493 Shares 5857 views

Piec z rękami. Jak zainstalować piec bannuyu własnymi rękami

Jeśli myślisz o budowie łaźni na swojej stronie kraju, jesteś na dobrej drodze. Po tym wszystkim, jeśli są często narażone na jego korzystne właściwości znacząco wzmacnia system odpornościowy, poprawia nastrój, leczy cały organizm. Jednak, aby Bath naprawdę dało rezultatu, nawet we wczesnych stadiach powinien dbać o projekcie oraz lokalizacja umieszczenie pieca kąpieli. Po tym wszystkim, z niewłaściwego umieszczenia maksymalnej temperatur nie przekracza 80 stopni Celsjusza. Więc przyjrzyjmy się, jak zrobić piec kąpielowy własnymi rękami.

Rysunki – jest pierwszym krokiem poprawności których będzie zależeć wszystkie cechy oraz obiektów. Jednak przed wyciągnięciem rozwoju jest niezbędne w celu ustalenia, jaki rodzaj kotła użyć. Poniżej przyjrzymy się kilku rodzajów tych urządzeń i zauważamy ich właściwości.

gatunek

W chwili obecnej istnieją dwa główne typy pieców w saunach:

  • Z otwartym piecu.
  • Z zamkniętym piecu.

Urządzenie z otwartą obudową zewnętrzną

Ten rodzaj instrumentu ogrzewania stosuje się w przypadkach, gdy istnieje potrzeba ogrzewania pomieszczenia dla kilku osób. Dzięki specjalnej konstrukcji z otwartym grzałki piekarnika można szybko podgrzać łaźnia parowa do poziomu ponad 100 stopni Celsjusza. Jednakże, w tym samym czasie, z powodu wysokiej zawartości wody, szybko chłodzi. Dlatego można go stosować nie częściej niż raz dziennie.

W tym przypadku, kamienie układane w piecu luzem na paleniska. Oraz w celu zapewnienia, że urządzenie nie ostygnie szybko, a więc miał dobre przewodzenie ciepła, po każdym kamieni uzdatniania wody dokładnie pokrywa pokrywy ekranu.

Konstrukcja narzędzia ogrzewającego również komina, która jest często wykonana z warstwy 1,5 mm z blachy stalowej ocynowanej. Dolna rura (jeśli piec domowej) może być wykonana z konwencjonalnej instalacji wodnej 15 cm szerokości. Długość urządzenia powinna wynosić około 150 cm. Ponadto, dysza lekko jest dalej klapy.

Zatem konstrukcja pieca z otwartej migawki obejmuje nie tylko zdolność do ładowania do określonego rodzaju paliwa, ale rury wraz z kamieniami. Nawiasem mówiąc, kamienie trzeba używać tylko specjalnego rodzaju zaprojektowane specjalnie do stosowania w takich warunkach. Użyj zwykłego bloku żużel lub cegły jest po prostu nieuzasadnione, ponieważ nie mają dobry ogień i schłodzić bardzo szybko. Dlatego kamienie należy kupować tylko te, które są przeznaczone specjalnie do kąpieli. Umieścić je w piecu musi być następująca: od dołu, aby umieścić większe kamienie wielkości i wlać na szczycie mniejszych. W ten sposób można zrealizować najbardziej efektywne odprowadzanie ciepła z pieca, a następnie ogrzewany pokój parowy będzie miał kilka minut. Cegły pieca kąpieli należy wprowadzić do około 100 kg kamieni, znamienny tym, że górna temperatura (w związku z czym warstwa najpłytszej) powinna wynosić co najmniej 300-350 ° C.

przepisy bezpieczeństwa

Oczywiście, w kamieniu ogrzewanej do bardziej niepokojące – i czy sygnalizatory drewnianej kąpieli w tej temperaturze? Jak pokazuje praktyka, to nie nastąpi. Ale jeśli chcesz, aby Twój kąpiel bardziej ognioodporne, można zainstalować dodatkową warstwę izolacji azbestowych. Kalibracja odbywa się wyłącznie na suficie. W tym samym wyjście komina o 50-60 centymetrów nad grzbietem łazienkę. Powyżej rury musi być zainstalowany dalszy pokrywę ochronną, która zapobiega przedostawaniu się deszczu w różnych systemach. Dolny koniec komina mogą zostać zamknięte nasadką cyny.

Piekarnik z zamkniętym piecu

Konstrukcja tego pieca, nie różni się zasadniczo od wyżej opisanego przykładu wykonania. Jedyną różnicą jest to masz szczególną niszę do pobrania ogrzewany kamieniami. Oraz w celu pary wyjść uformowane na zewnątrz na taki specjalne urządzenie drzwi, które znajduje się w jednej płaszczyźnie z górną warstwą małych kamieni również zamontowany. Podczas pracy pieca do kąpieli, stopniowo wychodzi z rurki dymu oraz przeciekać przez pary drzwi pochodzących z powierzchni k? Pa wody paliwa. Po to został ciepło pozostanie w wannie na około kolejne kilka dni. Oczywiście, aby użyć takiego piec następnego dnia nie można (trzeba poczekać, aż ostygnie).

W zasadzie, najbardziej nadaje się do urządzenia domu kąpieli instalacji otworzy grzejnika. Ale ponieważ ich konstrukcja ma wiele podobnych elementów, instrukcję instalacji, poniżej, będą odpowiednie dla pieca zarówno z otwartą i zamkniętą grzałką.

Piec grzejnik zamknięty, typowo może być długi (na stałe) lub okresowy.

Więc jak zrobić piec kąpielowy własnymi rękami?

Po pierwsze, musimy opracować zestaw narzędzi i akcesoriów, z którym będziemy wykonywać instalację pieca. W trakcie pracy, musimy:

  1. Cement.
  2. Piasek.
  3. Żwir na budowę fundamentu.
  4. Cegły.
  5. Gliny, aby uzyskać roztwór.
  6. wodoodporne elementy takie jak smoła i papy.
  7. do zbiornika roztworu (jeśli jest to piec wanna).
  8. Kwadraty, drzwi i inne szczegóły konstrukcyjne.

Wszystkie inne narzędzia wskazujemy w naszej historii (z reguły urządzenia te są praktycznie każdy w garażu lub w domku).

Jak zainstalowanych pieców ceglanych? Początkowo, przed instalacją należy określić miejsce, w którym urządzenie będzie. Zazwyczaj piec do kąpieli jest montowana w rogu pomieszczenia. To znacznie oszczędza miejsce i sprawia, że urządzenie jest bardziej wygodny w użyciu. Zgadzam się, że jest nieprzyjemny za każdym razem dostać gorący 350 stopni Celsjusza zdolności kamieniami, jeśli jest on umieszczony w środku. Choć niewątpliwie poziom ciepła w tym przypadku najbardziej jednolita.

Jeśli jest to piec ceglany kąpiel budowany własnymi rękami, ostrożnie, i zastanowić się nad pożądane jest, aby przejść jego przyszły kształt. Nawiasem mówiąc, podstawą dla tego instrumentu powinny być wykonywane oddzielnie od założenia większości wanien. Aby to zrobić, kopania dół poniżej granicy mróz ziemi (około 80-90 cm głębokości) i pokryte na jego dnie za pomocą mokrej warstwy piasku 15 cm. Następnie w tej samej studzienki napełnia się złamanych cegły i kamienia (wanny). Wszystko to jest na pokrycie dół przez kolejne 20 centymetrów. Aha, i na etapie wykańczania, to wszystko wylewa się warstwę żwiru. Po deskowania jest ograniczone do obszaru, a wielkość przyszłego wykorzystania w piecu z wykorzystaniem wzmocnionej ramy, a na wierzchu lany beton. Wszystko po 3 dniach (aż cement twardnieje), nasza fundacja jest gotowa do użycia.

Ale nie sądzę, że na tym etapie kąpieli pieca z rękami został pomyślnie zainstalowany. To pozostaje do zrobienia tak wiele innych rzeczy. Przede wszystkim konieczne jest usunięcie deskowania i aż beton wyschnie, można przejść do sklepu i zakup dodatkowych materiałów budowlanych, ile potrzeba. Po utwardzaniu, jest dalej przetwarzany warstwą bazową pokrycia dachowego i osadu, po czym pozostałe luki pomiędzy ziemią i napełniono betonem lub żwiru jako gruboziarnistego piasku.

Teraz ugniata piasku i gliny rozwiązanie do układania cegieł. Gliny z wodą jest to konieczne, aby połączyć przez zmieszanie obu substancji w pojemniku, dodając stopniowo do piasku w stosunku 1: 1. Gotowa mieszanina musi być jednorodne i odcień podobny kolor jasnoszary. Konsystencja substancji jest podobna do kwaśną śmietaną.

Instalacja pieca kąpieli z rękami – murowanie

I teraz zaczyna się zabawa – proces ceglanego muru. Po pierwsze sprzęgło Perini (na wodoszczelną uszczelkę), a następnie podane wtórny standardowy schemat kąty. O trzecim rzędzie należy pozostawić miejsce dla popiołu i wzmocnić go z taśm stalowych. Na następnym wierszu znajduje się dobrze do rusztu. Ale to nie wszystko. Około 7 serii kończy układ drzwi dla ogrzewania, wraz z samego odwiertu. Z warstwy 14 cegieł znajduje się zbiornik wody gorącej, 23 m – rozpoczyna się montaż rury.

W końcowym etapie stopniowo zakończony występ wynikowego urządzenia – ścianki cegły gipsowe o małej warstwy azbestu.