283 Shares 7697 views

Jak Putin podjął władzę? Kto przyniósł Putina władzę?

Szczegóły życia i kariery przywódców państwowych zawsze były i pozostają przedmiotem zwiększonego zainteresowania obywateli. Rosyjski prezydent nie stał się wyjątkiem: Internet jest pełen pytań, opinii, argumentów na temat tego, w jaki sposób Putin podjął władzę. Naprawdę, jak?


Z historii

Oficjalna biografia rosyjskiego prezydenta jest dobrze znana, a jeszcze coś zostanie przypomniete. W przeddzień nowego roku 2000, w związku z wczesną rezygnacją pierwszego prezydenta Rosji Borysa Jelcyna, Putin, szef rosyjskiego rządu, został mianowany szefem państwa. Po wyborach w 2000 r. Putin jest już legalnym prezydentem Rosji, aw 2004 r. Został ponownie wybrany na drugą kadencję. W maju 2008 roku został wybrany głową państwa Dmitrij Miedwiediew, były szef administracji Putina. W wyborach szefa państwa w 2012 r. Władimir Putin ponownie wygrywa. Obecny tytuł głównego rosyjskiego lidera jest drugim i czwartym prezydentem Federacji Rosyjskiej. A ci, którzy interesują się, w którym roku Putin podjął władzę, powinien pamiętać o wszystkich trzech datach.

Jak zostać prezydentami

Oczywiście populacja jest bardziej zainteresowana informacjami, które nie dotyczą oficjalności. Czasami pytanie jest sformułowane tak: "Kto przyniósł Putina do władzy?" Zanim jednak o tym mówimy, pomyślimy: jak oni stali się głowami państwa?

Jeśli weźmiemy na przykład kraj demokracji, USA, to walka o przywództwo jest w rzeczywistości między dwoma rywalizującymi ze sobą partiami: Republikanie i Demokraci. Lider zwycięstwa staje się amerykańskim prezydentem. Ten konkurs nie jest tak wiele programów partyjnych, jak postawy życia. Demokraci są bardziej zaniepokojeni prawami jednostki i społecznego poparcia ludności, ale ta polityka płodności często prowadzi do osłabienia państwa. Republikanie są bardziej państwem, ich programy zazwyczaj nie różnią się od populizmu, a to nie jest lubiane przez wszystkich. Obydwie strony są w czołówce niemal na zmianę; Tę zmienność można wytłumaczyć jedynie różnicami w nastroju cywilnym, a także nowych potrzeb i potrzeb w społeczeństwie. Oznacza to, że w warunkach demokracji lider wygra, których ustawienia programu są najbardziej pożądane i żądane przez ludzi.

Powróćmy na nasze pytanie: "Jak doszedł Putin do władzy?" Być może szczegóły jego kariery i nominacji nie zawsze leżą na powierzchni, a niełatwe do wytłumaczenia. Sam fakt, że jego popularne wybory na prezydenta w 2000 r. Mówią o pragnieniu ludności posiadania dokładnie takiej głowy państwa. Musimy przyznać, że pierwszy prezydent Rosji, Jelcyn, znacznie osłabił kraj, a społeczeństwo pragnęło silniejszego lidera.

Na temat niektórych cech rosyjskiego głosowania

Pragnienie wyboru najlepszego jest specyficzne dla każdego. To prawda, że istnieje interesująca cecha w Rosji i innych krajach poradzieckich: wyborcy głosują nie tyle za "lub" przeciw ".

Co to znaczy? Populacja, wybierając jednego lub drugiego kandydata, wcale się nie oszukuje. Wyborcy widzą niedociągnięcia swojego wybranego, ale co jeszcze trzeba zrobić? Reszta jest jeszcze gorsza!

Przypomnijmy kandydatów na wybory prezydenckie w Rosji w 2012 roku. Zarejestrowany był 5: Zhirinovsky, Mironov, Zyuganov, Prokhorov, Putin. Przejście na władzę tego ostatniego w tym przypadku jest zupełnie naturalne. Oligarchowie w kraju nie lubią, godzina komunistów już dawno minęła. Mironow nie ma doświadczenia i charyzmy, a Żyrinowski jest powszechnie postrzegany przez wielu jako komik. Putin wyraźnie preferował swoich rywali!

Dlaczego nie ma prawdziwego wyboru, dlaczego musisz wybrać mniej zła? To kolejna sprawa.

O rozmowach i plotkach

Droga do której W. Putin poszedł na górę nie może być nazwany standardowym. Chłopiec z prostej rodziny, oficer KGB, który w 1991 roku podjął pierwszą służbę cywilną, w ciągu niespełna 10 lat stał się szefem ogromnej władzy. Naturalnie dało to wiele plotek o mechanizmach, które doprowadziły go do najwyższych poziomów, patronów Putina (między innymi późniejszy oligarch Borys Berezowski). Próbując wyjaśnić, w jaki sposób Putin przyszedł do władzy, KOB (koncepcja bezpieczeństwa publicznego, tendencja polityczna) i zaczyna mówić o konspiracji na świecie. Jak traktować te pogłoski? Podobnie jak inne – nie biorą pod uwagę.

Tajemnice kuchni politycznej (nie tylko w Rosji, w każdym kraju) nie są dostępne dla zwykłych śmiertelników do końca. Czasami na przestrzeni lat plotka znajduje potwierdzenie, ale częściej badacze znanego biografie są po prostu zmieszani w przepływie sprzecznych informacji. Ale czy tak ważne jest wiedzieć o każdym kroku drogi Putina do prezydencji? Czy słuszne jest osądzanie przywódców państwa poprzez to, co robią ze względu na ich moc?

O działaniach Putina

Działalność Putina jako szefa państwa nie jest jednoznaczna. Osobowość rosyjskiego prezydenta jest również bardzo kontrowersyjna, a wszelkie działania podlegają kompletnej akceptacji, z jednej strony, i ostrej krytyce z drugiej strony. Nawet nie ma znaczenia, co jest przedmiotem sprawy – wszystko będzie miało przeciwników i zwolenników. Wkład Putina do wzmocnienia władzy, drugi obwinia go za uduszenie demokracji. Ktoś pochwala prezydenta Putina za zakończenie wojny w Czeczenii, ktoś się boi – mówią, karmimy Kaukaz. Jedna aprobuje wojnę Putina w sprawie korupcji, a druga uważa rosyjskiego prezydenta za głównego korupatora. Ktoś potępia Putina za agresywną politykę zagraniczną, ale przeciwnie, jest dumna z tej polityki.

Co mogę powiedzieć! Pamiętać, jak Putin przyszedł do władzy. W czasie jego przybycia, Rosja, mówiąc delikatnie, nie była w najlepszej formie. Na krótko przed wyborami Putin opublikował artykuł z programu, w którym przedstawił swoją wizję zadań, przed którymi stoi kraj. Wśród nich było wzmocnienie władzy państwowej, konsolidacja społeczeństwa, walka z ubóstwem i wzrost efektywności gospodarki. Przynajmniej część tych zadań postanowiła: Rosja jest dobrze znana na świecie.

Wnioski

Z jednej strony powinniśmy przypomnieć sobie przeciwników i zwolenników rosyjskiego prezydenta. W ostatnich wyborach 2012 roku Putin wygrał nie tylko – według oficjalnych danych zdobył zwycięstwo w pierwszej rundzie, uzyskując ponad 63% głosów. Oczywiście trudno nazwać Rosję najbardziej demokratyczną władzą, a system wyborczy jest wiele. Ale 63%! Taki wynik nie może być sfałszowany nawet w najbardziej totalitarnym społeczeństwie!

Rosyjski prezydent naprawdę cieszy się poparciem swoich rodaków, jego ocena jest stale rośnie. Więc pytanie o to, jak Putin podjął władzę, można dać tylko jedną odpowiedź: został wybrany przez ludzi. Z faktami nie można się sprzeciwić!