416 Shares 1395 views

Martwi na rysunku? Spróbuj obliczyć BMI

Wskaźnik masy ciała – świata znaną metodą oznaczania obecności nadmiaru masy. Z pomocą bardzo prostego wzoru do obliczenia BMI eksperci sugerują, na podstawie masy ciała i wzrostu człowieka. Dla większości ludzi, technika ta pozwala określić, czy ma nadwagę, co niekorzystnie wpływa na zdrowie i zwiększa ryzyko cukrzycy, nadciśnienia, zapalenia stawów, a nawet raka.


Dla kogo ta technika nie jest skuteczny? Dla sportowców zawodowych (ze względu na obecność gęstej masy mięśniowej), dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących, a także osób starszych z kruchego ciała. Dla dzieci został opracowany przez oddzielną klasyfikacją, a wszyscy inni powinni spróbować innych metod oceny jego wagi.

Oblicz BMI jest bardzo łatwe. Aby to zrobić, należy przyjąć wartość swojej wagi w kilogramach i podzielić przez wzrost (w metrach) do kwadratu. Na przykład wraz ze wzrostem kobiet ma 1,7 m, a całkiem normalne ciężar 58 kg. Aby rozpocząć kwadratowy wysokość: 1.7 * 1.7 = 2.89. Teraz możemy łatwo określić BMI: 58 / 2,89 = 20.06.

Kiedy mamy pewną wartość, to jest czas, aby włączyć do interpretacji:

  • Mniej niż 18,5. Wskaźniki te pokazują brak dostaw. Oczywiście, prawdopodobieństwo wystąpienia chorób, które często towarzyszą otyłości, jest minimalna, ale zwiększa ryzyko zakupu wielu innych schorzeń. W szczególności, brak masy u kobiet może prowadzić do poważnej awarii cyklu miesiączkowego, co prowadzi do problemów z płodnością. Ponadto, osteoporoza może również wystąpić, słabą przyswajalność składników odżywczych i innych.
  • 18.5-24.99. Jest to najlepszy wskaźnik. Waga jest w idealnych proporcjach i nie niosą zagrożenia dla zdrowia ludzkiego. Nie jest konieczne, albo schudnąć lub lepiej, ale pozwolił drobnych korekt do nabywania bardziej stonowanych rysunku. Wszystko to zależy od wagi tkanki mięśniowej i indywidualnych cech organizmu. W wieku 30 lat, jest idealnym BMI 22-23, więc gdy zbliża górne graniczne wskaźników powinien myśleć o redukcji wagi lub stabilizacji. W przypadku, w którym pas GIRTH większa niż 80-94 cm, to ryzyko chorób spowodowanych nadwagi.
  • 25-29.99. Jeżeli obliczenie BMI wykazała takich wskaźników, a następnie cierpi na otyłość. Prawdopodobieństwo wystąpienia chorób oportunistycznych wzrasta wielokrotnie. W celu dokładniejszego określenia poziomu ryzyka dla zdrowia obmerte talii. Spróbuj jak zatrzymać przytyć jak najszybciej i pozbyć się nadmiaru. Przy BMI 27-28, zarówno mężczyźni jak i kobiety dramatycznie zwiększa ryzyko chorób takich jak nadciśnienie, cukrzyca.
  • 30-34.99. Liczby te wskazują na obecność otyłość pierwszego stopnia. Otyłość – choroba, która kojarzy się nie tylko z dużej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, ale także szansa na poważne problemy z sercem. Również w tej wagi może rozwinąć się cukrzyca i nadciśnienie. Ryzyko zwiększa się wraz z ilością pasa. W tej pozycji, ludzie powinni natychmiast zmniejszyć wagę, ponieważ nawet niewielki spadek BMI pozwoli na poprawę ich stanu zdrowia.
  • 35-40. Stawka jest wystarczająco wysoki, sygnały o otyłość drugiego stopnia. zakup Ryzyko związane chorób, które prowadzą do przedwczesnego zgonu wzrasta znacząco. należy natychmiast zmienić dietę i wykluczyć z niego wszystkie zbędne.
  • Więcej 40 Wskaźnik powyżej 40 wskazuje na poważny problem – otyłość trzeciego stopnia. Z ciężarem długość życia jest znacznie zmniejszona. Zaleca się, aby stracić co najmniej 20-30 kilogramów.

Nie wystarczy po prostu obliczyć BMI i ustalić istnienie problemu, bo jeśli nic się nie zmieni, to choroby współistniejące osłabia reakcję ochronną organizmu, co znacznie skraca żywotność.

Przede wszystkim należy skonsultować się z dietetykiem, który będzie odebrać dla ciebie szczególny diety. Zdrowe odżywianie i umiarkowane ilości kalorii pozwoli Ci pozbyć się niebezpiecznych osadów tłuszczowych. Ponadto organizm jest oczyszczony i znikają problemy skóry i włosów, normalizuje sen, znika uczucie zmęczenia rano.

Pożądane jest także, aby określić procent tłuszczu. Jeśli można obliczyć BMI sama ilość tkanki tłuszczowej można określić tylko urządzeń specjalnych. U osób z prawidłową zawartością tłuszczu waga wynosi 15-20% dla mężczyzn i 25-27% kobiet. Należy pamiętać, że dane te są sportowcy zmniejszone o 5-7%. W otyłości procent tkanki tłuszczowej jest więcej niż 30% mężczyzn i 35% kobiet. Wskaźniki 55% i powyżej wskazują trzeci etap otyłości.

Teraz, gdy wiesz, jak obliczyć BMI, to jest czas, aby ciągnąć się razem i dać sobie zdrowia i urody!