodzajów wykończenia w łazience jest płytki. Wynika to z licznych zalet tego materiału.


Układanie płytek: zatrudnić specjalistów lub zrobić wszystko sam?

Wiele osób woli położyć płytki w łazience, których cena jest jednak znaczna. Ale jeśli zdecydujesz się wziąć ten materiał, trzeba będzie rozwiązać wiele pytań. I dotyczy to nie tylko z wyborem płytek. Konieczne jest, aby zdecydować, kto będzie działał instalację: mogą obsługiwać, lub zaprosić ekspertów. W pierwszym przypadku będzie on w stanie uratować, a druga najlepsza jakość pracy zostaną dostarczone. Ponadto, firmy budowlane oferują taką gwarancję usług, które muszą być uwzględnione. Dlatego konieczne jest, aby rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”, i zdecydować, co jest ważne.

Od czego zależy koszt r?

Ile jest umieścić płytki w łazience? Koszt układania płytek zależy od wielu parametrów. Przyjrzyjmy się im.

  1. Którzy będą wykonywać pracę. Jeśli instalacja zostanie przeprowadzona na własną rękę, to koszt będzie się składać tylko z kosztów materiałów i narzędzi. Należy wziąć pod uwagę koszty pracy i czasu. Jeśli stylistyka przyciągnie specjalistów, koszt jest znacznie zwiększona. Ktoś preferuje firm budowlanych, a ktoś odwraca się do tzw shabashniki. Pierwsza opcja jest droższy, drugi tańszy. Jednak warto zastanowić się nad ryzykiem. firmy budowlane oferują gwarancję na swoją pracę, ale zatrudniony pojedyncza usługa nie jest dostępna.
  2. Stan podłogi i ścian w pomieszczeniu. Jeśli powierzchnia nie jest idealny, wymagane jest wyrównanie. W związku z tym wzrosną koszty zakupu dodatkowych materiałów i narzędzi. Również będzie musiał zapłacić i specjalista. Warto zastanowić się, że pracownicy nie obejmują kosztów usuwania starej powłoki. Więc jeśli nie usunięto starą wykończenie, a następnie za to też będzie musiał zapłacić.
  3. Wykończenie obszar. Jest to najważniejszy czynnik, który wpływa na ostateczny koszt pracy. Aby to zrobić, należy zmierzyć podłogę, ściany, odejmowanie otworów (okien, drzwi). Uzyskane wartości Podsumowując, o całkowitej. Im większa wartość, więc co za tym idzie, bardziej kosztowna naprawa koszt.

Mamy wymienione główne czynniki, które wpływają na ile to kosztuje, aby umieścić płytki w łazience.

Ostateczna cena dekarze praca

Ile jest umieścić płytki w łazience, to określa się na podstawie ostatecznego kosztu. Jest ona obliczana w następujący sposób. Konieczne jest, aby pracować na koszt jednego metra kwadratowego pomnożonej przez łącznej powierzchni ścian i podłóg wymagających wykończenia. Należy zauważyć, że ceny różnią się od firmy do firmy i zatrudnionych pracowników. To zależy od kosztu i sposób wyrównania (tynkowanie, wykończenia płyt kartonowo-gipsowych, mocującym), od rodzaju płytek (porcelany, ceramiki, itp). Układanie płytek z poderwałem wzór droższe niż praca z prostymi wzorami. Na ścianie jego miejsce jest łatwiejsze niż łamać głowy nad jak położyć płytki wokół wanny. Również rozważyć, czy dodatkowe usługi, takie jak demontaż starej powłoki, wyrównywania powierzchni. Są też takie niuanse jak cięcia płytek. Za to może ponosić dodatkowych opłat. Stąd pojawia się ostateczny koszt prac.

W celu określenia całkowitego kosztu instalacji ceramicznych płytek konieczne jest obliczenie kosztów na zakup wszystkich materiałów i narzędzi. Należy wziąć pod uwagę nie tylko koszt płytek, ale także materiały pomocnicze: kleju, masy szpachlowej, zaczynu i innych rzeczy.

Ale nawet jeśli wziąć pod uwagę wszystkie prace i wszystkie koszty materiałowe, ostateczny koszt będzie nadal różni się od planowanych. Dlatego należy omówić wszelkie koszty bezpośrednio z ekspertami, którzy wykonują pracę. Oni zapyta, ile to kosztuje, aby umieścić płytki w łazience. Powinien być przygotowany i na fakt, że po zakończeniu prac będzie musiał zapłacić nieco wyższą kwotę. To ze względu na nieprzewidziane sytuacje, które mogą się pojawić w trakcie układania płytek.

Jakim kosztem?

Koszt płytek wykończeniowych zależy od regionu. W przypadku dużych miast montażu płytek Rosja kosztuje 600-1000 rubli / mkw. M. m, granit. – 700-1100 rubli / m kw. m, marmur -. 800-2000 rubli / m kw. m.