683 Shares 4549 views

Koper. Przydatne właściwości przypraw

Koper rozpowszechniony jako uprawianych roślin jednorocznych ogrodzie rodziny baldaszkowatych. Spice, dostępne dla każdego, łatwa w uprawie nawet w oknach mieszkań miejskich, często stosowany w kuchni. Jednakże koper docenione, nie tylko do smaku i właściwości aromatycznych. Korzystanie z koperkiem, a zwłaszcza jej nasiona, było wiadomo, że nasi przodkowie.

Koper ma korzystne właściwości ze względu na obecność w nich zapachowe olejki eteryczne (i nasion – oleje tłuszczowe), flawonoidy, kamferola lotne, karoten i witaminę C. Od dawna ich zapisania w wzdęcia jelit, brak mleku karmiących matek, zaparcia, kaszel , utrata apetytu, wysokie ciśnienie krwi, zapalenie oczu i innych dolegliwości.

Nie jedna matka przyszła pomóc koper, użytecznych właściwości, które pomagają w czasie, gdy niemowlę miał skurcze jelit lub gdy ona sama nie miała mleka. W takich przypadkach, warzone łyżeczka nasion przegotowanej wody (nawet lepiej mleka napar), prasowane i pozwolił dziecku do picia zamiast wody w ciągu dnia. Dobry laktacji zwiększa następujący przepis: zalać litrem wrzącej wody 400 g sera krowiego, doprowadzić do wrzenia, dodać trochę posiekanej koper, napar i pić herbatę w ciągu całego dnia.

Częste korzystanie z kopru włoskiego – gwarancja zapobiegania nadciśnieniu. A jeśli się zachorować, będzie radzić sobie z nadciśnieniem pochodzenia nerkowego w początkowym etapie. Usuwanie zapalenie nerek, działając jako środek moczopędny, oddanych piasku z nerek, koperkiem i jednocześnie obniża ciśnienie. Ponadto system jest zdolny do rozpuszczania delikatny sposób kamienie pęcherza moczowego, działa w obezbolivayusche bolesne oddawanie moczu. Dla mężczyzn w takich przypadkach jest szczególnie ważne, koper, użyteczne właściwości, które pomagają złagodzić odprowadzania moczu na jej zwłoki. Wlew do poprawy wydalanie moczu, usuwając procesy zapalne nerek przygotowuje się kąpiel wodną. Kubek wrzącej wody wlewa nasion kopru (2 łyżki. L.) i ogrzewano na łaźni wodnej przez 15 minut w naczyniu szkliwa, pokrytych pokrywą. Następnie 45 minut nalegać, filtr i pić przed każdym posiłkiem w ⅓ szklanki naparu.

W spotkaniu z kopru innymi ziołami jest skuteczna dla żołądka z niskim funkcji wydzielniczej. Aby przygotować ten wlew musi mieć nasion kopru w postaci cząstek, szyszek chmielowych, trawy, liści babki centaury, kwiaty i trawy Althea (1 łyżka. L. każdego składnika), wypełnić je z wrzącą wodą (jeden litr), 20 minut domagać. Picia infuzji przez 14-21 dni w małych dawkach (na 2 łyżek. L.) przez pół godziny przed posiłkiem.

Usuwanie błony wewnętrznej naleciałości, cholesterolu, koper pozwala im po raz kolejny stają się elastyczne iw pełni wykonywać swoje funkcje. Czystego naczynia – to nic innego jak przy braku miażdżycy.

Kiedy zapalenie oka pierwszej pomocy w domu przychodzi koper. Przydatne właściwości w tym przypadku jest to zdolność do usuwania zmęczenia, zaczerwienienia. W tym celu wystarczy tylko na 15-20 minut, aby umieścić na powiekach kompresy z bulionu nasion kopru.

Systematyczne stosowanie liści tej rośliny nie tylko pomaga radzić sobie z powyższych chorób, ale również służyć jako doskonałą profilaktykę. Wiadomym jest, że koper można zaopatrzyć się na zimę: do wyschnięcia, marynowanie, zamrażanie. Nie zapomnij dodać go do swojej diety, można przygotować prosty przyprawy łącząc sól, bez którego kosztuje rzadką danie oraz pokruszony liści i nasion kopru.

Niestety, nie wszyscy mogą korzystać koper, przeciwwskazania do jego stosowania również dostępna. Należy zachować ostrożność, aby jego osoby z niskim ciśnieniem krwi, ponieważ stosowanie tej rośliny w dużych ilościach może prowadzić do zmniejszenia ogólnego tonu omdlenia ciało, powodują, czasowe pogorszenie widoczności.