828 Shares 2669 views

Globe-kwiat: różnorodność gatunków

Globe-flowers – jest to jeden z najbardziej fascynujących roślin ukrywających się w rosyjskich lasów i pól. W południowych obszarach, są one oddalone z początkiem sezonu pływackiego, a to doprowadziło do ich nazwy. Ponadto, kwiat ma nazwę smażenia (światła), który otrzymał ze względu na żółte lub pomarańczowe pąki. Europejczycy nazywają trolliusom roślin i legendy mówią, że jest to ulubiony kwiat jak fantastycznych stworzeń.

Wszelkie Chłop, nie przegap okazji, aby mieć na swojej stronie krzew Globe. To wstyd, że roślina jest bardziej prawdopodobne, aby zobaczyć dziś w klombów, niż w dzikich leśnych polanach, a niektóre rodzaje gotowania były w Czerwonej Księdze. Czasami można znaleźć kopie na brzegach rzek, łąki, stawy, gdzie gleba jest prawie suche.

Klombów są zwykle hodowane gatunki i hybrydy europejskich i azjatyckich.
Rasprostarnenny gatunek europejski glob osiąga wysokość 80 cm, kwitnie pod koniec maja, cytryna-żółte kuliste kwiatostany o średnicy 5 cm, znajduje się na długich szypułkach.

Sortuj Azji globu tworzące krzew 70-80 centymetrów. Pod koniec maja, rośliny kwitną kwiaty jasny pomarańczowy do 6 cm średnicy, które można podziwiać około miesiąca.

Wśród trolliusov również mają swoje gigantów, osiągając wysokość pięciu stóp (Globu najwyższy), dorasta do metra glob-chińskiej. Poniżej poziomu Ledebour, karłowate rośliny są uważane za gatunek acaulescent Dżungarskiej i smażenia, które rzadko osiąga 20 cm w naturze.

W warunkach Rosji uprawiane rośliny zaczynają kwitnąć pod koniec maja lub na początku czerwca, a okres kwitnienia 20-25 dni.

Kwiaty Globu mogą rosnąć w jednym miejscu do 10 lat życia iw dobrych warunkach bardzo szybko rośnie. W przypadku szybkiego tworzenia zakładu krzewów powinien być podzielony na kilka części i umieścić w nowym miejscu.

W naturalnych warunkach roślina lubi słabą pritenenie. W domu na krzaku usuwa obszary słoneczne gdzie smażenia złe wrażenie, ale w ciągu ostatnich zanika. Roślina powoduje przedwczesne żółknięcie liści i wymaga częstszego podlewania. Byliny mają upodobanie glebie lekkiej, z niskim, prawie neutralny kwasowości, z dobrą zawartością torfu, humusu i piasku. Kiedy zaleca sadzenie krzewów pit dodać trochę mchu Sphagnum i popiół.

Kwiaty glob-zaskakująco skromny, ale mają słabe punkty. Po pierwsze, roślina nie toleruje stojącej wody gruntowe, choć uwielbia wilgoć. Podczas wzrostu wymaga obfitego podlewania, zwłaszcza w porze suchej. Jesienią wodociągowa musi być zmniejszona. Aby przygotować globeflowers fotele z dobrym drenażem. Nie można kopać ziemię pod krzakiem, może to spowodować uszkodzenie systemu korzeniowego, który znajduje się na powierzchni. Najlepsza gleba zachować formularz zamulchirovat podsypaya pod bush mieszaninie piasku i torfu lub próchnicy.

Kwiaty Globu prawie chora. Do zapobiegania kilka razy sezonu jest to konieczne dla realizacji jesion roślin na wiosnę należy wytworzyć nawóz nawozów azotowych. Po kwitnieniu, niektórzy ogrodnicy cięcia liści, w miejsce których jest młody. Zatem smażenie jest dekoracyjny koniec sezonu, ale w tym przypadku nie jest wyczerpywanie się rośliny. Aby zapobiec choroby grzybowe trzeba wybrać się martwe liście, pozostawiając tylko dolne części łodyg kilku centymetrów.

Dorosłych krzewów tolerować mróz i nie wymagają dodatkowych schronisk.
Propagowane przez nasiona Globe-samosiewu. Uzyskane sadzonki mogą być przeszczepione w późnym latem do stałego miejsca. Nieźle zakorzenione rośliny posadzone w postaci młodych pędów, które rosną od krawędzi tulei.