815 Shares 3492 views

Jak włączyć tryb oszczędzania energii na iPhone

Smartphone użytkownicy wiedzą z pierwszej ręki o problemie szybkiego odprowadzania gadżetów. Zaawansowane urządzenia mają ogromną liczbę funkcji i wielu użytkowników komputerów zastąpić pełne. Jedną z głównych zalet tych urządzeń są przenośne, ale za to mają być wypłacane przez obecność baterii, które z kolei muszą być regularnie ładowane.


Niestety, baterie nie stają się bardziej skuteczne z upływem czasu, a oprogramowanie jest coraz większe „apetyt”. Producenci rozwiązywania problemów na różne sposoby: ktoś ustanawia baterię imponujących rozmiarów, a ktoś próbuje stworzyć energooszczędne chipy, oszczędzając szybkiego rozładowania, ale najlepszą metodą jest wprowadzenie ograniczeń w funkcjonalności urządzenia.

Jaki jest tryb oszczędzania energii w iPhone?

Nie tak dawno temu, w 2015 roku, firma Apple wprowadziła nowy system operacyjny – iOS 9. W uzupełnieniu do włączenia do systemu wielu dodatków funkcjonalnych, Apple uporać się z optymalizacją. Tak bardzo, że w Cupertino naruszył swoje własne zasady i zawarte w specjalnym trybie oszczędzania energii w iPhone 5 i nowszych urządzeniach. Co jest istotą reżimu? Fakt, że procesy tła są stale odbywają się w systemie iOS, takich jak uaktualnianie danych w ramach aplikacji, geopozitsii śledzenia i wiele więcej. Wszystkie z tych tajnych operacji podkreślić procesor i spowodować, że zużywają więcej energii.

Tryb oszczędzania energii elektrycznej w 5s iPhone i innych modeli znajduje się przycisk, który natychmiast wyłącza wszystkie procesy w tle, zmniejsza częstotliwość procesora i zmniejsza poziom jasności. Telefon działa powoli, wiele operacje wymagają więcej czasu, aby zakończyć, ale niektóre funkcje nie będą dostępne na wszystkich, ale Apple obiecuje, że całkowity czas akumulatora wzrośnie do trzech godzin.

Jak i jakie funkcje telefonu wpływa na tryb oszczędzania energii?

Przed włączyć tryb oszczędzania energii, trzeba dowiedzieć się, co dokładnie będzie to miało wpływ na możliwości telefonu:

 • Tło zatrzymać aktualizowanie i pobieranie wiadomości e-mail – nowe litery nie przyjdzie dopóki tryb oszczędzania energii jest wyłączony.
 • Siri będzie przestać słuchać użytkownika – innymi słowy, nie będzie zadzwonić do niej wyrażenie „Hej, Siri».
 • Aktualizacja oprogramowania w tle zatrzymuje – niektóre usługi, które od czasu do czasu rozładować danych z internetu, aby zapewnić użytkownikowi z odpowiednimi informacjami, przestać to robić.
 • Automatyczne pobieranie utworów, podcastów i automatyczne aktualizowanie aplikacji nie będzie działać.

 • Wiele efektów wizualnych i animacji zostaną zastąpione przez uproszczonych wersjach.
 • Zmniejszyć częstotliwość procesora – gra będzie działać wolniej i może spowolnić. Wystarczy postępować i bogate aplikacje, grafika i piękne animacje. Nawet banalne połączenie może działać wolniej na starszych urządzeniach.
 • Ekran zostanie zablokowane automatycznie co 30 sekund (nawet jeśli w ustawieniach, opcja ta jest wyłączona).

Jako tryb oszczędzania energii na iPhone?

Telefon w tryb oszczędzania energii automatycznie. Jak tylko poziom naładowania spadnie do znaku 20%, pojawi się monit, aby zacząć oszczędzać energię. To samo zawiadomienie znowu przychodzi po ładunek spadnie do poziomu 10%.

Telefon może zostać przekształcona w tym trybie ręcznym. Aby to zrobić:

 • otwórz „Ustawienia”;
 • „Battery” przejść do podmenu:
 • kliknij na przełączniku „Power Saving Mode”.

Następnie, wskaźnik ładowania będzie żółkną i wyświetla wartość poziomu naładowania w procentach (nawet jeżeli taka opcja nie jest włączone). Tryb ten jest automatycznie wyłączany, gdy telefon jest naładowany.

Jak włączyć tryb oszczędzania energii poprzez Siri?

asystent głosowy Siri jest w stanie wykonywać wiele zadań. Bez dotykania telefonu, użytkownicy mogą wykonywać połączenia do muzyki i zawierają ustawienia systemowe zmiany. Naturalnie, tryb oszczędzania energii można włączyć poprzez Siri. Aby to zrobić, trzeba powiedzieć: „Hej, Siri, tryb oszczędzania energii.” Inne warianty Siri nie rozumie, ale zdanie może być zredukowany do nazwy opcji.

Jako tryb oszczędzania energii z 3D Touch?

Na nowych modeli iPhone, które są wyposażone w wyświetlacz, który rozpoznaje zwiększonej depresji, można szybko przejść do konfiguracji baterii, bez gubię się w mylące menu. Aby to zrobić, z mocą naciskania aplikacji „Ustawienia” i wybrać między SUB-etykiet „Battery”.

Jako tryb oszczędzania energii w iOS 11

Chociaż 11 wersja iOS nie jest jeszcze obecnie, jest już testowany wśród zwykłych użytkowników. Mają też nową opcję, aby szybko włączyć lub wyłączyć tryb oszczędzania energii został wykryty. Jeśli wcześniej za zarządzanie tym systemem było otworzyć ustawienia potrzebne, teraz można korzystać z nowego „Control Center”.

Aby dodać do tej etykiety, należy:

 • przejść do „Ustawienia”;
 • wybrać podmenu „Control Point”:
 • znaleźć tam klucze do oszczędzania energii i szybko przenieść do głównego „hub”;
 • Następnie wystarczy zadzwonić „Zarządzanie Item” (wyciągając go od dołu ekranu), a następnie naciśnij przycisk z obrazem baterii.

Oszczędzanie energii w starszych modeli iPhone

IPhone 4 tryb oszczędzania energii nie działa (urządzenie i wcześniejsze modele nie obsługują iOS 9). Aby wdrożyć podobny efekt musiałby ręcznie wyłączyć wszystkie ustawienia.

Wyłącz aplikacje aktualizowane w tle. Użyj smartfona o zmniejszonej jasności ekranu i niskiej głośności. W ogóle, zobacz listę ograniczeń, które mogą być zawarte w iOS 9, i włączyć je ręcznie. – «Основные » – «Статистика » – «Использование аккумулятора » (наверняка в первых рядах окажется Facebook). Usuń wszystkie programy, które zużywają zbyt dużo energii, można je znaleźć w „Ustawienia”„Ogólne”„Statystyka” – „Korzystanie z akumulatora” (na pewno w czołówce będzie Facebook). Wyłącz Bluetooth, jeśli nie korzystają z bezprzewodowego zestawu słuchawkowego lub nie planują przenieść pliki na zrzut. AppStore jest aplikacja, która może rzekomo sprawdzić stan baterii, a także zwiększyć jego czas pracy, ale nie licz na nich. W trzeciej partii programy nie mają dostępu do ustawień systemowych, a więc nie może pomóc.