608 Shares 9933 views

Flaga Nigerii: rodzaj, wartość, historia

Republika Nigerii uzyskała niepodległość nie tak dawno temu. Stało się to w 1960 roku. Flaga Nigerii stał się jednym z głównych symboli suwerenności, duma obywateli powodu. On wygląda i co to znaczy? Kto zrozumie!


wygląd

Flaga Nigerii, zdjęcia, które są znane do każdego podróżnika w krajach afrykańskich, innym tradycyjnym prostokątnym kształcie. Ma dwa odcienie, które tworzą trzy pionowe pasy o równej wielkości. Znajduje się na krawędzi zieleni aw środku jest biały. Flaga Nigerii różne długości do szerokości wynosi równych proporcjach 01:57. Crest Navy jest biały prostokąt. Flagstaff znajduje się w górnej części standardowego obrazu stanu, a także godła owalu. Na niebieskim tle, wytyczone kotwicę złoty przedstawioną w kolorze białym, który jest czerwony orzeł. Ten ptak jest symbolem kraju, i jest stosowany w szczególności, a na ramionach.

Znaczenie tkanina

Zielony kolor, który otacza Flaga Nigerii na krawędziach, jest symbolem bogactwa leśnej państwa. Biały ma służyć jako symbol znaczenia życia w świecie, dążąc do rozwoju kraju i przypomina jak trudno dostał niezależność. W ogóle, to wartość podobna do poczucia, że te odcienie inwestują i inne kraje, z wyjątkiem krajów muzułmańskich, które korzystają z zielonym jako symboli religii islamskiej.

Historia tkaniny

Po kraju była brytyjską kolonią. Następnie Flaga Nigerii wyglądał jak zwykły prostokąt niebieski. Na szczycie masztu znajduje się w standardzie Brytanii, a po prawej stronie był symbolem Nigerii, jest to zielony sześcioramienna gwiazda. W środku dwóch trójkątów, które zostały utworzone, przedstawiony białej koronie królewskiej. Symbol w postaci sześcioramiennej gwiazdek pojawiła się w związku z pierwszym gubernatorem stanu – ujrzał znak na jednym z dzbanów Emir Kontagory i postanowił użyć go jako symbol. W 1960 kraj uzyskał niepodległość i pożądanych przestała być kolonią brytyjską. W tym samym roku i przyjęła nową oficjalną flagę Nigerii. Jego twórca został studentem nazwie Maykl Tayvo Akinkunmi. Początkowo zaproponowano, aby przedstawiać na białym paskiem słońcu, ale jury rozważyć wszystkie opcje, postanowiła wykluczyć. Wraz z przyjęciem panelu nie uległ zmianie.