400 Shares 3384 views

MTZ-3022: specyfikacje techniczne i zdjęcia

Mińska Fabryka Traktorów od dawna jest liderem w produkcji sprzętu rolniczego. Podczas jego istnienie ponad sto różnych modeli pojazdów specjalnych zostały wyprodukowane, przeznaczone do szerokiego zakresu zadań. Wśród całej gamy produktów na szczególną uwagę zasługuje ciągnik MTZ-3022 jako jeden z najbardziej wydajnych i wysokiej wydajności.


Maszyny z Białorusi

Maszyny z Białorusi jest popularny nie tylko w dawnej przestrzeni postsowieckiej, ale także na całym świecie. Jednym z jego głównych cech jest prostota i wytrzymałość. Ci, obdarzone tymi samymi cechami i złożyliśmy traktora „Białoruś-3022”.

Jest przeznaczony dla działalności rolniczej, wraz z pół-montowane i zamontowane, przyczepiane i urządzeń i agregatów pracy. Technika ta może być stosowana do uruchamiania stacjonarną / v urządzenia. Należy również zwrócić uwagę na wysoką efektywność i wydajność MTZ-3022 w parze z urządzeń do załadunku i rozładunku.

Maszyny są często zawarte w specjalnej maszynie i systemów transportowych, co pozwala na ich zastosowanie w leśnictwie, w rozwiązywaniu problemów związanych z usługami publicznymi, na budowach oraz w innych sferach działalności człowieka.

Cechy konstrukcyjne

Prezentowany ciągnik należący do piątej klasy trakcji i jest na równi z takimi renomowanymi przedstawicielami maszyn rolniczych jak Terrion ATM 5280 lub K-700. Oś maszyna – 4 x 4. Silnik jest używany jako ulepszony silnik Diesla pod niemiecki indeks produkcyjny BF06M1013FC.

Innych produktów Mechaniczny traktor-ciągnik MTZ-3022 charakteryzuje stacji kontroli. Oni z kolei składają się z redundantnych struktur kontroli sprzęgła, układu hamulcowego i mechanizm podawania paliwa. Kompozycja konstruktów także dodatkowej kolumny kierownicy i obrotowy siedzenia. Wszystko to zakłada i powoduje zdolność ciągnika do długotrwałej pracy w trybie odwrotnym.

Model MT-3022 może pracować z przyczyn o różnej nośności, ze względu na szeroki zakres kół balastowania (specjalny balast może być zainstalowany lub cieczy wypełniającej opon), a także możliwością kół o różnych rozmiarach montażu.

parametry techniczne

Dane MTZ-3022 można go używać do szybkiego rozwiązywania problemów w różnych sektorach przemysłu i budownictwa. Dzięki swojej wydajności, jest to ciągnik stoi na scenie światowej. Jest to ułatwione przez:

 • Wymiary – 6 100 2 x 630 x 3150 mm;
 • szerokość rozstawu osi – 2960 mm;
 • luz – 450 mm;
 • maksymalne obciążenie – 10 ton;
 • Ciężar operacyjny – 11,5 ton, całkowita – 18 ton;
 • w optymalnej eksploatacji zużycie paliwa – 249 g / kWh;
 • zbiornik paliwa – 500 litrów.

Przedstawione parametry techniczne ciągnika można znacznie poprawić instalację różnych załączników, takich jak WOM. Jedną z cech MTZ-3022 jest fakt, że pnącze można ustawić jako tylnej i przedniej części maszyny.

silnik

W tej serii ciągników poprawiła agregat wysokoprężny z niemieckiej firmy Deutz pod symbolem BF06M1013FC. W Rosji, silnik ten jest bardziej znany jako S40E 8,7 LTA M146 turbodoładowaniem i mocy 300 koni mechanicznych.

Elektrownia jest 4 pozioma linia układ six cylindra roboczego, chłodzone cieczą i wtrysk bezpośredni. Takie urządzenie jest instalowane w różnych typach urządzeń. MTP-3022 ma pewne specyfikacje silnika zawartych w artykule.

Układ napędowy zapewnia prędkość ciągnika 40 km / h do przodu i 20 km / h na torze zwrotnym. Należy również zwrócić uwagę na cechy konstrukcyjne:

 1. Odlew głowicy cylindrów oraz skrzynię korbową wykonaną z odpornego na uderzenia żeliwa.
 2. Dostępność pompa wtryskiwacz dla każdego cylindra.
 3. Kuty wał korbowy z przeciwwagą.
 4. Filtr przepływu oleju w postaci kasety.
 5. Bimetalowe łożyska wałka rozrządu.

Generator elektrowni energię elektryczną 12 V, 24 Watt. jednostki prowadzone przez rozrusznik elektryczny 12/24 watów uruchomiony. Moc silnika jest wystarczający do jej stosowania w urządzeniach toru i wiercenia. Silnik jest również zainstalowany w koparki, ładowarki, kombajny.

układ hydrauliczny

Do sterowania pracą urządzeń wymiennych wyposażony ciągników Hydraulika, stworzone na bazie tłoka pompy osiowo firmy Bosch-Rexroth,. Jest uniwersalny, jest sterowany za pomocą joysticka. Gidromehanizm zapewnia moc, pozycję, jak również powierzchnię mieszanych przetwarzanie kontrola ziemskiej techniki.

Przy zamontowanym na MTZ-3022 gidromehanizma zwiększa właściwości dystrybutor 4 w przekroju typu. Ma układu elektrohydraulicznego sterowania, wyposażony w funkcję programowania, jak również zarządzanie i kontrolę ZNU PND. W skład tego systemu zawiera parę zacisków 4, które są uzupełniane z funkcją sterowania zasilania cieczą.

modyfikacje

MTZ-3022 posiada wiele zmodyfikowanych modeli. Jednak wśród wszystkich z nich są dwie główne serie można zidentyfikować – MTZ-3022V i MTZ-3022DTS.1. Pierwszym z nich jest praktycznie identyczna z oryginalną maszyną. Ale ciągnik wyposażony jest w odwrotnej stacji kontroli, co jest bardzo przydatne dla czasochłonnych operacji.

Modyfikacja MTZ-3022 DTS.1. Ani w wyglądzie, ani silnik również nie różni się od standardowego modelu. Ale to realizowane możliwość podwojenia koła samochodu w celu poprawy drożności. Model ten jest szczególnie popytu w regionach rolniczych zdominowanych przez mokradła i miękkiej gleby.

W ogóle, ciągnik MTZ-3022 to model funkcjonalny, który ma wiele zalet w stosunku do swoich konkurentów. Najbliższy analog opisano techniki modelu 3022DV MTZ, na którym jest zamontowany silnik szczególnie silny. Wśród przedstawicieli ciągnik za granicą ma podobne cechy modelu John Deere.