548 Shares 2281 views

21213 „Niva” – strojenie wnętrze, układ kierowniczy i nowy body kit

Jednym z najbardziej popularnych SUV krajowym uważane VAZ 21213 „Niva”. Tuning samochodu umożliwić właścicielowi, aby uzyskać jeszcze więcej pozytywnych emocji z eksploatacji.

Główne zadania do strojenia „Niva”

Nie jest tajemnicą, że ze względu na skrzynce rozdzielczej, ciągle iść na boisku nie jest bardzo wygodne. Ze względu na ciągły hałas, niektórzy właściciele decydują się na usunięcie tego węzła, pomimo utraty samochodu terenowego z jego podstawowych cech.

Jest to często miejsce i wymiana przekładni do pięciu obrotów, na przednie koła i jest całkowicie usunięta. W rezultacie samochód stał się cichszy, zwiększoną wydajność prędkość i zwrotność, ale to już nie było VAZ 21213 „Niva”.

Tuning, który nie sprawia jednak zwiększyć istniejące zalety pojazdu, zwiększa komfort dla kierowcy i pasażerów, zawsze jest korzystne. Poniżej przyjrzymy się kilku usprawnień technicznych i ulepszeń, które dadzą możliwość korzystania z ich SUV ci.

zwrotnica

Nowoczesny samochód bez wspomagania kierownicy – to jest nonsens. Kiedy po raz pierwszy usiadł za kierownicą samochodów z hydrowspomaganiem, od razu wiemy, że to nie jest rodzaj nonsens, ale bardzo potrzebna i przydatna opcja. Nawet po krótkiej jeździe na taki samochód, spróbuj ponownie usiąść za kierownicą swojego Niva. Proste i łatwe sterowanie zostało zastąpione przez stały stres fizyczny swoich rękach.

W przypadku korzystania z domowej SUV od przypadku do przypadku, powodem do dokonania przeglądu, prawdopodobnie nie. Ale jeśli spędzasz cały dzień za kierownicą VAZ 21213 „Niwa”, strojenie jednostka sterująca wystarczy. Można dokupić specjalny zestaw do wspomagania układu kierowniczego dla Nivy. Jego cena nie przekracza 33 tysięcy rubli, ale warto.

Możemy również rozważyć opcje instalacji elektrycznego wspomagania kierownicy w „Niva”. To powinno być wyposażenie na 8000 tańsze, a ich wpływ na zarządzanie ulgi jest również osiągnięty. Jednak moc – coś bardziej pragmatyczne. Jest całkowicie pozbawiony obwodów i silników, a zatem bardziej wiarygodne. Biorąc pod uwagę, że nasz samochód – SUV, będzie kierować się zasadami niezawodnej i bezawaryjnej pracy, a nie koszt.

salon

Wewnątrz „pole” jest najlepszym przykładem klasycznego minimalizmu. Istnieje wiele pozycji, że zastąpienie pozwolą Ci przewartościować swoje VAZ 21213 „Niva”. strojenie wnętrze musi zaczynać się od izolacji akustycznej lub nie dotykać wnętrza w ogóle. Jakość i grubość vibroiizolyatsionnogo i akustyczne bardzo wiele zależy.

Tutaj, podobnie jak we wszystkim, co związane z samochodami, oszczędności kosztów jest w stanie zniweczyć wszelkie wysiłki w celu poprawy wydajności pojazdu. W najlepszym wypadku, oszczędzając na materiałach, to trochę wynik, który nie uzasadniają pieniądze wydane i wysiłku, aby udoskonalić maszynę ( „Niva” 21213). Wnętrze Tuning swoje ręce pomoże Ci naprawdę zaoszczędzić pieniądze, ponadto, że instalacja wygłuszenia – To nie jest bardzo skomplikowane. Najważniejsze jest to, kierując się podstawowymi zasadami w pracy:

  1. Jakościowo, oczyścić i odtłuścić powierzchnię przed nałożeniem redukcji szumów. ślady korozji obszarach muszą być oczyszczone i przetworzone. Całe wnętrze ma zostać idelno suszy.
  2. Nie zostawiaj obszary leczone. Jeśli nie masz wystarczająco dużo materiału, to lepiej kupić więcej niż zrobić częściową pracę, która nie będzie miała pożądany efekt.
  3. Szczególną uwagę zwraca się na łukach kołowych, komora silnika i wału środkowego, które znajduje się poniżej wału napędowego, przekładnią i razdatka. Na te części, zaleca się stosować materiał, który ma dobre właściwości pochłaniania dźwięku niż drzwi przetwarzania lub dachu kabiny.

Podczas pracy używać vibroplast i Izolon. Grubość pierwszej warstwy mogą być różne, w zależności na poletkach. Tłumik wykorzystywać tę samą grubość, korzystnie nie mniej niż 8 mm. Położył na górze dywan i zrobi jego wkład w dźwiękoszczelnej kabinie. Teraz możemy mówić o zainstalowanie bardziej wygodne siedzenie.

Siedzenia w „Niva”

Zalecamy zmianę przednie siedzenie na import do zwiększenia komfortu jazdy. W tym celu najlepiej jest wybrać jeden z japońskich marek. Główna zasada – remake suwak na siedzeniu tak, aby stały się one regularnie mocowania siedzeń samochodowych VAZ 21213 „Niva”.

Tuning, gdy organizm jest przyspawany do różnych stoisk i obsługuje do nowych foteli nie jest uważane za najlepsze rozwiązanie z punktu widzenia bezpieczeństwa. Pierwsza opcja zajmie więcej czasu, ale siedzenia są zainstalowane sprawnie i niezawodnie. Jeśli nie można znaleźć miejsce z przodu odchylane oparcie – wziąć na czterodrzwiowa. W przeszłości, po prostu wyciąć ograniczających stadniny, a siedziba będzie wygodny do stosowania w samochodzie dwudrzwiowego.

Zestaw do „Niva”

Dokonywanie cichą kabinę, dawać dobry fotel z trzymaniem bocznym, regulowane na wysokość i kołem kierownicy, obrócić się na zewnątrz. Dokonywanie strojenie zewnętrzny VAZ 21213 „Niva”, pamiętam jego praktyczność.

Optymalna jest zainstalowanie deski biegania boczne, tylne wrota do mocowania koła zapasowego, jak w większości SUV-ów, a przedni zderzak brutalny – „kengooryatniki”. Ostatni, pożądane jest, aby odebrać z łuków, chroniące optykę samochodu.

Nowa optyka

Zakład mieści się na najczęstszych optyki „Niwa” 21213. strojenie ta ważna jednostka pojazdu zaleca się przeprowadzać w dwóch kierunkach:

  1. Zwiększona siła światła – rezerwacja szkła specjalną folią.
  2. Zwiększając siłę strumienia świetlnego. W tym celu proponuje się zainstalować lampy biksenonowe jednostek zapłonowych. Ważna uwaga do ustawiania świateł, tak aby nie szkodzić innym użytkownikom drogi.

W wyniku prac mamy zupełnie inny samochód. Tuning „Fields” 21213 własnych rąk i bez ozdobników zachowa słynny „charm” rosyjski SUV, dzięki czemu jest bardziej praktyczny i nowoczesny samochód.