537 Shares 2017 views

Witaminy dla sportowców w aptece: opinie

Aby wspierać prawidłowe funkcjonowanie organizmu wymaga stałej dostarczania minerałów i witamin. On nie jest w stanie ich wytworzyć, więc muszą pochodzić z żywności lub jako specjalny dodatek. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do ludzi, którzy mają stałą ćwiczenia lub angażują się w sporcie zawodowym. Ich potrzeby w dziennej dawki składników odżywczych zwiększa zatem pewna kompleksy odbioru.


Kompleks witaminy dla sportowców z apteki

Szybkie tempo współczesnego życia pozbawia czas sportowców gotować zdrowe i racjonalne żywności, która zapewni optymalny metabolizm białek oraz procesy metaboliczne. można otrzymać z konwencjonalnych zasilania tylko połowa wymaganej liczby niezbędnych substancji, tak skomplikowane i witamin dla sportowców w farmacji są bardzo potrzebne.

Najważniejsze witaminy dla sportowców są uważane witaminy B i C. Rozważmy ich skutków osobno.

kwas askorbinowy

Kompleks, w których witamina C jest głównym składnikiem, jest koniecznością w życiu sportowca. Jest przeciwutleniaczem, który chroni komórki przed wolnymi rodnikami, które mogą wywoływać raka i zmiany w genach. Ponadto, witamina C jest zaangażowana w procesy metaboliczne, jest wytwarzany za pomocą kolagenu (białko o sprężystości, elastyczności skóry). Wchłanianie żelaza i testosteronu wzrostu tkanki regulacji metabolizmu glukozy – jest również pracować kwas askorbinowy. Zrekompensować utratę witamin po wyczerpującym treningu, przyjmowanie witamin dla sportowców. W aptece są sprzedawane pod nazwami „Undevit” „kwas askorbinowy” et al.

witaminy z grupy B

Ten multiwitamina istotne znaczenie, zwłaszcza w odniesieniu do witaminy B1 (tiaminy), B6 (pirydoksyna). Sportowiec powinien spożywać je w dużych ilościach, ponieważ zwiększa metabolizm białek podczas ćwiczeń. Ponadto, 1, jak koenzym udział w procesie metabolizmu węglowodanów, ale B6 bierze udział w metabolizmie aminokwasów i białek.

Ważnym jest witamina B 3 (niacyna). Dzięki niemu, włókna mięśniowe karmione podczas ćwiczeń. Niacyna sportowiec dodaje energii i ma pozytywny wpływ na wyniki sportowe w podwyższonych ilościach w organizmie.

Jakie witaminy dla sportowców lepiej?

Zmęczenie – niebezpieczny zespół, ma negatywny wpływ na cały organizm, więc producenci wytwarzają substancje, które pomagają uporać się z nim i wytrzymać obciążenie emocjonalne. Witaminy dla sportowców w aptece sprzedawane są na każdy gust. A cena jest również różni się od nich. Jeśli mówimy o farmakologii krajowym, nie może być uznane za takie preparaty:

· "Complivit aktywa". Ten zrównoważony zestaw 21 przydatnych, jako składnika A, E, B 1, B 2, B 5, B6, B9, B12, C, D, PP, fosfor, żelazo, mangan, miedź, jod, s, etc. ,

· "Alfabet Effect". Kompleks tabletek o różnych kolorach. Każdy z nich wiąże się z kompleksem witamin i minerałów. „Efekt Alfabet” przyczynia się do wzrostu wytrzymałości, szybkiego odzyskiwania ciała po wysiłku (mniej wyraźne mięśniowy stworzeniem), a także daje możliwość szybkiego osiągnięcia pożądanych rezultatów w krótkim warunkach.

· "Undevit". Składa się ona z 11 witaminy (A, E, C, B, PP i in.), które poprawiają metabolizm i ogólną kondycję.

· "Geksavit". Zastosowanie tego leku promuje proces aktywacji syntezy w komórkach. Jest skuteczny jako środek zapobiegawczy dla dużego wysiłku fizycznego.

Te ostatnie dwa leki w ich skuteczność nie jest gorsza od dwóch pierwszych, ale ich cena jest kilkakrotnie niższa. Witaminy dla sportowców w aptece i przedstawiane przez firmy zagraniczne, takie jak „Vitrum Performance”. W ramach 20 witamin i minerałów.

Dorastających sportowców. Co oni potrzebują witamin?

Nastolatki są uważane za dzieci w wieku od 12 do 16 lat. W tym czasie młody organizm tworzy się i dojrzewa, doświadcza zwiększonego stresu fizycznego i psychicznego. Początek dojrzewania widać po gwałtownym skoku wzrostu, do której organizm nie zawsze można dostosować. Jeśli nie zostaną podjęte działania, patologia układu sercowo-naczyniowego i ośrodkowego układu nerwowego są świadczone. Dlatego potrzebne są specjalne witaminy dla sportowców, nastolatek (kompleksów), które zawierają takie substancje:

 • Witamina A – dla wzmocnienia układu odpornościowego i wzrostu kości.
 • Witaminy z grupy B: B1, B2, B6, B12. Zachować ciało od stresu i zapewnić normalne funkcjonowanie OUN.
 • Witamina C – przyczynia się do szybkiego odzyskiwania mięśni po wysiłku, Uluchay apetytu.
 • Witamina E – wyświetla organizm z wolnych rodników i toksyn, chroniąc nastoletnie stres i choroby.
 • Witamina D3 – pomaga wchłaniać wapń i fosfor.

W celu wybrania nastolatka kompleks witamin należy kierować się tymi kryteriami:

 • Wymagana Mieszanka witamin w okresie dojrzewania poszczególnych odpowiednich dawkach.
 • Oczywiście wstęp i liczba dawek dziennie.
 • Odbiór kształt, wygodne, zwłaszcza nastolatków.

Ważne! Witaminy powinny być podejmowane tylko po posiłku, albo ich działanie nie będzie skuteczne.

Witaminy dla dzieci sportowców

fani sportów młodzi muszą uzupełnić energię spędzony na treningach ze specjalną dietę, suplementy w postaci witamin i minerałów. Więc jakie są witaminy dla dzieci-sportowców są wymagane? kompleksy witaminowe zaprojektowany w zależności od tego, co jest celem młodego sportowca, na przykład:

 • Dla wzrostu mięśni – tiamina, witamina A, kwas orotowy. Substancje te pomagają komórkom wzrastać i syntezy białka.
 • Do tonowania – witaminy B, 3, 7, C i E, kwas foliowy. Takie kompleksy znajdują się mięśniom odpowiednie odżywianie w czasie ćwiczeń, przynieść wolnych rodników z organizmu, poprawa procesu wymiany aminokwasów.
 • Aby uniknąć urazów – witamina C, E i K. Substancje te są zaangażowane w tworzenie tkanki łącznej, oraz pomaga w asymilacji wapnia i fosforu. Witaminy dla sportowców w drogerii (zdjęciu) są stosowane w różnych formach. Dla dzieci dostępne są tabletki do żucia, wielobarwne Bear z przyjemnym smaku.
 • W celu odzyskania po treningu – witaminy E, C, B 4. – zmniejszenie błony komórkowe i wyprowadzania wolnych rodników.

Recenzje witamin dla sportowców

Według opinii, jest dobrze ugruntowana „Letters Effect”, „aktywa Complivit”. Klasyczny zakres pozwala łatwiej znosić aktywność fizyczną, a cena nie gryzie. Również popularne są Pak Animal. On praktycznie zastępuje żywieniu sportowców, jak to ma w swoim składzie wiele cennych substancji, z którymi zwiększa efektywność treningu. Przystępna cena czyni go dostępnym dla każdego.

Niektórzy piszą, że Animal Pak może być zastąpione przez „Gerimaks Energii”. Obejmuje ona wiele witamin i minerałów, które pomagają odzyskać szybko po treningu i rozwijać wytrzymałość.

Sprzedawane wszystkie witaminy dla sportowców w aptece. Opinie mówią, że oni sami nie są wystarczające. Konieczne jest więcej i jeść prawo. Jedz dużo warzyw, zbóż, jaj, mięsa i innych.