660 Shares 8918 views

Czym jest kryzys? Kryzysy wiekowych. Przyczyny kryzysu

Kryzys w psychologii jest uważana za okres czasu, gdy dana osoba jest narażona na pewne zmiany. Te kroki są niezbędne dla prawidłowego rozwoju, więc nie powinni się obawiać. W ciągu życia człowieka ani razu myśleć o tym, że taki kryzys, może przejawiać się i jak to jest konieczne, aby sobie z tym poradzić.


Dzieci kluczowy etap

Gdzie terminy są dość względne, ale eksperci twierdzą, że psychika dziecka jest szczególnie podatny na wiek jeden, trzy, sześć, siedem i jedenaście lat. Okresy te mogą być traktowane jako punkty zwrotne w rozwoju. Mogą objawiać się w niestabilności psychicznej, niekonsekwencji i zachowania konfliktów. Rodzice powinni zrozumieć, że taki kryzys, i zachowywać się wobec dziecka cierpliwie.

Nie bój się, że wzajemne zrozumienie zniknie na zawsze. Lepiej, aby pomóc dzieciom przezwyciężyć trudny czas dla nich, a nowy nieznany za granicą.

Kryzys w pierwszym roku życia

Główne rzeczy nauczyłem się w tym czasie dzieckiem – spaceru. Teraz widzi świat zupełnie inaczej, i czuje jego zwiększonej przepustowości. Dziecko chce nauczyć się jak najwięcej od nowa, wszystko czyni z niego prawdziwe zainteresowanie, więc on wspina wszystkie pola i ukryte zakamarki mieszkania. To pragnienie niezależności jest często objawia się w całkowitym odrzuceniu pomocy osoby dorosłej i nastrojów, gdy zostanie osiągnięty cel.

Trudności w trzecim roku życia

W tym wieku powinny być postrzegane jako nowej rundy rozwoju małego człowieka. Co do zasady, trudności pojawiają się znacznie jaśniejsze niż kryzys w pierwszym roku życia. Dziecko ma już podstawowe umiejętności i radzenia sobie z wieloma zadaniami na własną rękę. On rozumie, że nie jest już tak uzależnione od dorosłych, więc wytrwale bronić swoich praw.

Przyczyny kryzysu są zrozumiałe, ale nadal zachowanie dziecka często przeraża rodziców posłusznym dzieckiem, on zamienia się płaczliwy kapryśna. Upór i niespójność objawia się we wszystkim, od jedzenia, a kończąc na spacer.

Kryzys 6 lat

W tym wieku dzieci w wieku przedszkolnym mogą zachowywać się niewłaściwie i całkowicie zignorować rozmowę z rodzicami w odpowiedzi tylko zaostrzyć wymagania. Aby nawiązać dobre stosunki, dorośli powinni przyznać ich dziecko jest pewien, że stał się „wielkim”. Nie trzeba odpowiadać na wszystkie jego ataki w dół, to lepiej powoli przyzwyczajeni do niezależności i promować swoją pierwszą próbę podjęcia odpowiedzialności.

Dziecko musi czuć, i czuję, że każda akcja pociąga za sobą pewne konsekwencje.

Problemy z „średnim dzieciństwie”

Czasami rodzice zaczynają zdawać sobie sprawę, że ten kryzys, tuż po ich ulubiony dziecko osiągnie dziesięć lat. Psychologowie twierdzą, że w tym wieku może przejawiać oznaki okresu przejściowego. Nastolatka zmienia nie tylko wewnętrznie, ale również na zewnątrz, a czasami przeraża dzieje. Zaczyna myśleć inaczej i czuć.

Aby nie stracić relacji, trzeba wyjaśnić dziecku, co się z nim dzieje, i nie naciskać na niego z jego upoważnienia.

kryzys wieku średnim

Okres ten jest w życiu zarówno mężczyzn jak i kobiet. Wielu zna rzucanie i doświadczenia, które występują w 30-40 lat.

Przyczyny kryzysu mogą być różne, ale najczęściej są one następujące:

  • „I nie osiągnęli niczego.”
  • „Mam złą robotę.”
  • „Nie mam rodziny, dzieci.”
  • „Jestem nieszczęśliwy”.

Jest to tylko niewielka część tego, co jest przyczyną burzę w ludzkiej duszy, kiedy to 30-40 lat.

Jako kobieta przeżywa kryzys?

Kiedy kobiety marzeń dla 30 lat, zaczyna się zastanawiać nad sensem życia. Kobieta może stwierdzić, że nie rozumie, co robić i gdzie iść. W tym okresie należy zatrzymać zwykłego codzienne funkcjonowanie i myśleć o tym, co chcesz poprawić i skorygować. Kiedy jest średni wiek kryzysu, której istota polega na chęci do zmian, może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Kryzys u mężczyzn

W przybliżeniu przez 30-35 lat u mężczyzn zaczyna się stan, w którym to wszystko się irytujące: jej własne odbicie w lustrze, zachowanie dzieci, krewnych, kolegów, a nawet jego żona. Obejmuje ona pragnienie zmiany, która jest po prostu niemożliwe, aby oprzeć. Nawet przykładowe mężowie mogą zapomnieć o rodzinie i miał piłkę.

Człowiek odczuwa silne pragnienie, aby stać się to, co nigdy nie było. On może kupić modne ubrania, flirtuje z młodych piękności i spalić czas i pieniądze w branży rozrywkowej. Zwłaszcza te zmiany przestraszyć żonę, bo ona jest zawsze.

Wszystko kryzysy wieku charakteryzuje się tym, że dana osoba nie rozumie, co się z nim dzieje. Człowiek nie potrafi wyjaśnić ich działania i czynności. W tym stanie, zaczyna biec od jednej skrajności do drugiej, starając się udowodnić sobie i innym, że jest coś wart.

kryzys połowy życia u mężczyzn może powodować szkodliwe skutki nie mniej niż globalny kryzys. Idą na długich ciągów alkoholowych, zburzyć upadek rodziny do długotrwałego depresji i rzucić pracę.

Co można zrobić?

Bez względu na to, jak ciężko przystąpił w tym okresie, należy pamiętać, że jest to nieuniknione i wciąż musi przejść. Musimy być cierpliwi i zatrzymać chowając głowę w piasek. Jeśli radzenia sobie z własnymi emocjami i uczuciami, można wejść w nowy etap życia i dorosnąć.

Żona powinna przedstawić mężowi osobistej przestrzeni „s i nie naciskać na niego. W tym czasie lepiej jest wziąć odpowiedzialność za własne szczęście dla siebie, a nie zależy od partnera. Człowiek, który jest w kryzysie, konieczne jest, aby powiedzieć, że jest kochany i potrzebny rodzinę. Nie należy się spodziewać odpowiedzi uczuć, po prostu pokazać, czułości, delikatności i uczucia.

W żadnym wypadku nie mogą szukać schronienia w alkoholu, tytoniu lub narkotyków. nie będą one pomóc w rozwiązaniu problemu, ale tylko pogorszyć go.

Zachęty i cele

Konieczne jest, aby pogodzić się z faktem, że mało kto może przejść przez kryzys wieku produkcyjnym. Wiadomość, że człowiek uczy się życiem, bo to emocje i uczucia, nie był znany, a on nie wie, co z nim zrobić. Aby przezwyciężyć kryzys, musimy znaleźć nowe zachęty i motywacji. Dla kogoś do odbytu staje się praca, a ludzie z nowymi siłami wznoszą się po drabinie kariery.

Myśląc o tym, że taki kryzys, konieczne jest, aby zrozumieć, że jest to wskazanie niedostępności osoby zmienić. Czasami okres ten staje się wygodna pokrywa uzasadnić swoje działania i wyjaśnić jego własnym interesie. Ludzie, którzy myślą, że kryzys trwa od nich poczucie winy i odpowiedzialności, co do zasady, zrobić wiele głupich rzeczy, których efekty nie są mniej destrukcyjne niż globalnego kryzysu.

Osoba musi zdać sobie sprawę, że 30-40 lat – to nie jest do końca życia, a może dopiero początek.