584 Shares 937 views

Św Ludmiła Czech. Modlitwa św Ludmila

Natura ludzka jest taka, że on po prostu potrzebuje wsparcia wyższych mocach. Niektórzy ludzie wierzą w Boga daje nadzieję, drugi – cierpliwości, trzeci – miłość i wzmocnienie ducha. Ufność w Panu zawsze pomaga zachować integralność duszy w trudnych czasach, sama wiara jest związana z pojęciami takimi jak nadziei i miłości.


Teraz wpływ kościoła jest niezaprzeczalne, wielu ludzi stopniowo się do piersi, prosząc Pana o wstawiennictwo i pomoc. Modlitwa naprawdę pomaga cudowną moc uzdrawiania służyć, nazwy wielu świętych są znane na całym świecie. Jednak Saint Ludmila Czech znajomy nie wszystko, choć jej wstawiennictwo może być ważne dla rodzinnego szczęścia, dobrego samopoczucia i zdrowia dzieci i rodzin.

Kto księżniczka czeska

Kolebką wielkiej matki stały się Czechy, ale jej nazwa nie jest dziś prawie zapomniane. Św Ludmiła urodziła się w rodzinie Slavibora – serbski książę, w 860. W bardzo młodym wieku, poślubiła i opuścił dom, po lewej z mężem w odległej krawędzi porów – Republiki Czeskiej. Ślub księcia Bořivoj z rodzaju Przemyślidów służył jako okazję do wniesienia ze sobą plemion na terytorium współczesnego państwa czeskiego. Dokument dowody wskazują, że był to bardzo wykształcony, mówił w kilku językach, w tym łaciny i greki.

Czescy rękopisy zauważyć, że czeska księżniczka w Saint Ludmila wzrosły w ziemi Czechach, jak gwiazdy porannej. Ona stała się symbolem wiary i prawdy, rozproszoną wiązkę prawdziwego chrześcijaństwa ciemności ułudy.

Św Ludmila: Life, chrzest

W tym czasie para przyklejona do pogańskiej wiary, ale sytuacja uległa zmianie wraz z wprowadzeniem wielkiego wychowawcy Metodego. Jest prawdopodobne, że tłumacz do aramejskim, greckim, łacińskim i innych języków, twórcy alfabetu słowiańskiego, dokonane na młodej pary silne wrażenie. Już w 882, para w obecności Metodego przyjął sakrament chrztu.

Książęcej pary w Czechach zbudował pierwszą świątynię w tym obszarze wiary chrześcijańskiej w lewym Hradec, który został nazwany na cześć św Klemensa. Święty Męczennik Ludmiła i jej mąż, chrzest, stał się promować Prawosławia w stanie Czeskiej. Pobożny parowy buduje w swoich kościołach Księstwem zaprosił kapłanów do wykonywania modlitwy i kultu.

Synowie książęcej pary

Para miała cztery córki i dwóch dzieci płci męskiej. Wszystko potomstwo były wychowywane w bojaźni Bożej. Książę zmarł w wieku 39 lat, pozostawiając w żalu wdowy dvadtsatidevyatiletnyuyu żony. Najstarszy syn – Spitignev – zmarł również wcześnie, i przyszedł do tronu, Jr. – Bratislav, ale państwo faktycznie rządził przez matkę, która była uważana za mądry władca. Św Ludmila doprowadziły prawego życia w wierze chrześcijańskiej, pomagając wszystkim potrzebującym, chorym i bez środków do życia.

Pomimo wszystkich wysiłków księżniczki, pogaństwo pozostawała na terytorium państwa, w szczególności w połabskie Słowian, którzy zamieszkiwali tereny sąsiadujące. Sprawa niemieckiego katolicyzmu przyczyniła się nie tylko do zbliżenia z miejscowych ludzi do chrześcijaństwa, ale wręcz przeciwnie, stają się mocniejsze karmione niechęć przeciwko niemu. Żona Bratysława – Dragomir – był poganinem, który, według niektórych, jest bardzo wątpliwe. Jest mało prawdopodobne, że w tej rodzinie chrześcijańskiej, jak książę, książę małżonek był bez chrztu. Jednak tradycja głosi, że to nie był prawdziwy wierzący, różniły się arogancji i dumy, a ponieważ takich cech i elastyczności zachowywała wszystkie słowiańskie pogaństwo i tym. Nienawiść do wiary, wykształconych w połabskie Słowian, nie bez wysiłków niemieckich władców i misjonarzy, a przejawia się w nim.

Wnuki St. Ludmila

Książęca para urodziła dzieci – dwóch synów. Chłopcy nie są do siebie podobne: Wiaczesław przypomniał gustu dobrego ojca – głęboki Christian Boleslav była odzwierciedleniem wszystkich cech bezbożnej Dragomir. Mistrzostwa Wiaczesław rzędu pozostał, a książę nakazał jego wychowanie swojej pobożnej matki – St. Ludmila. Kolejny syn pielęgnować Dragomir.

Książę wkrótce poczuł bliskość śmierci i chciał zabezpieczyć dla Wiaczesława tronu. Nazwał wybitnych władców, biskupów, przedstawicieli Kościoła NMP w świątyni Najczystsza i po liturgii wzniesiono go na stopniach ołtarza, gdzie chłopiec otrzymał biskupią błogosławieństwo. Mimo tych wszystkich machinacji oblubienicy, Wiaczesław została wychowana w prawie chrześcijańskiej.

Książę zmarł w 921, moc była jego małoletni syn. Czech Sejm został stworzony przez dekret, że Dragomir został regentem. Św Ludmiła Czech zaangażowany w edukację i opiekę nad wnukami.

Zabójstwo męczennika

Dragomir, pomimo rozprzestrzeniania się wiary chrześcijańskiej, starał się wykorzenić go od narodu czeskiego. Była w stanie wnieść do niego wszystkie pozostałe w księstwie stał niewiernych i uchylenia ustaw i praktyk, które przyczyniają się do osłabienia pogaństwa, które zostały przyjęte więcej Bořivoj i Bratysławie. Across the Czech gleby zaczęły być budowane ołtarze idola.

Św Ludmila córka wyraziła swoje niezadowolenie. Ale wewnątrz Dragomir pogański szał od dawna powiązane z narzucający ambicji, a ona się zabić teściową. Księżna, w posłuszeństwie słowu Pisma – z dala od wszelkiego zła, opuścił stolicę, a następnie udał się do ciotki, gdzie spędzał czas na modlitwie, robótki, dobroczynności. Jednak córka znalazł ją tutaj.

Zabójca w nocy z 15 na 16 września złamał Ludmiła, rozrywając drzwi pałacu. W tym czasie, księżniczka ukląkł w modlitwie w kaplicy domowej. „Więc pamiętam moje czyny?” – zapytała. Widząc, że jego zamiar udusić, księżniczka poprosił ją uderzyć mieczem, aby przelał krew za Chrystusa wraz z innymi cierpiących. Ale zabójcy byli świadomi faktu, że krew jest warunkiem uznania męczeństwa i uciekają się do uduszenia. Źródła wskazują, że instrument był welon, który jest obecnie symbolem św Ludmiły. dusza męczennik poszedł do wiecznego spoczynku, a ciało pochowano bez przestrzegania kanonów chrześcijańskich pod murami ciotki.

Pan decried miejsce pochówku ugodnitsy zastanawia co noc nad nim pojawił się świece. Ślepy piła, kiedy dotknął ziemi z grobu. Wnuk księżnej słyszał o takich objawów, przeniósł ciało zamordowanego w Pradze i reszta go w bazylice św.

Nie wiadomo, czy błogosławionych Wiaczesław wiedział Dragomir brał udział w zabójstwie Ludmiły. Jednak współcześni poinformował, że jego matka została usunięta z sądu. Książę nadal żyją w głębokim chrześcijaństwa, wiary skafandra wszystkich sprawach rodzinnych i podporządkowane gruntów.

Przypadek, w którym wyląduje Vyacheslav przybył z armią sąsiedniego Prince – Radislav. komunikacja wnuk. Ludmila ze zwykłym spokojem posłał prosić o drugą część, co spowodowało atak. Odpowiedź zażądał ustępstwa Czechach, zmuszając Wiaczesław rozmawiać z wojska, aby chronić rodzimą stronę. Ale książę nie chciał rozlewu krwi, i zaproponował uczciwą walkę Radislav, na które zgodził się. W rezultacie, przeciwnik został pokonany i poprosił o przebaczenie Wiaczesław kolanach.

Nieco później, na sejmie w Wormacji, Wiaczesław poprosił Cesarz Otto Witt relikwie świętego męczennika, a otrzymane łaski. Błogosławiony książę przyniósł je do Pragi, i wzniósł świątynię na jego cześć. To właśnie w tym sanktuarium zostały umieszczone relikwie babcią – Ludmiła.

Z roku na rok, kult męczennika tylko wzrosła, ale oficjalnie uznał świętość kościoła około 1144 roku. Wtedy niektóre z tronów czeskiego kościołów zabrał relikwie, dzień św Ludmila stał się obchodzony jako święto religijne. W latach 1197-1214, biskup Daniel II pobłogosławił męczennicy malowane ikony, wraz z obrazami innych patronów ziem czeskich. Za panowania Karola czwartej nad sanktuarium pobożny księżniczka wzniesiono nagrobek. Św Ludmila, imieniny (pamięć), który obchodzony jest 29 września nadal są pochowani w tym miejscu.

W 1981 roku, rak był otwarty pobliżu znaleziono święte relikwie białą tkaninę wykonaną z jedwabiu z geometrycznym wzorem. Historycy uważają, że ten welon (povoy), które panie głowy powlekanego.

Kult Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej

Święty Męczennik Ludmila czczony Rosyjski Kościół Prawosławny, jego nazwisko pojawia się w rosyjskim kalendarzu prawosławnym, świątynie są obrazem. W Moskwie, w jednej z katedr, to jest święty męczennik ikona z cząstką relikwii. Wielu pielgrzymów z całego kraju przyjeżdżają tu, aby móc ją czcić.

Co trzeba prosić w modlitwie

Przede wszystkim, St. Ludmila modlić ludzi, którzy to ich patronka rozważenia. Można powiedzieć, krótka petycja męczennika codziennie lub czytać Akatyst. Wielebny prosić o wstawiennictwo i niebiańskiego błogosławieństwa dla swoich dzieci.

Modlitwa św Ludmila, ugodnitse Chrystusa, powinny być wymawiane z czystej duszy i dobre serce. Pomaga pozbyć się grzesznych myśli, pokuty i otrzymać przebaczenie od Króla Niebieskiego.

Modlitwy i Akatyst do męczennika jest często określany wnuka – Wiaczesław błogosławione. Przez niego wywyższony modlitwy i wstawiennictwa w stosunku do swoich dzieci i wnuków.

Petycje mogą być prowadzone nie tylko gotowe modlitwy, ale także własnymi słowami – orędownika słychać wołanie o pomoc pochodzące od duszy. Klasyczne hymny są zawarte w kanoników, można go kupić w każdej ławce kościelnej. Odnoszą się do świętego o każdej porze dnia, że zwróci się do pobożnych myśli.

reguła modlitwy

Każdy człowiek ma swoją własną drogę do Boga, i wszyscy jesteśmy na pewnym odcinku drogi. Wszelkie wiernych ma swoje możliwości fizyczne i doczesne do oferowania modlitwy, odpowiednio, pojedyncza reguła nie ma. Każdy powinien zadzwonić na święta i Pana jak tylko może.

Wielebny ikony Matki w Rosji

Na ikony czeskiej księżniczki św Ludmila wyświetlane w długiej sukni, głowa jest zawsze pokryty Povoa, niektóre z obrazów – książęcy czapkę. Podstawowym atrybutem mający wartość symboliczną, uznaje povoy że zstępuje na szyi. Istnieje malarzy, przedstawiające zamiast linę – symbol cierpienia. Istnieje dość rzadkie ikony, gdzie święty prezentowana jest w misce z winogron. Często przedstawiają ją z młodą Wiaczesław, który słucha nauk.

Ikona św Ludmila męczennika zapobiega niezgody rodziny, zapewnia ochronę przed złośliwym intencji. Przed obrazy modlą się o zdrowie i dobre samopoczucie młodych gospodarstw domowych, na przykład, wnuki, dzieci. Święty pomaga im nie cierpią z powodu grzechu, aby wziąć ścieżkę prawdziwego chrześcijanina.

Jeżeli koło rodzina jest już konflikt powstał, modlitwa podniósł ikony męczennika, aby pomóc przywrócić spokój. Kobieta, urodzona pod nazwą patrona, uniknie w stosowaniu różnych kłopotów i rozwiąże problemy na całe życie.

W Rosji, ikona świętego znajduje się w Moskwie, Kotelniki, na Przedstawicielstwa prawosławia i na Słowacji, położony jest w kościele Św. Do dnia pamięci męczennika tutaj rocznie przynieść kawałek relikwii. Ponadto, przed ikoną, można modlić się w kościele Slava Czech, który został zbudowany w Barwicha. Reszta obrazu, mniej znane, można znaleźć w kościołach w całym kraju.

Znaczenie ikon

Ikona św Ludmila opowiada historię księżniczki pobożnego życia. Ale jej kłopoty, dzielnie Borne wystąpić w życiu zwykłych kobiet, takich jak problemy rodzinne w rodzinie, utrata bliskich. Historia uczy męczennik przezwyciężyć wszystkie koleje, aby pozostać w wierze, chrześcijaństwo, dawać miłość i pomagać ludziom. Modlitwa wypowiedziane przed obrazami wielokrotnie pomagał ludziom.

Św Ludmila: imieniny

Cła określone narekat dziecka w ósmym dniu po urodzeniu. Nazwa księdza, który prowadził Yuletide. Męczennik, po którym dziecko dostaje imię, staje się swego niebiańskiego patrona. Prawosławny stosować się do tego celu, a do dnia dzisiejszego. Wszystkie dziewczyny o nazwie Ludmiła (przyjmując chrzest w nim) powinien szanować jego anioła stróża i orędownika, która jest zakonnicą księżniczka. Anioł Day obchodzony jest w dniu 29 września.

Również obchodzi wspomnienie świętego męczennika blagovernoj Czeskiej Princess – Ludmiła. On obchodzony przez Kościół w dniu 16 września przez starego kalendarza i na 29 września – nowy. Saints można uznać niebiańskim patronem wszystkich wiernych, którzy szukają jej wstawiennictwo.

Kanonizowany księżniczki – patronki ziemi ojczystej

Św Ludmila był pierwszym męczennikiem Czeska, patronka ziemi ojczystej. Ponadto, jest on czczony jako dobroczyńcy babć, matek, wychowawców, nauczycieli i wychowawców. Jej statua znajduje się na Most Karola, który przedstawia i innych rzeźb najbardziej czczonych świętych Republiki Czeskiej. Honorowe miejsce zajmuje oblicze przedstawioną na cokole pomnika św Wacława Położony w centrum Pragi.

Świątynie w Pradze

Rzymskokatolicki kościół św Ludmila-Męczennika został założony w 1888 roku. Znajduje się na placu Pokoju, w dzielnicy miasta Vinohrady. Ten wspaniały neogotycki budynek wyróżnia się dwie wieże wysokie dzwon są absolutnie identyczne. Świątynia zbudowana jest w taki sposób, jakby unoszący się nad okolicą. Wysokość wieży z iglicą – sześćdziesiąt metrów. Kościół św Ludmila dominuje przylegającą przestrzeń i przyciąga nie tylko wiernych, ale również turyści.

Przez główne wejście prowadzi do wysokich schodów, ciężkie drzwi i portal ozdobiony rufowy ornament. Po obu stronach przednich ustawionych grupa portyki kamienia nad portalem gospodarzem duże okno-różę. Ze względu na kształt wydłużonych okiennych lancet wież wydaje rozciągnięty w pionie. Tympanon ozdobiony płaskorzeźbami Chrystusa, świętych – Wacława i Ludmiły.

St. Ludmila działającą i jest własnością Kościoła Rzymskiego. Chrześcijanie przyjęli wiarę katolicką, wraz z prawosławnymi świętować dzień Ludmila pobożny i szanowany za nią. Sanktuarium jest otwarte dla wszystkich wiernych podczas nabożeństwa.

Innym, nie mniej słynna świątynia, wzniesiona w miejscowości ciotki, niedaleko Karlstejn Castle. Według legendy, został zbudowany w miejscu, gdzie księżniczka został zabity. Pod głównym ołtarzem odpowiedzialności kamienia, na którym – po raz kolejny, według legendy – modląc świętego, kiedy wkradł Stranglers.

Świątynia Męczennika, ale należący do Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, został konsekrowany w Pradze pod koniec 2012 roku. Został wyniesiony do dawnej hali targowej Rostorgpredstva w obszarze syberyjskiej. W czasach Związku Radzieckiego nie był wystawiany maszyn budowlanych i rolniczych, w późniejszym czasie – ekspozycją zabytkowych samochodów. Nie tak dawno temu obszar ten był powrócił na łono Kościoła Prawosławnego.

W pierwszej fazie prac rekonstrukcyjnych kościoła przeprowadzono w układzie wewnątrz głównej objętości okrągłej konstrukcji. W drugim etapie planowane jest budowa wież i kopuł. Jednak cerkiew św Ludmiła w Pradze jest już biorąc parafianom, którzy chcą modlić się do świętego. Jak również tych, którzy polegają na jej niebiańskiej pomocy.

kapliczki

Relikwie św Ludmila w Pradze i jest czczony przez wiernych w jednej z najważniejszych relikwii chrześcijańskich. Grób znajduje się w bazylice ks George, w osobnej kaplicy Zamku Praskiego. Ona często zamknięte dla publiczności, a tylko raz w roku wierni mogą wykonywać usługi w pobliżu cudownych zabytków.

W dniu św. Ludmiły odbywają się tutaj modlitwy prawosławne i katolickie. Po ich zakończeniu wszyscy parafianie mogą przywiązać kapłanów do reliktu.

Zamiast podsumować

Wielki Męczennik Ludmiła stał się symbolem pobożności, cnotą chrześcijan na całym świecie. Czcigodność tej księżniczki, jej petycje sprowadzone do niej pomagają zachować spokój w rodzinie, dobre relacje z bliskimi i innymi. Nie jest tak ważne, jak potraktuje się traktowanie – zgodnie z kanonami lub własnymi słowami, jeśli pochodzi z pobożnego serca i duszy, osiągnie swój cel. Modlitwa św. Ludmiły zawsze daje dobre!