245 Shares 7135 views

Przywrócone Windows 7

Prawie wszystkie nowoczesne systemy operacyjne – system zwrotowi. To jest „OSE” można powrócić do pewnego stanu przed każdym konkretnym czasie (awarie, błędy, i tak dalej. D.). Jako przykład rozważmy procesy odzysku (rollback) stosowanych w systemie Windows.


Odzyskiwanie systemu Windows: procesy stosowane

Najpierw trochę teorii. Jak to jest jasne, ponieważ przywrócony system tzw, które mają w swoim arsenale narzędzi, aby powrócić do stanu pierwotnego. Zasada działania jest dość prosta nich. System rezerwuje na dysku twardym pewne miejsce, gdzie szczególne i zapisane jako kopia zapasowa obrazu systemu plików krytycznych dla jego funkcjonowania.

Podczas przywracania systemu Windows pliki użytkownika i dokumenty nie mogą być zmieniane, bez względu na okres czasu zostały one utworzone. Dotyczy tylko zainstalowanych programów, które zostały zainstalowane po punkcie wycofania. Ale to jest najprostsze wytłumaczenie, bo to jest rzeczywiście znacznie bardziej skomplikowana. Ale w dżungli procesów i usług systemowych, a nie iść do zwykłej potrzeby użytkownika, zatem skupi się na praktycznych działaniach.

Jak odzyskać najprostszy sposób?

Aby przywrócić system po awarii lub błędów, jak ona, ze względu na ich wygląd nie działa prawidłowo, możliwe jest na kilka sposobów. Najprostszą metodą jest użycie specjalnej usługi do tych w „Panel sterowania”.

Tam po prostu wybiera się przy użyciu procesu tworzenia kopii zapasowej, system wyświetla listę wszystkich państw (tak zwane punkty kontrolne), do którego może i być przywrócone. Jeśli wystąpił nieoczekiwany błąd lub użytkownik chce cofnąć się do innego indeksu czasu powinien być używany do wyświetlania wszystkich punktów, nie tylko te, które zostały utworzone automatycznie przez system. Po zakończeniu procesu aktywacji zostanie następnie przez ponowne uruchomienie oraz system będą w formie odpowiadającej wybranego punktu.

Czasami możliwe jest produkować te same czynności i przez zmianę systemu operacyjnego na nowym modyfikacji. W szczególności odnosi się to do uaktualnienia do systemu Windows 7 lub 8 w wersji dziesiątej. Jak przywrócić system do 8-tej wersji zamiast 10? W tym celu, standardowa metoda nie jest właściwa. Trzeba używać rolki z powrotem do poprzedniego systemu operacyjnego. W sekcji odzyskiwania jest linia. Ale musimy pamiętać, że wycofywanie się banków po zainstalowaniu systemu Windows 10 system operacyjny, który korzystał z komputera, zanim można wziąć tylko 30 dni. układ 8,1 lub 7, na której został umieszczony dziesiątą modyfikacji odzyskiwania, możliwe jest w analogiczny sposób.

Działania na bagażniku

Jednak dość często można znaleźć sytuację, w której dostęp do standardowych narzędzi nie najmniej rollback, ponieważ system po prostu nie można uruchomić normalnie.

Odzyskiwanie systemów Windows mają do dyspozycji jest kolejnym unikalnym narzędziem, którego stosowanie jest to, że po uruchomieniu działa nawet przed oknem pobieranie z interfejsem graficznym zadzwonić specjalne menu. We wszystkich wersjach systemu Windows z wyjątkiem klawisza F8 dziesiąty jest używany (w systemie Windows 10, to również można dostosować). Po kliknięciu na niego na początku paska menu start załadować ostatniej znanej dobrej konfiguracji zaznaczony jest automatycznie zapisywane na komputerze. Jest to nieco przypomina standardowego procesu wycofywania, tylko punkt czas wybiera samego systemu, a nie użytkownika.

Tryb katastrofa wycofywania Safe Mode

Ale co zrobić, jeśli i kiedy użyć tej metody rollback jest niemożliwe? Istnieje kilka kursów akcji, z których jeden jest, aby spróbować dostać się do środka naprawczego.

W tym celu, podobnie jak w poprzednim przypadku, za pomocą klawisza F8, jednak w trybie wiersza Tryb awaryjny jest wybrany w menu startowym zwany bezpieczny. Jednocześnie on załadowany minimalne elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu operacyjnego. Jeśli system jest uruchamiany, po prostu powtórz kroki do standardowej metody.

Przywracanie z kopii zapasowej

Wiele osób, niestety, całkowicie lekceważyć kopii zapasowych w postaci obrazów wykonalne system operacyjny i jego własne pliki ręcznie, gdy narzędzia Windows są stosowane lub specjalne programy.

Ale z ich pomocą przywrócić znacznie łatwiejsze niż przy użyciu narzędzi, które wymagają dodatkowej wiedzy. Ponadto, tworzenie kopii zapasowych mogą być przechowywane na dysku twardym, i nagrać go na optycznego lub dysku USB, dzięki czemu można go z początkowo załadowany.

Jak przywrócić system przez BIOS (system Windows)?

Jeśli mówimy o nośnikach wymiennych, niemożliwe jest, aby nie dotykać i związane z nimi ustawienia wyjścia systemu pierwotnego wejścia / BIOS.

Podstawową zasadą dla wszystkich sytuacjach – Ustaw priorytet pobrania na urządzeniu przenośnym. Ale jeśli dyski optyczne mają żadnych problemów (CD / DVD-dysk jest rozpoznawany przez BIOS automatycznie), a następnie przy próbie zainstalowania pierwszego składnika pamięci flash, to musi być włożony do portu USB przed włączeniem komputera lub laptopa. W przeciwnym razie urządzenie może nie zostać zdefiniowane. Jeśli wykonane prawidłowo, lista bagażnika pokaże nazwę lub opis.

Korzystanie z nośnika startowego

Teraz kilka słów, które muszą być obecne na urządzeniu rozruchowym. Przede wszystkim musi on zawierać sektorów startowych, bez których nie da się uruchomić. Co do reszty oprogramowania, można podzielić na dwie kategorie:

  • Systemy dystrybucje instalacji;
  • narzędzia startowe jak LiveCD, któregokolwiek wersji systemu Windows nie są powiązane.

Ale w rzeczywistości, w innym przypadku, mają wbudowane narzędzia diagnostyczne do rozwiązywania problemów i wycofania. Jednak eksperci zalecają stosowanie linii poleceń. W większości przypadków, zwłaszcza gdy krytyczne błędy systemowe odzyskać system operacyjny może być tylko tak.

Na przykład, jeden z najbardziej wszechstronnych zespołów, które będą przydatne dla wszystkich okazjach SFC / scannow (sprawdza integralność elementów systemu, aw razie potrzeby także przywraca je).

przegrodę w przypadku uszkodzenia ładowarki i odpowiednie polecenie rekordu startowego pierwszym użyciu systemu testowego (chkdsk c: / f / r), a następnie redukcji lub całkowitego ponownego rozruchu (Bootrec.exe / Fixmbr, Bootrec.exe / FixBoot, Bootrec.exe / RebuildBcd ). To właśnie te narzędzia pomagają, kiedy wszystko inne zawiedzie.

Specyficzne metody wycofywania w niektórych modelach notebooków

Ale w niektórych modelach laptopów, wszystkie te narzędzia są niepotrzebne. Mają specjalne menu, które można uzyskać za pomocą przycisków na panelu klawiatury, lub na ciele (na przykład w tym Sony VAIO przycisk ASSIST).

można przywrócić system nawet po zresetowaniu do zmiany lub modyfikacji po pojawieniu się błędów krytycznych i niepowodzeń w tych menu. Ponadto, można powrócić do ustawień fabrycznych, które zostały ustawione początkowo (hard reset). Po tym, użytkownik otrzyma system „czystej”, jednak wszystkie dane zostaną zniszczone.

Problemy z dyskami twardymi systemu plików RAW

Wreszcie, kolejny problem, po pojawieniu których konieczne jest, aby myśleć o tym, jak przywrócić system. Format RAW dysków twardych, a także zdejmowane przechowywanie jest specyficzny system plików, który system operacyjny Windows chociaż rozpoznany, jednak, aby wydobyć informacje ze jest to niemożliwe.

W najprostszym przypadku, jeśli nie jest to partycja systemowa, w parametrach Zarządzanie dyskami , można dokonać konwersji formatu RAW do NTFS lub FAT32. W przypadku dysku system będzie musiał użyć rozruchu z nośnika wymiennego i zastosować polecenie weryfikacyjny z sekcji litery.

Ale jeśli to nie daje pożądanego efektu, można użyć specjalnego narzędzia rozruchowy aktywnej partycji odzyskiwania Boot Disk, który jest specjalnie zaprojektowany, aby rozwiązać problemy z partycji systemowej (w tym do konwersji formatu RAW do jakiegokolwiek innego). Jeśli to nie zadziała, trzeba całkowicie sformatować partycję i ponownie zainstalować system operacyjny.

wniosek

Na koniec pozostaje dodać, że zastosowane w każdym przypadku narzędzie do przywracania systemu Windows, aby wybrać podlegać tylko do obecnej sytuacji. W przypadku drobnych urazów i pracy w trybie awaryjnym i załadować ostatniej znanej dobrej konfiguracji. Jeśli usterki i błędy występują cały czas, a system nie uruchamia się w ogóle, bez nośników wymiennych i Shell nie może zrobić. W wielu przypadkach, doprowadzić system do życia jest możliwe tylko z jego pomocą.